Bir oyunu aldığınızda oynamak için kendinizi zorluyor musunuz?

PC iyiydi kötü değildi bana da oldu korsan Miles Morales yükledim bir şey yok gibiydi ama arka planda ekran kartı %80 çalışıyordu.

Ayrıca kim kime 500 600 TL'lik oyunu bedava dağıtıyor amaç nedir bunu bile bilmeden yüklüyorsunuz.

Ayrıca kim kime 500 600 TL'lik oyunu bedava dağıtıyor amaç nedir bunu bile bilmeden yüklüyorsunuz.

Bu işlerinde siteleri var. Gidip "sipidrlirmin milis mirilis Full indir tükçe indir" yazıp tüm download yazılarına tıklarsanız böyle olur.

Hayır sizin bu Full programindir ya da oyun indir clubtan Torrent yükledim.

İşte biz oradan indirmiyoruz. Sen oyunları satın almaya devam etmelisin belli bilmiyorsun.

Bununla övünmek garip cidden. Hadi korsan oynarsın tamam, sorunum yok(eskiden olurdu.). Ama bunu da ballandıra ballandıra söylemezsin yahu.

Sen de haklısın.

İşte biz oradan indirmiyoruz. Sen oyunları satın almaya devam etmelisin belli bilmiyorsun.

Sen de haklısın.

Yani saçma neden insan 500 600 TL'lik oyunu bedava versin.

Bu işlerinde siteleri var. Gidip "sipidrlirmin milis mirilis Full indir tükçe indir" yazıp tüm download yazılarına tıklarsanız böyle olur.

Hayır bu. Repack sitelerinden yüklüyorum onlarda aynı neredeyse hepsinin kaynağı aynı.

Hayır bu. Repack sitelerinden yüklüyorum onlarda aynı neredeyse hepsinin kaynağı aynı.

Sen de haklısın.
Hepimiz genelde aynı şeylerden şikayet ederiz, senin adına konuşmuyorum ama herkeste bir "Kimseye güven olmaz." sözü var. Aslında bunu kendimiz yapıyoruz. Emeğin karşılığını vermeyi hep atlamaya çalışıyoruz, ucuza veya mümkünse bedavaya halletmeye çalışıyoruz. Korsan oyun tartışmasına girmeye gerek yok. Bunu sadece bir örnek sayıp genele de yayabiliriz. İş ortamında, sosyal çevrelerde, bir iş-hizmet alırken hem yaşıyoruz hem de yaşatıyoruz. Sonra "Neden böyle oldu?" diyoruz. Emek hırsızlığını ballandıra ballandıra anlatıp sonrasında ülkedeki sorunlardan bahsetmek çok ilginç sorunlara önayak olan bir birey daha doğrusu toplum olarak. Ha toplumdan beklentiniz bu değildir, önemi yok. Ama bu sorunları sürekli konuşuyorsak, bir yerden başlayıp kendimize bir ayna tutmalıyız. Bilmiyorum, belki ben yanlış düşünüyorum, anormal olan benim.

Hepimiz genelde aynı şeylerden şikayet ederiz, senin adına konuşmuyorum ama herkeste bir "kimseye güven olmaz." sözü var. Aslında bunu kendimiz yapıyoruz. Emeğin karşılığını vermeyi hep atlamaya çalışıyoruz, ucuza veya mümkünse bedavaya halletmeye çalışıyoruz. Korsan oyun tartışmasına girmeye gerek yok. Bunu sadece bir örnek sayıp genele de yayabiliriz. İş ortamında, sosyal çevrelerde, bir iş-hizmet alırken hem yaşıyoruz hem de yaşatıyoruz. Sonra "neden böyle oldu?" diyoruz. Emek hırsızlığını ballandıra ballandıra anlatıp sonrasında ülkedeki sorunlardan bahsetmek çok ilginç sorunlara önayak olan bir birey daha doğrusu toplum olarak. Ha toplumdan beklentiniz bu değildir, önemi yok. Ama bu sorunları sürekli konuşuyorsak, bir yerden başlayıp kendimize bir ayna tutmalıyız. Bilmiyorum, belki ben yanlış düşünüyorum, anormal olan benim.

Bizi korsana zorlayanlar utansın ne diyelim.

Bizi korsana zorlayanlar utansın ne diyelim.
Benim şu anki sorunum korsan kullanmak veya korsan kullanmak "zorunda" kalmak değil. Korsan kullanıp bunu olması gereken buymuş gibi anlatıp üzerine orijinal kullanan yani emeğin karşılığını verene enayi gözüyle bakmak, hakaret etmek, aşağılamak. Sadece korsan oyundan örnek verdim ama hayatın her alanına uygulayabiliriz.

Hepimiz genelde aynı şeylerden şikayet ederiz, senin adına konuşmuyorum ama herkeste bir "Kimseye güven olmaz." sözü var. Aslında bunu kendimiz yapıyoruz. Emeğin karşılığını vermeyi hep atlamaya çalışıyoruz, ucuza veya mümkünse bedavaya halletmeye çalışıyoruz. Korsan oyun tartışmasına girmeye gerek yok. Bunu sadece bir örnek sayıp genele de yayabiliriz. İş ortamında, sosyal çevrelerde, bir iş-hizmet alırken hem yaşıyoruz hem de yaşatıyoruz. Sonra "Neden böyle oldu?" diyoruz. Emek hırsızlığını ballandıra ballandıra anlatıp sonrasında ülkedeki sorunlardan bahsetmek çok ilginç sorunlara önayak olan bir birey daha doğrusu toplum olarak. Ha toplumdan beklentiniz bu değildir, önemi yok. Ama bu sorunları sürekli konuşuyorsak, bir yerden başlayıp kendimize bir ayna tutmalıyız. Bilmiyorum, belki ben yanlış düşünüyorum, anormal olan benim.

Hayır doğru düşünüyorsun ama benim korsan motivasyonum tamamen başka. Ben yalnızca yapımcıların ve Steam/Epic gibi platformların bize sahiplik hakkı vermemesini kabul etmiyorum eski nesil bir oyuncu olarak. O yüzden yapımcıyı destekleyeceksem GOG'dan alıyorum, yoksa korsan.

Benim şu anki sorunum korsan kullanmak veya korsan kullanmak "zorunda" kalmak değil. Korsan kullanıp bunu olması gereken buymuş gibi anlatıp üzerine orijinal kullanan yani emeğin karşılığını verene enayi gözüyle bakmak.

Haklısın tabii ama parası olmayan korsana gider günümüzde en kötü oyun 100 200 TL ben hayatımda oyun almadın almayı düşünmüyorum da bu fiyatlardan alınmazda.

Hayır doğru düşünüyorsun ama benim korsan motivasyonum tamamen başka. Ben yalnızca yapımcıların ve Steam/Epic gibi platformların bize sahiplik hakkı vermemesini kabul etmiyorum eski nesil bir oyuncu olarak. O yüzden yapımcıyı destekleyeceksem GOG'dan alıyorum, yoksa korsan.

GOG da hala güncel oyun var mı ya.

GOG da hala güncel oyun var mı ya.

Yoksa da getirsinler. Ben Witcher 3 ile Cybeprunk'ı oradan satın aldım desteklemek için. Steam ve Epic'e karşıyım sonuna kadar adamlar virüs gibi ele geçirdiler tüm piyasayı. Tüm parayı ben ödeyeceğim ne hesap üzerinde hakkım var, ne oyunlar üzerinde hakkım var ne ala memleket.

Ubisoft gelir kütüphanemden parasını verdiğim oyunu siler eski diye. Düşünsene evine bir ürün alıyorsun yıllar sonra üreticisi gelip geri götürüyor "bu çok eskidi" diye. Komedi.

Geri
Yukarı