Bir ses kaydında temiz ve anlaşılır ses nasıl elde ederiz?

tensa_zangetsu

Centipat
Telefondan ses kaydedici ile kaydettiğim ses, biraz ahize sesi gibi geliyor.
Bu sesi programlarla güzel ve temiz bir şekilde düzeltilebilir mi?
Olursa böyle bir şey nasıl yapılır?

Telefondan ses kaydedici ile kaydettiğim ses, biraz ahize sesi gibi geliyor.
Bu sesi programlarla güzel ve temiz bir şekilde düzeltilebilir mi?
Olursa böyle bir şey nasıl yapılır?
Telefonun kalitesiyle alakalı bir şey o. Programlarla düzetilebilir ama pek değil. Mesela gidip Samsungj4 le çekiyorsan normal ahize gibi gelmesi.

Merhaba, bunun için birçok site bulunuyor onları kullanabilirsiniz. Bunların dışında, kendinize güzel mikrofona sahip bir kulaklık alabilirsiniz. Ses kaydetmek istediğiniz zaman kulaklığın mikrofonu ile kaydedebilirsiniz.

Ses olayı biraz farklıdır, tabii ki her ses işlenebilir, fakat sesin ham kalitesi çok önemlidir.

Mantık olarak şöyle düşünebilirsin, Kötü bir sesi alır işlersin, kötünün iyisi yaparsın.
ev stüdiosu dediğimiz orta segment ekipmanlarla orta kalitedeki bir sesi iyi yaparsın.
iyi ve profesyonel şartlarda kaydedilmiş bir sesi mükemmel seviyelere getirebilirsin.

Buradaki etken ne kadar profesyonel olduğundur. Profesyonel birisi kötü bir sesi kötünün iyisi yapabilir fakat amatör bir kişi, kötü bir sesi, idare eder bir konuma getirir.

Maalesef para benim için hava, varlığı biliniyor ama göremiyorum.
Pekala, şöyle yapabilirsiniz; Kulak içi kulaklıklara başvurabilirsiniz, genellikle ucuz oluyorlar ve mikrofonları hatırı sayılır derecede güzel oluyor, en azından ses kaydetmenize yetecek kadar. Ben 20 liraya alıyordum eskiden ve mikrofonları güzel çalışıyordu. Sizde yakınınızdaki bir yere giderek, deneyebilirsiniz kulaklığı ve mikrofonu telefonunuzda.

Ses olayı biraz farklıdır, tabii ki her ses işlenebilir, fakat sesin ham kalitesi çok önemlidir.

Mantık olarak şöyle düşünebilirsin, Kötü bir sesi alır işlersin, kötünün iyisi yaparsın.
ev stüdiosu dediğimiz orta segment ekipmanlarla orta kalitedeki bir sesi iyi yaparsın.
iyi ve profesyonel şartlarda kaydedilmiş bir sesi mükemmel seviyelere getirebilirsin.

Buradaki etken ne kadar profesyonel olduğundur. Profesyonel birisi kötü bir sesi kötünün iyisi yapabilir fakat amatör bir kişi, kötü bir sesi, idare eder bir konuma getirir.
Dip ses giderici diye bir şey keşfettim, ahizeliği gideriyor ve netlik geliyor bayağı. Onu deneyim Adobe uygulaması ile.

Güzel bir içerik hazılıyorum da sesin iyi olması lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı