Biraz ciddi olalım, Kılıçdaroğlu kazanamayacak

Küçük çocukların yaşına başına bakmadan analiz kasması üzücü ya. En azından sadece bildiklerini konuşabilirsin, sonucunu bilmediğin bir şey üzerine analiz yapmazsın. Yapmamalısın da zaten.

Bütün bunları geçtim, olur da belki birini sandıktan uzaklaştırdın bu konu aracılığı ile. Mutlu mu olursun? Niyetin buydu demiyorum, niyet okumuyorum asla. Sırası değildi diyorum. Gerek yok böyle konulara. Seçim sonrasına bırak. Dedikleriniz çıktığında "en haklı bendim" falan mı demek istiyorsunuz onu da anlamıyorum. Bu konuyu açmaktaki motivasyonun neydi mesela? Samimiyetle merak ediyorum.

Hoş yöneticisinden üyesine hepiniz aynısınız bu husus özelinde. Empati yoksunluğu hastalığı. Ötesini berisini düşüneceğin bir hayat ve başarılar diliyorum.

Boşver kaseti hocam. Bak çağdaş gençler demokrasi anlatıyor biraz dinleyip aydınlanalım.
Ben biraz çözdüm gibi, benle aynı görüşte olmayan birini insan yerine koymuyorum ve sorun çözülüyor. Beklediğimden daha basitmiş ben daha derin birşey sanıyordum 🤣😁🤣😁

Her gorus ciddiye alinacak temellere ve mantiga sahip degildir. Bu sebeple her goruse saygi gosterilmez. Kucuk kizlarla evlenmeyi normal sanip, kadini aciz goren, birden fazla kadinla evlenmek isteyen ve bu gorusleri savunan kitleler de var.

Bazen meritokrasi mantıklı geliyor insanlara @BaranHB .Ozet geçersek dağdaki adamla şehirdeki adamın oyu bir mi, düşüncesi. Tam bu değil ama temeli bu.

O mantık demokrasi değil meritokrasi oluyor.
Yukarıdaki oktrollerin derdi bu değil hocam. Bunların kafasına göre herkes kendileri gibi düşünmek zorunda, o neyi seviyosa seveceksin, kimi beğeniyosa onu beğeneceksin. Aksini yaptığın zaman gördüğün gibi çıldırmaya başlıyorlar.

@BaranHB düşüncelerimizi zorla dayattık mı? Tam tersine düşüncelerinizi siz zorla dayattınız ve insanları kışkırttınız. Bari yapmadığımız şeyi yapmış gibi göstermeyin, ayıp denilen bir şey var.

Her gorus ciddiye alinacak temellere ve mantiga sahip degildir. Bu sebeple her goruse saygi gosterilmez. Kucuk kizlarla evlenmeyi normal sanip, kadini aciz goren, birden fazla kadinla evlenmek isteyen ve bu gorusleri savunan kitleler de var.
Evet bahsettiğin şeyler ciddiye alınmamalı bu konuda haklısın. Aynı şekilde KK'nın terör sözcüsüne özgürlük vaad etmesinin alınmayacağı gibi.

@BaranHB düşüncelerimizi zorla dayattık mı? Tam tersine düşüncelerinizi siz zorla dayattınız ve insanları kışkırttınız. Bari yapmadığımız şeyi yapmış gibi göstermeyin, ayıp denilen bir şey var.

Düşüncelerinizi zorla dayatamazsınız zaten haddinize değil. Benim bahsettiğim şey sizin gibi insanların karşıt görüşlü olanları kafasına göre aşağılamaya çalışması. Ben Tayyip'e oy verince vatan haini olacağım ama sen Selo'yu hapisten çıkaracak Kemal'e oy verince sana bir şey olmayacak. Ne güzel dünya.

Evet arkadaşlar karşınızda; laik, demokratik, ilerici, çağdaş, bilime teknolojiye önem veren parlak( zihin olarak yani ) bir Türk vatandaşı.
Demokrasiyi savunan ama karşıt görüşte olan 27 milyon insana saygı da duymayan modern Türk genci, o nasıl oluyosa artık.
Demokrasiye yeni bir soluk getirdi bu zihni parlak arkadaşımız. Karşı görüşte olanları saygı duymayıp dışlıyoruz, hatta ülkeden de gönderebiliriz bizle aynı görüşte değilse. Buyrun demokrasi.

Sıradaki lütfen.
Demokrasinin saygı ile alakası ne? İster duymam ister duyarım. Zorla saygı duydurabiliyorsan görüşüne buyur bekliyorum. Duymuyorum ve zorunda da değilim. Herşeye saygı duyulmaz. Körü körüne birine inanıyorsunuz diye saygı bekliyorsunuz bide çok acınası.

Evet bahsettiğin şeyler ciddiye alınmamalı bu konuda haklısın. Aynı şekilde KK'nın terör sözcüsüne özgürlük vaad etmesinin alınmayacağı gibi.

Ilk secimde tek basima iktidar olamayinca MHP ile ittifak kurup cozum surecine giderek HDP'den oylari toplayip tek basima iktidar ben oldum haklisin.

Simdi sana burada hukuk 101 ogreteyim biraz. Hukuk devleti nasil bir sey bilmedigin icin anlamazsin ama belki bir faydasi olur. Hukuk nezdinde dunyadaki her sucun mahkeme tarafindan yargilanip kanunlara gore islem yapilmasi gerekir. Kafana gore birilerini suclu ilan edip iceri atamazsin. Demirtas'in iceride olmasinin nedeni hukuksal degil, siyasal. Kaldi ki demirtasin iceride olmasi da bir sey degistirmiyor, ayni ocalan'in iceride hayatini gulluk gulistanlik yasamasi gibi. KK demirtasi serbest birakacagiz demiyor, hukuksal yollarla yargilayacagiz diyor. Senin herhangi bir kisiyi hukuksal degil de siyasal sekilde iceri atman, hukuku tanimadigini gosterir. E bunu da ulkedeki adalet seviyesinden cok net anlayabilirsin zaten.

Agzina KK teroru destekliyor diye sakiz yapanlar once Avrupa'da Turkmen - Ozbek ve Afgan asilli teroristlerden niye yesil Turk pasaportu cikiyor onu arastirsin.

Geri
Yukarı