Biranın kalıcı zararı var mı?

Ben mesela günde 2 bardağı geçmiyorum içerken o da 400 ML falan yapıyor 200'lik bardakla içince.

Yazdığımı okusaydın keşke az yersen göbek olmaz ekstra kaloridir sadece içkiler.

Çok fazla bira tüketen biri değilim fakat bir arkadaşım fazlasıyla tüketiyor ve bira göbeği çıktı o yüzden bende böyle bir şey yazayım dedim, evet ekstra kalori olduğunu okumuştum. Yani birayı içerken yemeği de dengelemek lazım değil mi?

Çok fazla bira tüketen biri değilim fakat bir arkadaşım fazlasıyla tüketiyor ve bira göbeği çıktı o yüzden bende böyle bir şey yazayım dedim, evet ekstra kalori olduğunu okumuştum. Yani birayı içerken yemeği de dengelemek lazım değil mi?

Günde 2000 yerine 1700 almalısın 1 bira 200 300 kalori civarı.

Ben tüketirim fakat hiç öyle bira göbeğiyle karşılaşmadım, kalori açığı yaratıp düzenli hareket ediyorum.

Demek ki neymiş olay birada değil insandaymış. Diye nasihatta verdiğime göre ben kaçar.

Kalan 200 kaloriyi de birayla tamamlayabilirsin herhalde.

Ortalama 2000 kalori değil mi fazlası kiloya girer ben yuvarlayarak 2000 yazdım 2100 2200 de olabilir mesela kadınlar 1800'dü.

Haftada 2-3 şişenin zararı olmaz muhtemelen. Arpa suyundan ne olabilir ki çok fazla için karaciğeri yamultmadığın sürece.

Birayla kafanız nasıl güzel oluyor en fazla %5-10 alkol oranı var.

Aga matematik mi öğretelim burada? Toplam miktar çarpı oran vücuda aldığın alkolü verir. Bir şişe birada 25 ML alkol var. 4 Şişe içersen kafa güzel olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı