Birden ısınmaya başlayan Excalibur G770

SedatCan27

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarım daha 2 gün önceye kadar CS:GO'da 165 Hz monitör ile 165 FPS sabit oldugu halde Max 80 dereceye geliyordu. Dünden beri 90-92'ye kadar çıkmaya başladı. Servise götürüp termal macununu yenilettim ve fanları temizlediler. Sadece CS:GO ile alakalıdır belki diyerek başka oyunlarda da denedim örnek: Valorant'da 78 dereceyi geçmezdi ama bu gün 97'leri gördüm. Normalde MSI Afterburner uzerinden takip ederken CPU 4000 MHz'den 3.4 civarlarına geriliyordu. Format attım baştan tertemiz kurulum yaptım yine aynı durumla karşı karşıyayım çözemedim. 4000 MHz'den aşağıya inmiyor soğutma için bir çabalama yapmıyor bilgisayar. Problem nedir? Yardımcı olabilir misiniz?

Bilgisayarım daha 2 gün önceye kadar CS:GO'da 165 Hz monitör ile 165 FPS sabit oldugu halde Max 80 dereceye geliyordu. Dünden beri 90-92'ye kadar çıkmaya başladı. Servise götürüp termal macununu yenilettim ve fanları temizlediler. Sadece CS:GO ile alakalıdır belki diyerek başka oyunlarda da denedim örnek: Valorant'da 78 dereceyi geçmezdi ama bu gün 97'leri gördüm. Normalde MSI Afterburner uzerinden takip ederken CPU 4000 MHz'den 3.4 civarlarına geriliyordu. Format attım baştan tertemiz kurulum yaptım yine aynı durumla karşı karşıyayım çözemedim. 4000 MHz'den aşağıya inmiyor soğutma için bir çabalama yapmıyor bilgisayar. Problem nedir? Yardımcı olabilir misiniz?

Fanınızda sorun olabilir veya fan kontrolcünüz bozuk olabilir bir kez daha götürün eğer yine düzelmesse tüketici haklarına şikayet edin biraz uzun sürer ama illa alırsınız hakkınızı. Bende de farklı bir sorun var fan tıkırdıyor ve bir yere çarpıyor bir türlü düzeltmediler ailemide tüketici haklarına vermelerini ikna edemedim ortada kaldım resmen siz hakkınızın peşinden koşun lütfen.

Problem Excalibur.

Bendede 2017'de almış olduğum Excalibur g770 var. Fanlarını temizleyince sıcaklık değerleri oldukça düştü ki termal macunu yenilemedim. Sizinkinde yukarıdaki arkadaşın dediği gibi fanlarda mı bir sıkıntı var acaba?

Soğutucu altında mevcut . Laptop 9 aylık bir laptop. Ters çıkışlarınıza anlayışla yaklaşıyorum ben de zaten memnun değilim excaliburdan. Fakat artık yapacak bir şey yok , termal macunlar yenilendi ve fanlar temizlendi zaten. 2 Gün önceye kadar böyle bir sorun yoktu belirttiğim gibi. Dünden itibaren böyle :(
Fanınızda sorun olabilir veya fan kontrolcünüz bozuk olabilir bir kez daha götürün eğer yine düzelmesse tüketici haklarına şikayet edin biraz uzun sürer ama illa alırsınız hakkınızı. Bende de farklı bir sorun var fan tıkırdıyor ve bir yere çarpıyor bir türlü düzeltmediler ailemide tüketici haklarına vermelerini ikna edemedim ortada kaldım resmen siz hakkınızın peşinden koşun lütfen.
Bir defasında zaten tüketici haklarına verdim sıfırıyla değişildi satmayı denedim satamadım. Daha yeni başlayan bir sorun nasıl yapacağımı bilmiyorum .

Soğutucu altında mevcut. Laptop 9 aylık bir laptop. Ters çıkışlarınıza anlayışla yaklaşıyorum ben de zaten memnun değilim excaliburadan. Fakat artık yapacak bir şey yok, termal macunlar yenilendi ve fanlar temizlendi zaten. 2 gün önceye kadar böyle bir sorun yoktu belirttiğim gibi. Dünden itibaren böyle :(

Bir defasında zaten tüketici haklarına verdim sıfırıyla değişildi satmayı denedim satamadım. Daha yeni başlayan bir sorun nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Hocam para iadesi isteyin pek bilmiyorum ama istenebiliyor zaten davadada gözükür bence para iadesi alırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı