Biri ile derdimi paylaşsam canını sıkar mıyım?

@freakcnsl kısacası tepkinizi ortaya koymanız gerekirdi, orada yanlış yapmışsınız. Seni güçsüz ve zayıf sanmasınlar, demek istediğim oydu aslında. Pekala, sınıftaki kızlarla aran nasıl?

Hocam güvendiğim biri. Kendisi bana zaten diyor sorunun var ise anlat diye.
Ben gene de anlatmama taraftarıyım ama en azından güvendiğin birine anlatman iyi olur. Anlatmak seni rahatlatacaksa anlat, ileride pişman olmazsın umarım.

Bir kişi beni dövmüştü. Makasla beni kovalıyorlardı. Herkes benimle dalga geçerdi. Kimse benimle arkadaş olmazdı. Bana hep bağırırlardı.
Takmayacaksın ve tepki göstereceksin, sessiz kalırsan üstüne gelirler. Seninle kimse arkadaş olmak zorunda değil, senin de kimseyle arkadaş olman zorunlu değil. Yalnız olabilirsin, bu oldukça doğal bir durum.

@freakcnsl kısacası tepkinizi ortaya koymanız gerekirdi, orada yanlış yapmışsınız. Seni güçsüz ve zayıf sanmasınlar, demek istediğim oydu aslında. Pekala, sınıftaki kızlarla aran nasıl?

Hocam ben kızım :) sınıftaki kızların hepsi cıvık. Övülmek gibi olmasın olgun biriyim. Bir tane takıldığım erkek arkadaşım var.
Ben gene de anlatmama taraftarıyım ama en azından güvendiğin birine anlatman iyi olur. Anlatmak seni rahatlatacaksa anlat, ileride pişman olmazsın umarım.

Takmayacaksın ve tepki göstereceksin, sessiz kalırsan üstüne gelirler. Seninle kimse arkadaş olmak zorunda değil, senin de kimseyle arkadaş olman zorunlu değil. Yalnız olabilirsin, bu oldukça doğal bir durum.

Kafama takıyorum işte. Mesela biri ile konuştuktan yarım saat falan sonra onun canını sıkmış mıyımdır veya onu üzmüş müyümdür gibi şeyler düşünüyorum.

@freakcnsl, anlıyorum. Ben mesela oldum olalı kızlara güvenemedim, güvendiğimde hep kazık yedim. Bir de kızmışsın, kesinlikle sert bir şekilde tepkini ortaya koyman gerekirdi. Orada yanlış yapmışsın, bunu belirtmem gerek.

Onun dışında seni olduğun gibi kabul edenlerle arkadaşlık kurmaya çalış, seni ikinci plana atanlardan kesinlikle uzak dur. Ek olarak bu kadar iyi niyetli olmamalısın.

Mesela biri ile konuştuktan yarım saat falan sonra onun canını sıkmış mıyımdır veya onu üzmüş müyümdür gibi şeyler düşünüyorum.
Kendini zorla, takma kafaya. Ben genellikle "hass..... a.... k.... kalbini kırdıysam kırdım bana ne?" diye söylenirim kendi kendime. Sen de sürekli kalbini kırdığını düşündüğün kişilere küfür edersen onları düşünmemeye başlayabilirsin.

@freakcnsl, anlıyorum. Ben mesela oldum olalı kızlara güvenemedim, güvendiğimde hep kazık yedim. Bir de kızmışsın, kesinlikle sert bir şekilde tepkini ortaya koyman gerekirdi. Orada yanlış yapmışsın, bunu belirtmem gerek.

Onun dışında seni olduğun gibi kabul edenlerle arkadaşlık kurmaya çalış, seni ikinci plana atanlardan kesinlikle uzak dur. Ek olarak bu kadar iyi niyetli olmamalısın.

Hocam onu bunu geçin de. Artık utangaçlığımı yenmek istiyorum. Biri ile konuşunca elim ayağım titriyor, terliyorum. Boğuluyor gibi hissediyorum. İnsanlarla göz teması kuramıyorum. Sosyal anksiyete gibi geldi bana. 2 aydır var ben de bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı