Biranın kalıcı zararı var mı?

Hocam tüm yorumlardan aralarından en faydalı gördüğüm yorum bu. Teşekkür ederim.

Biz neyiz burada o kadar araştırma dedik faydasını anlattık kokteyl tarifi verdim lan:).

Birada şeker olmaması veya litrede 5 10 gram olması harici bir problem yok eğer içkide diyorsanız o başka ama bira mayalanırken şekeri maya tüketir.

Arpa suyunda mı daha çok zarar var enerji içeceğinde mi?
Şimdi baktım da karbonhidrat değeri oldukça az, aslında denenebilir ama.. 🙂
Bira göbeği terimi niye ortaya çıktı öyleyse, ordan yola çıkarak bir yorum yaptım. Acaba karaciğer parçalayamadığı için mi, onla mı alakalı; yoksa ödem mi tutuyor?

Şimdi baktım da karbonhidrat değeri oldukça az, aslında denenebilir ama. 🙂
Bira göbeği terimi niye ortaya çıktı öyleyse, oradan yola çıkarak bir yorum yaptım. Acaba karaciğer parçalayamadığı için mi, onunla mı alakalı; yoksa ödem mi tutuyor?

Kalorisi yüksektir ondan dolayı. Eğer sen 1 simit az yersen göbeği de yapmaz.

Birada şeker olmaması veya litrede 5 10 gram olması harici bir problem yok eğer içkide diyorsanız o başka ama bira mayalanırken şekeri maya tüketir.

Arpa suyunda mı daha çok zarar var enerji içeceğinde mi?
Enerji içeceği zararlı değil, taurinle kafeinin azar miktarda olması normal bir bireye zararlı değil. Enerji içeceklerinin içinde komik komik seviyelerde bu maddeler, tâbi; fazla içerseniz her şey zararlı... Dikkat etmek gerekiyor, hiç değilse içindeki maddelere bakıp, zararlı seviyeleri öğrenmek gerekiyor. Bilinçli tüketici olmak lazım.

Şimdi baktım da karbonhidrat değeri oldukça az, aslında denenebilir ama. 🙂
Bira göbeği terimi niye ortaya çıktı öyleyse, oradan yola çıkarak bir yorum yaptım. Acaba karaciğer parçalayamadığı için mi, onunla mı alakalı; yoksa ödem mi tutuyor?

Ödem tutmaz hatta fazla su atar bak burada bir zararı var fazla idrar yaparsın ama çok mu önemli bence değil ekstra 2 bardak su içersin.

Enerji içeceği zararlı değil, taurinle kafeinin azar miktarda olması normal bir bireye zararlı değil. Enerji içeceklerinin içinde komik komik seviyelerde bu maddeler, tâbi; fazla içerseniz her şey zararlı... Dikkat etmek gerekiyor, hiç değilse içindeki maddelere bakıp, zararlı seviyeleri öğrenmek gerekiyor. Bilinçli tüketici olmak lazım.

Aynen öyle:).

Ben mesela günde 2 bardağı geçmiyorum içerken o da 400 ML falan yapıyor 200'lik bardakla içince.

Çok içerseniz güzel ve nurtopu gibi bir bira göbeğine merhaba diyebilirsiniz.

Yazdığımı okusaydın keşke az yersen göbek olmaz ekstra kaloridir sadece içkiler.

Geri
Yukarı