Bir kargo firması ile gelen ürün başka bir kargo firma adresine ürünü bırakır mı?

Yeniçocuk

Kilopat
Makaleler
2
Merhabalar arkadaşlar örnek olarak verilirse PTT kargo ile gelen ürün başka bir kargo firmanın şubesine dağıtım yapar mı?

Ben anakart aldığımda başıma böyle bir şey gelmişti. Ürünü Yurtiçi kargodan sipariş etmiştim. Aras kargo torbasıyla teslim edildi. Sebebini sorduğumda yoğunluktan ve o istikamette başka kargo olmadığından dolayı falan demişlerdi.

Ben anakart aldığımda başıma böyle bir şey gelmişti. Ürünü Yurtiçi kargodan sipariş etmiştim. Aras kargo torbasıyla teslim edildi. Sebebini sorduğumda yoğunluktan ve o istikamette başka kargo olmadığından dolayı falan demişlerdi.
Mağaza ürünü Yurtiçi Kargo'da o adreste sıkıntı olduğundan dolayı Aras'a vermiştir. Yurtiçi'ne verilen kargonun Aras Kargo'ya geçmesi durumunun olmayacağını düşünüyorum. Anlayacağın ürün Aras Kargo'ya verilmiştir ilk başta.

Mağaza ürünü Yurtiçi Kargo'da o adreste sıkıntı olduğundan dolayı Aras'a vermiştir. Yurtiçi'ne verilen kargonun Aras Kargo'ya geçmesi durumunun olmayacağını düşünüyorum. Anlayacağın ürün Aras Kargo'ya verilmiştir ilk başta.

Benim ofiste sadece Sürat Kargo'nun poşetleri var, diğer kargo şirketlerine kargo verirken de o poşetle veriyorum. Böyle bir durum da olabilir.

Konunun esas sorusuna gelinirse, bence ilgili şubeyi arayıp öğrenin. Elemanına göre değişir diyorum. Başıma geldi böyle bir durum, ısrarla yaptılar anca.

Oradaki kargo şubesiyle konuşursan (adresini vereceğin kargo firması) yani haber verirsen olabilir neden olmasın. Sonuçta bir adres o da. Ama teslim alacak şubeyi haberdar etmen gerekli yoksa reddedip iade ederler kargoyu.

Oradaki kargo şubesiyle konuşursan (adresini vereceğin kargo firması) yani haber verirsen olabilir neden olmasın. Sonuçta bir adres o da. Ama teslim alacak şubeyi haberdar etmen gerekli yoksa reddedip iade ederler kargoyu.
Siparişi hepsiburada üzerinden verdim hepsiburada aras kargo ile anlaşmalı olarak bildiğim için teslimat adresi aras kargo şubesini verip ürünleri aras şubeden alayım dedim.Sipariş esnasında hangi kargo firması ile geldiğini yazmıyor aras kargo ile gelir diye adres aras Şubesi verildi şimdi PTT kargoyu arasın şubesine bırakır ve aras kargo ile konuşursam kargoyu aras alır mı?

Senin adına ise kargo belki teslim almama durumu olabilir. Fakat ararsın durumu anlatırsın, biraz da anlayışlı birine denk gelirsen sorun olmaz. Veya garanti olsun dersen o civarda bulunursun gün içinde. PTT aracını görünce hemen geçersin şubeye sen alırsın. Ama gününü orada heba etmek durumunda kalabilirsin.

Senin adına ise kargo belki teslim almama durumu olabilir. Fakat ararsın durumu anlatırsın, biraz da anlayışlı birine denk gelirsen sorun olmaz. Veya garanti olsun dersen o civarda bulunursun gün içinde. PTT aracını görünce hemen geçersin şubeye sen alırsın. Ama gününü orada heba etmek durumunda kalabilirsin.
Bugün gittim kaybolur falan dedi ben zaten internetten takip ediyorum dağıtıma çıktığı an şube önünde beklerim

Geri
Yukarı