Biranın kalıcı zararı var mı?

Arkadaşlar biranın tam olarak zararları nelerdir? Ve kalıcı bir hasarı var mı? İnsanın kafasını çok güzel yapıyor ama o kısımdan sonra yavaş yavaş gidene kadar insan bıkıyor ve kötü hissediyor kendini.

Haftada ya da ayda 1 kez içersen sorun olmaz babam sürekli arada bir içmenin böbrege iyi geldigini söylüyor doktor öyle söylemiş.

Birayla kafanız nasıl güzel oluyor en fazla %5-10 alkol oranı var.

Yüzde 10 alkollü bira çok yok en fazlası yüzde 11 diye biliyorum ama standart efes 5 extra 7.5 alkol var 3 bira hafif sarhoş eder ama toleransa bağlı.

Karaciğeri yorduğunu ve şeker küpü olduğu için deli gibi göbek yaptığını yazmayı unutmuşsunuz hocam.
İçkinin her türlüsü zararlı, kimseye en ufak lafım yok. Bana ne, birinin bira içtiğini öğrendikten sonrası ve öncesi aynı benim için.

İnsanları, sağlıklı diye yanıltmak doğru olmaz.
Yok abi, o zaman su içmek de faydalı.
Zararı varsa uzak duracaksın, siz durmuyorsunuz; abartmadan içiyorsunuz; ne âla. Afiyet bal, şeker olsun ama yok faydalıymış, yok iyi geliyormuş; yapmayın lütfen. İki tane saçma sapan faydasının olması, zararlı olmadığı anlamına gelmiyor. İyi Sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Karaciğeri yorduğunu ve şeker küpü olduğu için köpek gibi göbek yaptığını yazmayı unutmuşsunuz hocam.
İçkinin her türlüsü zararlı, kimseye en ufak lafım yok. Bana ne, birinin bira içtiğini öğrendikten sonrası ve öncesi aynı benim için.
Fakat insanları, sağlıklı diye yanıltmak doğru olmaz.
Zararı varsa uzak duracaksın, siz durmuyorsunuz; abartmadan içiyorsunuz; ne âla. Afiyet bal, şeker olsun. Ama yok faydalıymış, yok iyi geliyormuş; yapmayın lütfen. İki tane kıçıkırık faydasının olması, zararlı olmadığı anlamına gelmiyor. İyi Sosyaller.

Günde 2 bardak bira kanıtlanmış bir şekilde fazla zararlı değil. Kola ve enerji içeceğinden faydalı en azından.

Votka daha mantıklı çok tüketen biri değilim zaten 2 haftada 1 en fazla arkadaş ortamından dolayı şu ana kadar da zararını görmedim.

Sen bir dene Maltana cosmopolitanla votkayı karıştır bir bak:). Miller birayla da harika oluyor.

Karaciğeri yorduğunu ve şeker küpü olduğu için köpek gibi göbek yaptığını yazmayı unutmuşsunuz hocam.
Fakat insanları, sağlıklı diye yanıltmak doğru olmaz.
Zararı varsa uzak duracaksın, siz durmuyorsunuz; abartmadan içiyorsunuz; ne âla. Afiyet bal, şeker olsun. Ama yok faydalıymış, yok iyi geliyormuş; yapmayın lütfen. İki tane kıçıkırık faydasının olması, zararlı olmadığı anlamına gelmiyor. İyi Sosyaller.

Birada şeker olmaması veya litrede 5 10 gram olması harici bir problem yok eğer içkide diyorsanız o başka ama bira mayalanırken şekeri maya tüketir.

Fazla zararlı değil 😀

Arpa suyunda mı daha çok zarar var enerji içeceğinde mi?

Geri
Yukarı