Oyun Bağımlılığı

aKaann

Hectopat
Daha fazla  
Herkes biliyor ki bu nesil teknolojiyle yetişip büyüyecek. 3 yaşındaki çocuğun elinde telefon bile görmek artık herkese normal geliyor. Bir de o bilgisayarda oyun oynamak. Bana göre hayatımdaki en güzel aktivite bilgisayar oynamaktır. Milyonlarca oyun senin ellerinin altında. Ailelerde keşke bizi bilgisayar oynamanın ne güzel bir şey olduğunu anlasa. Zamanın nasıl geçtiğini anlayamazsın. Oturursun GTA San Andreas'ının başına görev yapar durursun. Oyunu alta çekersin bir bakmışsın saat 7. Yatarsın 6-7 saat sonra gene uyanırsın bilgisayarın başına geçersin. Benim günüm böyle geçiyor peki ya sizin gününüz teknoloji ile nasıl geçiyor?

Teknolojik cihazım yok s4 dışında o da işimi görmediği için kullanmıyorum. Sıkıldığım için roman falan okuyorum. Mutlu muyum? Hayır.
Online ders için Samsung S4 kullanıyordum ancak telefonun wifi bağlantısı fazlasıyla zayıftı bataryası zaten full dolu olmasına rağmen 2 derse yetiyordu bu sebepten sadece 2 ay girebildim derslere :(

Herkes biliyor ki bu nesil teknolojiyle yetişip büyüyecek. 3 yaşındaki çocuğun elinde telefon bile görmek artık herkese normal geliyor. Bir de o bilgisayarda oyun oynamak. Bana göre hayatımdaki en güzel aktivite bilgisayar oynamaktır. Milyonlarca oyun senin ellerinin altında. Ailelerde keşke bizi bilgisayar oynamanın ne güzel bir şey olduğunu anlasa. Zamanın nasıl geçtiğini anlayamazsın. Oturursun GTA San Andreas'ının başına görev yapar durursun. Oyunu alta çekersin bir bakmışsın saat 7. Yatarsın 6-7 saat sonra gene uyanırsın bilgisayarın başına geçersin. Benim günüm böyle geçiyor peki ya sizin gününüz teknoloji ile nasıl geçiyor?
Aynı.

Çok yakın zamana kadar ben de çok oyun oynardım, dedim ki neden? Çok zevkli de gelmemeye başlamıştı, faydası yok ya diye baya azattım. Şimdi ise çok nadiren oyun oynayıp sabahtan akşama kadar pc başında müzik dinliyorum. Oyun oynamayı bırakmak yine de çok iyi tavsiye ederim bu sürelerde daha iyi şeyler yapılabilir.

15 yıldır oyun oynayan biri olarak söylüyorum. Emin ol oynadıkça ve yaşın ilerledikçe sıkılacaksın. Bir yerden sonra oyunlar ihtiyacını karşılayamıyor. Kaliteli oyunlar oynadıkça daha iyi oyunlar istiyorsun. Hep daha iyisini. Eski oyunlar seni en fazla 2 saat tutabiliyor. Ben oyun bağımlılığı yaşamadım hiç ve böyle bir şeyin olduğunu da düşünmüyorum. Oyun oynarken yaşadığın hırs seni bağımlısı yapabilir. Onun dışında gerçek bağımlılık sigara, alkol gibi şeylerdir. Oyun bağımlılığı bana zırva gibi geliyor açıkçası.

Cidden böyle yaşamak mantıklı mı? sana soruyorum yani böyle ağaç gibi sadece bilgisayarda oturmak yani bilemiyorum, iş hayatına atılmalısın gerçekleri görmelisin, hayatı tatmalısın dostum bilgisayar seni bağımlı ve çaresiz yapar, sosyal hayatsız hayat ot gibi durmaktan başka bir şey değil.

Sabah kalkarım yanı başımdaki bilgisayarımı açar elimi yüzümü yıkamaya giderim geldiğimde bilgisayar açık olur ve bilgisayarın başına otururum en az 10-12 saat bilgisayar başındayım bir durum olmazsa sonra zaten uyurum hep aynı.

Yeniliklere açık ve farklı şeyleri deneyimlemeyi isteyen, meraklı ve sorgulayıcı bir şekilde kendi karakterinizi oluşturursanız, özellikle genç yaşta, ilerleyen yıllarda bunları sadece düşünmekle kalmayıp yapmaya çalışacaksınız. Ben de geçmişte zamanımın büyük bir bölümünü sürekli oyun oynayarak geçirmiş birisi olarak bugün oyun bağımlısı olduğumu düşünmüyorum. Tamamen sizin iradeniz ve iradenize olan inancınız ile ilgili.

Bilgisayar günde Max 3 saat iyidir bana göre. Hayatında hobi ya da zevk verecek bir şey bul azaltmanda yardımcı olur. Liseden önce ben de senin gibiydim uğraş falan buldum kendime.
pardon bu biraz tavsiye gibi oldu 😁

Geri
Yukarı