Biranın kalıcı zararı var mı?

aspenaX

Decipat
Arkadaşlar biranın tam olarak zararları nelerdir? Ve kalıcı bir hasarı var mı? İnsanın kafasını çok güzel yapıyor ama o kısımdan sonra yavaş yavaş gidene kadar insan bıkıyor ve kötü hissediyor kendini.

Arkadaşlar biranın tam olarak zararları nelerdir? Ve kalıcı bir hasarı var mı? İnsanın kafasını çok güzel yapıyor ama o kısımdan sonra yavaş yavaş gidene kadar insan bıkıyor ve kötü hissediyor kendini.

İlk kez içdiysen yağlı şeylerden sonra içmemeni tavsiye ederim ilk başlarda yoksa inanılmaz mide bulantısı oluyor.

Almanlar o kadar içki tüketiyor sağlamlar bira çok hafif ve zararsız kalıyor. Türkiye'de 18 yaş üzeri 1 erkek günde 2 bardak bira tüketebilir. Almanlarda bu yaş 14 tür. Kalıcı zararı ise yoktur.

Aynen kardeş yararı oluyor aynen. Kimden öğrendin bilmiyorum ama yanlış bir bilgi bu.

Arpada b vitamini var çok sağlıklı denemez biraya ama minnak bir faydası var. Normal arpalı ekmek yersen daha sağlıklı olur.

Alkollü içeceklerin düzenli veya uzun vadede tüketilmeleri her zaman zararlıdır. Karaciğere zarar verir, deride ödem oluşturur, vücut yağ oranını artırır vesaire. Anlayacağın zararlı alışkanlıklar her zaman zararlı ama arada bir yapanların da bundan öldüğünü görmedim şahsen.

Bira hakkında pek fikrim yok ancak doktor babama viski içmesini önermişti damar tıkanıklığı için.

Damar genişletici ilaç daha sağlıklı olur aslında. Hem bu işin dini tarafı da var.

Köpüğü doldururken çıkarsa sindirime yardım eder yoksa fena gaz bile yapar:).

Geri
Yukarı