Bir kasaya iki ekran kartı nasıl bağlanır?

Elinizdeki ekipman yeterli. Bende fotoğraf yüklemeyi bilmediğim için işaretleyip atamadım. x1 pci-e yazarsanız google dan görebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1271738

Riser bu şekilde kullanılır. Ekran kartını x16 slotuna (yine x16 pci-e yazarsanız görürsünüz google da) takacaksınız.
Allah razı olsun. Eve gidince bakacağım.

Allah razı olsun. Eve gidince bakacağım.

Estağfurullah.
Ekran kartının elektrik PSU( güç kaynağı) bağlantılarını yapmayı unutmayın.
Merhabalar, öncelikle amacınız iki ekran kartım var güçleri birleştirip daha fazla performans almak mı yoksa kripto madenciliği için 2 kartı da sistemde çalıştırmaya mı çalışıyorsunuz?
Bu arada ben konu bölümüne bakmadan soru sormuşum 😊

Estağfurullah.
Ekran kartının elektrik PSU( güç kaynağı) bağlantılarını yapmayı unutmayın.

Bu arada ben konu bölümüne bakmadan soru sormuşum 😊
Ana sayfada bir konu açtım. Şimdilik bu dediklerinizi yapmayı düşünüyorum ama ucuza ekran kartı kampanyalar vs. olursa o planımı gerçekleştireğim. O soruma da cevaplar mısınız?

IMG_20220116_154516.jpg

Benim gibi PCI X1 ve ekran kartı çakışıyorsa görseldeki PCI uzatıcı kablodan alabilirsin riser için. Riser bağlantısını direk yapmak sorun olacaktı bende böyle bir kablo ile çözdüm sorunu. Aklının bir köşesinde olsun.

İİğ

Riser ın x1 slota giren kısmı ekran kartının slota oturmasına izin vermez. Dediğiniz her zaman işe yaramıyor.
Kripto konusunda bilgim neredeyse yok gibi ama elimdeki birikmişlerle bilgisayar aldım. 2 tane toplanmış kasam var. Aşağıda özelliklerini belirteceğim bilgisayarda ki gereksiz parçaları satıp çok güçlü bir Power alıp ileride daha fazla ekran kartı alabilirim diye geleceğe yatırım yapmayı düşünüyorum.

1. bilgisayarımın özellikleri ( 2016 yılında oyun oynamak için almıştım.)
İşlemci i5 6500
Anakart B150 M BAZOKA
Ekran Kartı Zotac GTX 160 6 GB
RAM G.Skill 2 adet toplam 16 GB RAM DDR4 2133 MHz CL 15 1.2 V
Hard disk 1 TB
SSD 225 GB
KASA Zalman R1 600 LE 600W 6 Fanlı Kasa

2. bilgisayaramın Özellikleri (Bu ay aldım. Hiç kullanmadım.)
Sistem Bileşenleri:
Gigabyte B540M S2H Gigabyte RTX 3060 OC Edition 3 Fanlı Ekran Kartı
AMD Ryzen 5 3600 İşlemci
WD 500GB M.2 SSD
NZXT H510 RGB Kasa
EVGA 600 Watt 80+ Güç Kaynağı
Xigmatech Soğutucu

2 bilgisayarı bir bütün olarak değerlendirirsek gereksiz bütün parçaları satmayı düşünüyorum. (kasaları da satarım çünkü mining ring kurmayı düşünüyorum.) Hangilerini satayım, hangileri kalsın dersiniz? (Şunu sat şu dursun diye iyice ayrıntılı anlatırsanız çok sevinirim. Şimdiden yardımlarınız için Allah razı olsun)

Kripto konusunda bilgim neredeyse yok gibi ama elimdeki birikmişlerle bilgisayar aldım. 2 tane toplanmış kasam var. Aşağıda özelliklerini belirteceğim bilgisayarda ki gereksiz parçaları satıp çok güçlü bir Power alıp ileride daha fazla ekran kartı alabilirim diye geleceğe yatırım yapmayı düşünüyorum.

1. bilgisayarımın özellikleri ( 2016 yılında oyun oynamak için almıştım.)
İşlemci i5 6500
Anakart B150 M BAZOKA
Ekran Kartı Zotac GTX 160 6 GB
RAM G.Skill 2 adet toplam 16 GB RAM DDR4 2133 MHz CL 15 1.2 V
Hard disk 1 TB
SSD 225 GB
KASA Zalman R1 600 LE 600W 6 Fanlı Kasa

2. bilgisayaramın Özellikleri (Bu ay aldım. Hiç kullanmadım.)
Sistem Bileşenleri:
Gigabyte B540M S2H Gigabyte RTX 3060 OC Edition 3 Fanlı Ekran Kartı
AMD Ryzen 5 3600 İşlemci
WD 500GB M.2 SSD
NZXT H510 RGB Kasa
EVGA 600 Watt 80+ Güç Kaynağı
Xigmatech Soğutucu

2 bilgisayarı bir bütün olarak değerlendirirsek gereksiz bütün parçaları satmayı düşünüyorum. (kasaları da satarım çünkü mining ring kurmayı düşünüyorum.) Hangilerini satayım, hangileri kalsın dersiniz? (Şunu sat şu dursun diye iyice ayrıntılı anlatırsanız çok sevinirim. Şimdiden yardımlarınız için Allah razı olsun)
Ben cevabını bilmiyorum var mı arkadaşa yardımcı olacak?

Arkadaşlar güzel cevap vermişler. Küçük bir ekleme yapacağım, riserı asla sata ile beslemeyin, asla.
En kötü molex ile ama en sağlıklısı direkt PCI-e ile beslemektir. PCI-e çoklayıcıları pahalı değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı