Bir üniversitenin kalitesi nereden anlaşılır?

Muhaceret ile oturma izni aynı şey miydi önceki mesajınızda öyle yazdınız?

3 ayı artık alamazsınız, kimseye vermiyorlar. Ben bundan 3 yıl önce her gelişimde 3 ay alıyordum. Şu an ailem vatandaş olamsına, istememe rağmen vermediler. 2 ay veriliyor en fazla.

Ben İstanbul'da okumama rağmen eve çıkmış olmama rağmen hem para biriktirdim hem uçak biletlerine para ayırabildim. Ailemin durumu o kadar da iyi değil bir de. 🙃
Muhaceret oturma izni oluyor, evet.

Mesele uçak biletine para bulup bulamamak değil. Kıbrıs'a uçakla gidip gelmenin Türkiye içinde otobüsle gidip gelmeye göre daha pahalı olması.

Şaka mı yapıyorsunuz ciddi misiniz anlayamadım. Oturma iznini siviller alır daha pahalıdır yapması. Zengin İngilizlerin ev alıp yaptığı şeydir kısaca.
Şahsi fikrim bu konunun pek iyi yerlere gitmeyeceği yönünde, devam ettirmemek daha iyi olacaktır. 🙃
Neden şaka yapayım. Öğrencilerin de öğrenci belgeleriyle birlikte oturma izni alması gerekiyor. Siz İstanbul'da yaşıyorsunuz, ben 2 yıldır KKTC'deyim bana oturma iznini anlatıyorsunuz. Kavga etmiyorum, olanı söylüyorum. KKTC siteleri Türkiye'de açılıyor mu emin değilim ama KKTC İçişleri Bakanlığı sitesinden KKTC Öğrenci İkamet İzni sayfasını inceleyebilirsiniz.

@Kimse 16 yıldır gidip geliyorum. 3 yıl aralıksız KKTC'de yaşadım, şu an da KKTC'de bulunuyorum. Babam 19 yıldır burada çalışıyor, 5 yıldır vatandaşlıkla içli dışlı olduk. Konu ne ara üniversitelerden oturma iznine geldi orası da ayrıldı. Öğrenci olan sizsiniz, siz daha iyi bilirsiniz. 🙃

Yeni konular

Geri
Yukarı