Bırakamadığım oyun bağımlılığı

DeepMarty

Decapat
Daha fazla  
Eki Görüntüle 2111982

Selam dostlarım, uzun çabalarımdan sonra bu yazdıklarımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Oyun oynama isteğim yok denilecek kadar az ama bırakamıyorum oyun oynama hevesim bir türlü bitmiyor. Özellikle şu son zamanlarda günde 13-14 saat bilgisayar başında oyun oynamakla vaktim geçiyor, yaşım geçiyor. Derslerim var ama bir türlü oyun sevdasını kafamda bitiremiyorum. Misal, yatmaya gidiyorum yarın oyun oynamayacağım diye kendime söyleniyorum ertesi gün oluyor gözümü açtığım zaman PC açıp yemeğimi hazırlayıp PC başında oluyorum. Yeni diziye filme falan başlayım kafamı oyalar diyorum onu bile beceremiyorum. Hobi falan edin diyorsanız biliyorsanız ekonomi bir yandan vuruyor boş boş dışarıda çıkıp gezecek gibi bir tipimde yok açıkçası biraz kendimde asosyallik var yeni şeylere pek açık bir insan değilim bu durum için özel destek falan almışlığım var dediklerini harfiyen uyguladığıma rağmen bu oyunlar beni çekiyor. Oynadığım oyunlar Online falan da değil story oyunlar biri bitiyor diğeri başlıyor sonu da yok bir de son zamanlarda souls like türüne abanıyorum oyunu bitirdiğime rağmen New Game açıp tekrardan başlıyorum oyunlar bildiğin çekiyor ama sıkılıyorum ve yine söylüyorum bırakamıyorum. Beni bu durumdan kurtarabileceğiniz dair tavsiyeler/öneriler verirseniz sevinirim.

Dışarıda herhangi bir hobi kursuna gidebilirsin. Çok aşırı olarak devam ederse bilgisayarı satıp gündelik işleriniz için oyun oynatmayacak, ofis bilgisayarı bir bilgisayar satın almayı bile gözden geçirebilirsiniz.

Geri
Yukarı