TikTok videoları hit uğruna insanlara birçok şeyi yaptırabiliyor. Bazı kişiler kendini rezil ediyorken bazıları da canından olabiliyor. TikTok birkaç ülkede birkaç gerekçe nedeniyle yasaklandı. Bazı ülkeler casus uygulama olarak değerlendiriyorken bazı ülkelerde etik olmayan içerikler içerdiği için yasakladı. Gelin, TikTok'u yasaklayan ülkelere bir göz atalım:
  • Hindistan (Hindistan'da TikTok'da dahil olmak üzere 59 Çin menşeli uygulama Hindistan'da yasaklandı.
  • Pakistan.
  • Amerika Birleşik Devletleri (Sadece kamu personeli ve güvenlik güçlerinin TikTok uygulamasını kullanması yasak).
  • Endonezya.
  • Bangladeş.
Ülkemizde TikTok kullanımı yasak değildir, bildiğim kadarıyla da henüz TikTok'u yasaklamak için bir yasa, kanun getirilmedi. TikTok uygulaması bir canın gitmesine sebep oldu. İstanbul'un Esenyurt semtinde iki genç kız kuzen, TikTok videosu çekmek için çatıya çıktı. Çatıdaki plastik panel kırıldı. Çatıdaki plastik panelin kırılması akabinde Kübra Doğan (23), çatıdan düştü. Genç kız kurtarılamadı, hayatını kaybetti.

Çatıdan düşen genç kızın amcası müteahhidin de kusuru olduğunu ve bu işin peşini bırakmayacaklarını söyledi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@mutsuzfiberdolabı ne kadar insanlık dışı bir yorum. Ben de TikTok'tan nefret etsem de olay burada TikTok değil ki. Bunun yüzünden kin kusmaya ne gerek var?
Bu yorumu yapan kişinin profiline girdiğimiz zaman ''Selamın Aleyküm'' yazısı ile karşılaşıyoruz. Evet, bu şekilde Müslüman olunuyormuş, ne utanma kalmış ne de vicdan. Yazık bizim millete.

Bu arada suç TikTok'un değil veya TikTok'la alakası yok diyen arkadaşlar için konuşacağım video çekmek için çatıya çıkıyorlar bakın video çekmek için* herhangi bir önlem de yok garip bağrışmalar ve müzik o sırada dikkatsiz bir şekilde plastiğin üzerine çıkan kız düşüyor. Orada işçi de olabilirdi diyen arkadaş işçi o plastiğin üzerine çıkılmaması gerektiğini iyi biliyor merak etme.

Onun suçu olmasa da neye bastığına dikkat etmesi gerekirdi.
Aynı plakalardan bizim çatımızda da var ve ben de üstlerine basıyorum. Robot değiliz ki neyin ne kadar dayanıklı olup olmadığını bilelim.

Aynı plakalardan bizim çatımızda da var ve ben de üstlerine basıyorum. Robot değiliz ki neyin ne kadar dayanıklı olup olmadığını bilelim.
Robotlukla pek bir alakası yok be hocam o plastiğin üzerine basılmaz basılmaz ince bir plastik tabakası ne kadar sağlam olabilir ki? Yerinizde olsam üstüne basmazdım onun.

Robotlukla pek bir alakası yok be hocam o plastiğin üzerine basılmaz basılmaz ince bir plastik tabakası ne kadar sağlam olabilir ki? Yerinizde olsam üstüne basmazdım onun.
Uçamayacağım için basmak zorundayım. Kiremitlerin yanına giden kısım onlardan oluşuyor.

@mutsuzfiberdolabı ne kadar insanlık dışı bir yorum. Ben de TikTok'tan nefret etsem de olay burada TikTok değil ki. Bunun yüzünden kin kusmaya ne gerek var?

Öyle zaten. Instagram hikayesi çekerken kaza yapıp ölen onlarca kişi var. Çatıya güvercin beslemek için de çıkabilirdi. Bir kişi de çıkıp o çatıyı öyle tasarlayan, altına koruma demiri koymayan mühendisi, müteahhiti konuşmuyor. TikTok'a sallamak prim yapınca herkes buradan ekmek yiyor.

Geri
Yukarı