Biraz ciddi olalım, Kılıçdaroğlu kazanamayacak

Bu ulkede cemaatlere, yandaslara ve cetelere giden paralar kisilsa, dortlu besli maaslar bitirilse bile buyuk etki yapar. Bu ulkede para yok degil, para var. Sadece birilerinin delik cebini doldurmak icin akiyor.

Bunlar devede kulak, maalesef. Düşünsene senin evine üst kattan su akıyor ve komşu bir şey yapmıyor. Gidip üst katı satın alıyorsun "ben bunu alçı ile durduracağım" diye bir bakmışsın üst katın çatısı, duvarları bile yok.

Türkiye ekonomisi şu anda tahtalarla desteklenmeye çalışan ağır hasarlı bina gibi. Ben siyasi olsam en son yapacağım şey bunun üzerine yürümek olurdu. Erdoğan bile içten içe "%49.5 aldık lanet olsun şu Kılıçdaroğlu kazansa bomba gibi geri dönerdim sonraki seçimlere" diyor olabilir.

Oy hocam oy.
AAA delirecegim apo yu kimse cıkartacagız demedi bile sen ne anlatıyorsun canım kardeşim selahattin demirtaş ise tekrar adil yargılanaacak zaten hem aihm hemde Türkiye mahkemelerinde beraat kararı vardı delirecegim vallahi bu nasıl bir beyin ya.
Birincisi dedi. İkincisi demese bile Selahattin çıkarsa sizce Apo da çıkmaz mı? Mantık yürütün.

Kim ölüme terketti? Kim paranızı çaldı? Yalan mi HDP ile masaya oturan bana terörist değilim demesin. Bunlar bebek katili çocuk katili. Şehit haberi gelince RTE suçlanıyor ya işte o şehitleri sizin kankanız HDP sayesinde oluyor. Ayrıca hükumete sevmediğin sürece kimse sana karışmaz. Birilerine sövünce çok büyük mesele konu Allah'a sövme olunca ifade özgürlüğü öyle mi? Ben sana Allah'a sovdun demiyorum ama zihniyet bu.
Aman yarabbi. Burada büyük bir bilgi kirliliği var. İlk olarak HDP ile masada veya ittifakta değiliz. Dolamışsınız ağzınıza HDP HDP diye. Adamların yönetimde en ufak etkisi olmayacak. Çünkü mecliste veya masada değiller bakanlık da verilmeyecek. Onu bi geçelim. Akp Hüda par ile ittifak şuan ona ne diyorsun? Hüda par evet. Direkt Pkk ile iş birliği yapabiliriz diyen parti. Şuan meclisteler. Yönetimdeler yani. Allah din kitap karıştırmayın. Yönetimde din olmaz. Zaten şuanki iktidar da bundan faydalanıyor. Allah din huu diyip oyunuzu topluyorlar. Kanmayın.

Benim suçum ne burda kardeşim ?
Tayyibi peygamber yerine koyan adamla aynı yere oy veriyorum diye, aynı ithama maruz kalmak zorunda mıyım ? O adam taptığı için oy veriyor ben muhalefete güvenmediğim için veriyorum. Konudaki arkadaşlar da o yaşlı dayıyla beni aynı kafada görüp akılları sıra sindirmeye çalışıyolar. Adama anlatıyorum iktidar iyi değil ama muhalefete güvenmediğim için oy vermiyorum diyorum, e o zaman sen de ilahlaştırmışsın demeye getiriyor. İlla aynı fikirde olmak zorunda mıyım arkadaş, ben bi konuya farklı görüş belirtemez miyim. Hukuk devletinden bahsediyolar ama karşıt görüşteyim diye demedikleri kalmıyor.
Hukuk devleti anlayışınız tek fikir, tek ideoloji mi ?
Herkes aynı fikirde olacak, farklı görüşü olana sopa. Güzel hikaye.
Tayyibe tapan filan yok 1.'si. Varsa da bi anlık gazla demiştir. O RTE aşıkları da RTE'den önceki ülkeyi biliyorlar diye Tayyip veriyorlar.

Aman yarabbi. Burada büyük bir bilgi kirliliği var. İlk olarak HDP ile masada veya ittifakta değiliz. Dolamışsınız ağzınıza HDP HDP diye. Adamların yönetimde en ufak etkisi olmayacak. Çünkü mecliste veya masada değiller bakanlık da verilmeyecek. Onu bi geçelim. Akp Hüda par ile ittifak şuan ona ne diyorsun? Hüda par evet. Direkt Pkk ile iş birliği yapabiliriz diyen parti. Şuan meclisteler. Yönetimdeler yani. Allah din kitap karıştırmayın. Yönetimde din olmaz. Zaten şuanki iktidar da bundan faydalanıyor. Allah din huu diyip oyunuzu topluyorlar. Kanmayın.
Yönetimde din olur. Şeriat olur. Dinin ne bilmiyorum ama bu ülke şeriat ile yönetilse hiç bir şey kalmaz ortada. Sen bunu inkar ediyorsan Kuran'ı inkar ediyorsun.

Yanlış dusunuyorsun hocam. Tamam, 5 sene daha bu iktidara maruz kalırsak belli sorunlar AKP seçmenine de dokunacak ama masum insanların sefalet içinde yaşaması ile keşke çözmemis olsak, yanlış mı düşünüyorum?

Yani bunu doğum gününde istemek farklı, olacakları söylemek farklı. Şöyle bir geriden bak ve "ben ne diyorum ya" de bence. Doğum gününüz de kutlu olsun.

O masum insanlara çok üzülüyorum. Çöpten tavuk alıp tarihi geçmiş mi, çok mu geçmiş diyen teyzeme o kadar üzülüyorum, o kadar üzülüyorum ki anlatamam. Ekonomik durumlar yüzünden çocuklarına hiç bir şey alamayan ailelere o kadar üzülüyorum ki...

Bunlar devede kulak, maalesef. Düşünsene senin evine üst kattan su akıyor ve komşu bir şey yapmıyor. Gidip üst katı satın alıyorsun "ben bunu alçı ile durduracağım" diye bir bakmışsın üst katın çatısı, duvarları bile yok.

Türkiye ekonomisi şu anda tahtalarla desteklenmeye çalışan ağır hasarlı bina gibi. Ben siyasi olsam en son yapacağım şey bunun üzerine yürümek olurdu. Erdoğan bile içten içe "%49.5 aldık lanet olsun şu Kılıçdaroğlu kazansa bomba gibi geri dönerdim sonraki seçimlere" diyor olabilir.

Patates sogani rahatlikla alabilecegimiz seviyeye gelmek icin 10 yila ihtiyacimiz yok. 4-5 yil bazi ekonomik yatirimlar icin yeterli sure. Bu surede tarafsizligi ve hukuku saglayip yabanci yatirimciyi cekebilmen bile epey olumlu etki yaratir. Tabi ki 5 yilda Avrupa'nin refah seviyesine gelmek imkansiz, ancak en azindan asgari ucretlinin de et ve sut urunleri tuketebildigi seviyeye gelebiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı