Oyun satın alma bağımlılığı

Aldıktan sonra deneyip beğenmediğin için oynamaman normal bir şey fakat satın alıp hiç oynamama durumuna bir şey diyemem. Bu konu biraz zevk meselesi zira bende öyle hiç oynamayacak olsam da oyun toplarım. Koleksiyon gibi düşünün insanlar nelerin koleksiyonunu yapıp ince parçalara ne paralar gömüyor.

Merhaba bundan 3 ay önce Steam'ı keşfettim. Doğrusu önceden de biliyordum ama oyun satın almıyordum her neyse, ilk zamanlarda çok da önem vermiyordum ama şimdi beni rahatsız ediyor mesela atıyorum indirimde bir oyun gördüm 85% indirime girmiş oyunu araştırmadan satın alıyorum. Kendimde bilmiyorum ama oyun satın alırken rahatlıyorum. Hayatımda The Witcher serisini ne gördüm ne oynadım ama az önce serinin 3 oyununu da aldın. Aklımda hep "alayım ne de olsa zaten oynarım" diyorum. Bu yakınlarda RDR2 aldım ve 3 haftada toplam 10 saat oynadım. Yani oyun delisi de değilim genelde arkadaşlarla takılıyorum evde canım sıkılınca 1-2 saat açıp oynar gene kapatırım. Sizce bu yaptığım mantıklı mı?

Sat hesabını sil Steam'i hem elindeki illetten kurtulursun hem paranı kurtarırsın.

Geri
Yukarı