Biri ile derdimi paylaşsam canını sıkar mıyım?

@freakcnsl, karşındaki de senin gibi bir insan. Utanmanı gerektirecek bir durum bence yok. Ben mesela bu yaşıma kadar bir Allah'ın kulundan utanmadım, utanmamı da gerektirecek bir durum açıkçası yoktu. Hep bu şekilde düşündüm, sonuçta yüz kızartıcı bir şey mi yaptın onlara karşı?

Tabii ki de orasını bilemiyorum ama yapmadığını varsayıyorum. Kısacası, utanmanı gerektirecek bir durum yok. Onun dışında bu kadar utangaçlığın altında ben farklı bir sebep ararım ister istemez. Demek ki seni zamanında bir olay ciddi etkilemiş ki sen böylesin. İnsan durduk yere utangaç olamaz, olmamalı da zaten.

@freakcnsl, karşındaki de senin gibi bir insan. Utanmanı gerektirecek bir durum bence yok. Ben mesela bu yaşıma kadar bir Allah'ın kulundan utanmadım, utanmamı da gerektirecek bir durum açıkçası yoktu. Hep bu şekilde düşündüm, sonuçta yüz kızartıcı bir şey mi yaptın onlara karşı?

Tabii ki de orasını bilemiyorum ama yapmadığını varsayıyorum. Kısacası, utanmanı gerektirecek bir durum yok. Onun dışında bu kadar utangaçlığın altında ben farklı bir sebep ararım ister istemez. Demek ki seni zamanında bir olay ciddi etkilemiş ki sen böylesin.

Yok hocam. Ben hep insanlara iyi davrandım. Aslında önceden sosyal bir insandım. İnsanlarla arkadaşlık kurmaya çalışırdım. Ama beni önemsemezlerdi. Umursamazlardı. Sonra gittikçe böyle olmaya başladım. Hiç eve gelesim olmuyor.
Öğretmen olur hocam konuşabilirsiniz sizi dinler. Rehberlik hocalarınız da olur konuşabilirsiniz.

Hocam canını sıkar mıyım peki?

@freakcnsl, insanlara karşı ilk adımı sen atma hiçbir zaman için. Onlardan ilk adımı bekle mesela. Onun dışında daha çok gençsin, şu hayatta yaşadığımın %10'unu sanırım sen yaşasan kafayı yerdin. Herkesin dört dörtlük bir hayatı yok, herkesin bir derdi sıkıntısı var. İnsanız hepimiz, bu kadar umursamanı gerektirecek bir durum aslında yok. Seni umursamayanı sen niye umursayacaksın ki?

Canını sıkar mısın onu bilemeyiz. Derdini hocan çözebilir diyorsan anlatabilirsin çünkü kaybedeceğin bir şey yok.
@freakcnsl, insanlara karşı ilk adımı sen atma hiçbir zaman için. Onlardan ilk adımı bekle mesela. Onun dışında daha çok gençsin, şu hayatta yaşadığımın %10'unu sanırım sen yaşasan kafayı yerdin. Herkesin dört dörtlük bir hayatı yok, herkesin bir derdi sıkıntısı var. İnsanız hepimiz, bu kadar umursamanı gerektirecek bir durum aslında yok. Seni umursamayanı sen niye umursayacaksın ki?
Benim derdim seninkini döver 😉

Yeni konular

Geri
Yukarı