Biri bana küfür ettiğinde ne demem lazım?

Daha fazla  
Mesela ben bir şaka yapıyorum. Aynı şakayı karşı taraf yapınca gülüp geçiyorum. Ama ben aynısını ona yapınca bana ağır küfürler ediyor. Bende söyleyecek bir şey bulamıyorum. Bu da beni küçük düşürüyor. Ne demeliyim sizce?

Karşılıklı olunabilecek en samimi insanlarız. Fakat son zamanlar biraz değişti ben ne yapacağımı tam bilememeye başladım.
Yeni çevre edinmiştir. Bana çok oldu bu, sağlam bir çevre edinince diğerlerini ezik görme olayı herhalde. O degiştiyse siz de değişin, eskisi kadar önem vermeyin, yeni insanlarla tanışın.

Yeni çevre edinmiştir. Bana çok oldu bu, sağlam bir çevre edinince diğerlerini ezik görme olayı herhalde. O degiştiyse siz de değişin, eskisi kadar önem vermeyin, yeni insanlarla tanışın.

Evet. Doğru bildiniz. Sebep tam da bu. Ama bahsettiğim kişi benim 10 senedir ayni okulda (lise orta ve ilk ayni okulda) okuduğumuz. Babalarimizin ortak olduğu ve belki ağabimden bile fazla zaman geçirdiğim kuzenim olunca bu olayi defalarca düşündüm. Ama artik bunu yapmam gerekiyor sanırım. Yapmam gereken buymuş demek ki.

Evet. Doğru bildiniz. Sebep tam da bu. Ama bahsettiğim kişi benim 10 senedir ayni okulda (lise orta ve ilk ayni okulda) okuduğumuz. Babalarimizin ortak olduğu ve belki ağabimden bile fazla zaman geçirdiğim kuzenim olunca bu olayi defalarca düşündüm. Ama artik bunu yapmam gerekiyor sanırım. Yapmam gereken buymuş demek ki.
Artık bu arkadaşlık yürümez. Kesinlikle, çok zor. Evet, yapmanız gereken bu. Sizi üzebilir ve zorlayabilir ama maalesef.

Artık bu arkadaşlık yürümez. Kesinlikle, çok zor. Evet, yapmanız gereken bu. Sizi üzebilir ve zorlayabilir ama maalesef.

Direk beni dışladığını hissetmedim o benim kafamı biraz karıştırdı. Mesela bir sinemaya gitse ilk çağıracağı kişi benim. Bir buluşma olsa ilk beni çağırır. Şimdi sadece benden daha sosyal olan biri için yapıyor. Benim gururum bu kadar hafif değil şu ana kadar çok yanlış yapmişim hepiminize öneriniz için teşekkürler bana çok yardımcı oldunuz.

Sana artık alışmış ve sana küfür edebilecek kadar da samimileşmişsiniz. Bu tür arkadasliklar ne yazık ki pek uzun sürmez. İleride artık ana bacı katma olayları başlar (aşırı samimilikten). Birkaç hafta yeni arkadaşlar edinin ve biraz onlarla takılın, tabi bunun için biraz uğraşmanız lazım. Kendinize sonuna kadar güvenin, dik yürüyün. Hayatınızda başarılar :)

Geri
Yukarı