Biraz ciddi olalım, Kılıçdaroğlu kazanamayacak

Düşüncelerinizi zorla dayatamazsınız zaten. Haddinize değil.

Siz dayatınca haddinize oluyor, o da iyiymiş. 😎 Aynı şekilde siz de dayatamazsınız. Selahattin Demirtaş hapisten çıkarılsın demiyorum fakat adil bir şekilde yargılaması yapılsın, cezası neyse çeksin.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), eski HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş'ın ifade, özgürlük ve güvenlik, serbest seçim haklarının ihlal edildiğine hükmetti ve derhal serbest bırakılmasına karar verdi. (24 Aralık 2020)
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 46. maddesine göre Sözleşmeye taraf tüm devletler AİHM kararlarına uymaya mecburlardır.

24 Aralık 2020 AİHM kararı. Türkiye AİHM kararlarına uyan bir ülke değil mi? Adil bir şekilde yargılaması yapılsın, yapılmasın diyen yok zaten.

Demokrasinin saygı ile alakası ne? İster duymam ister duyarım. Zorla saygı duydurabiliyorsan görüşüne buyur bekliyorum. Duymuyorum ve zorunda da değilim. Herşeye saygı duyulmaz. Körü körüne birine inanıyorsunuz diye saygı bekliyorsunuz bide çok acınası.
Saygı duyamıyorsan seçim sonucu açıklanınca ağzını tutup oturacaksın aşağı. Yok öyle önüne gelene hakaret edip dışlamak. Seçim sonucu memnun etmezse de güle güle yurtdışına. Senin bağnaz görüşlerin sandığa yansımadı diye ona buna tepeden bakmanı çekmek zorunda değil hiç kimse.

Saygı duyamıyorsan seçim sonucu açıklanınca ağzını tutup oturacaksın aşağı. Yok öyle önüne gelene hakaret edip dışlamak. Seçim sonucu memnun etmezse de güle güle yurtdışına. Senin bağnaz görüşlerin sandığa yansımadı diye ona buna tepeden bakmanı çekmek zorunda değil hiç kimse.
Ben bu arkadaşa "saygı duymak" konusunda katılıyorum. Birkaç mesaj geriye gittim, okudum.

Şu açıdan katılıyorum: İnsanlar kararlar verir, bunu hangi koşullarda yapıyor bilemeyiz. Bu noktada da insanları değil koşulları suçlamak gerek diye düşünüyorum.

Ha alintiladigim arkadaşın dili de zehir zemberek, bunu belirteyim. Belki trolldür, belki samimidir orasını bilmiyorum ama kendi açımdan AKP seçmenine saygı duyuyorum. Arkadaşın motivasyonu ne bu konuda onu bilmiyorum.

Siz dayatınca haddinize oluyor, o da iyiymiş. 😎 Aynı şekilde siz de dayatamazsınız. Selahattin Demirtaş hapisten çıkarılsın demiyorum fakat adil bir şekilde yargılaması yapılsın, cezası neyse çeksin.

24 Aralık 2020 AİHM kararı. Türkiye AİHM kararlarına uyan bir ülke değil mi? Adil bir şekilde yargılaması yapılsın, yapılmasın diyen yok zaten.
Cezasını çekiyor zaten. AİHM'in kararlarına bağlı kalma zorunluluğumuz mu var ? Sanki şehit onların yurdundan çıktı da kararını da onlar mı verecek ?
Şehidi biz verelim teröristi AİHM yargılasın, mükemmel bir fikir.

Ben bu arkadaşa "saygı duymak" konusunda katılıyorum. Birkaç mesaj geriye gittim, okudum.

Şu açıdan katılıyorum: İnsanlar kararlar verir, bunu hangi koşullarda yapıyor bilemeyiz. Bu noktada da insanları değil koşulları suçlamak gerek diye düşünüyorum.

Ha alintiladigim arkadaşın dili de zehir zemberek, bunu belirteyim. Belki trolldür, belki samimidir orasını bilmiyorum ama kendi açımdan AKP seçmenine saygı duyuyorum. Arkadaşın motivasyonu ne bu konuda onu bilmiyorum.
Uğraştığım insanların seçtiği kelimelere karşı ben de aynı tonda kelimeler seçmeye çalışıyorum. Kendilerini zeki zannedip üstten bakmalarına, alttan alttan dışlamalarına karşı tatlı dil kullanasım yok şahsen.

Zaten gideceğim. Sen burada sahibine vergi ödemek için çalışırken ben hayatımı yaşayacağım dostum. Olan yine sana ve senin gibilere olacak. Biz zaten gideceğiz. Oturup bir de yoksulluk mu çekeceğiz? Sanki böyle zafer kazanıyor gibi davranıyorsunuz ona üzülüyorum. Ülkeyi batırıyorsunuz haberiniz yok..

Cezasını çekiyor zaten. AİHM'in kararlarına bağlı kalma zorunluluğumuz mu var ? Sanki şehit onların yurdundan çıktı da kararını da onlar mı verecek ?
Şehidi biz verelim teröristi AİHM yargılasın, mükemmel bir fikir.

Uğraştığım insanların seçtiği kelimelere karşı ben de aynı tonda kelimeler seçmeye çalışıyorum. Kendilerini zeki zannedip üstten bakmalarına, alttan alttan dışlamalarına karşı tatlı dil kullanasım yok şahsen.
Yazık...

Arkadaşlar ben bu ülkede 21. Yılını doldurmuş genç bir kardeşinizim. Bu güne kadar ne AKP'yi destekledim ne CHP'yi. Çünkü ikisi de benim istediğim kriterde adaylar değildi. Ben de tepki olarak oyumu inceye verecektim alamayacağını bilsem dahi ki ince çekilince oğan'a oyumu verdim. Kesinlikle iktidarın gitmesinden yanayım ama kk aday olmaması için yüzlerce kez forumlara instagrama vs. Yorum yazdım. Dedim ki bu adam muhalefetin derdini anlatamıyor yaşlı ve hatırladığım kadarıyla 9 seçimi üst üste kaybeden bir adamdan olmaz gibisinden falan.. ki öyle de oldu da 6 tane parti toplandı çıkan orana bakın.. tayibin ölüsünden 49.24 gibi bir rakam çıktı. Ülkede bu kadar işsizlik, enflasyon ekononomi problemi, mülteci problemi ve daha sayamadığım nice probleme rağmen ölü tayyibin aldığı orana bakın.. Bu seçimi kazanmak için kesinlikle oy kullanmayanları sandığa götürmek ve ak partililerden kesinlikle oy koparmaları gerekiyor. Bunu da sert bir dille kesinlikle yapamazlar ki yapamadılar da zaten. Nedense muhalif insanlarda hep bir sağcı eziklemesi milleti ezikleyen tavırlar (+sen ak partilimisin -evet +hala 2023 de bu adamı mı destekliyorsun dolar 20 lira olmuşken -evet +o zaman sen yobazsın kara cahil sürünmeye devam et ) yaparak hiç bir sağcıdan oy alamadılar. Bunu özellikle sol cahiller yaptılar ki bu ülkedeki en sıkıntılı insanlar onlar. Hadi sağ cahile okumamış dediniz köylü dediniz anladık. Sol cahil okuyup da anlamadığı şeyi alaycı bir şekilde millete sunuyor. Sol cahil harbi başka ya. İşin sonunda ümidinizi yitirmeyin diyen forumdaki arkadaşlara sesleniyorum. Bizi seçimsiz bıraktılar 3. Yol aradık oy bölüyosunuz dediler dinlemedik verdik 3. Yola oyumuzu. Şimdi yine seçimsiz kaldık ama 20 yıllık iktidara da verecek değiliz oyumuzu. Yine sinirle kemal kılıçdaroğlu'na mecbur vereceğiz oyumuzu ama, kazanamazsa o ümit pompalayan arkadaşlara çok güzel sinir pompalacağım haberiniz olsun.

Dün doğum günümdü, samimi olarak söylüyorum, dileğim bu ülkenin ve insanlarının çok kötü duruma gelmesi, beraber acı çekerek açlık çekerek gerçekleri görmemizi istiyorum. Dünyadaki her ekonomist AKP iktidarında ekonominin gittikçe batacağını söylerken hala oy veriyorlar. Umarım ekonomi o kadar kötü hale gelir ki, tavuk bile alamayız. İşte o zaman bu cahil halk ne yaptığının farkına varır. Gittikçe kötü hale gelelim istiyorum, kendim için de diyorum bunu. İnşallah bazı insanlar AKP'ye oy veriyor diye benim hayatım, hepimizin hayatı daha kötü hale gelir.

Zaten gideceğim. Sen burada sahibine vergi ödemek için çalışırken ben hayatımı yaşayacağım dostum. Olan yine sana ve senin gibilere olacak. Biz zaten gideceğiz. Oturup bir de yoksulluk mu çekeceğiz? Sanki böyle zafer kazanıyor gibi davranıyorsunuz ona üzülüyorum. Ülkeyi batırıyorsunuz haberiniz yok..
Zafer nidaları attığımı hatırlamıyorum. Epey yukarıda belirttiğim gibi iki kötü arasında seçim yapmaya mecbur bırakıldık. Bunun adı zafer değil onu iddaa etmedim hiçbir mesajımda.
Ben ve benim gibilerin arasında senin onlarca akraban, eşin dostun, arkadaşın olduğuna yemin edebilirim ama kanıtlayamam.
Kendi yakınlarına bile üstten bakıyosan git zaten durma buralarda 👋

Geri
Yukarı