Bisiklete sıfırdan başlamak

YasirHoca

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yaz aylarının gelmesiyle birlikte bisiklete hayli bir merakım oldu. YouTube'dan izlediğim videolar beni bu işin içine daha fazla çekmeye başladı. Yaşım 28 boy 1.73 kilo 87 bisikleti en son 12-13 yıl önce sürmüşümdür. Şimdi yaşadığım şehir sahil kenarı ve bisiklet yolları olması sebebiyle sürüşlere uygun. Bulunduğum şehirde Salcano bisiklet bayisi var sanırım bu markayı alacağım, önerir misiniz? Dağ bisikleti almayı düşünüyorum bunu şehirde düz asfalt yolda da sürebilir miyim? Dağ bisikleti tercih etmemin sebebi ileride kendimi geliştirirsem dağ yollarına köy yollarına da çıkma isteğimden dolayı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, yaz aylarının gelmesiyle birlikte bisiklete hayli bir merakım oldu. YouTube'dan izlediğim videolar beni bu işin içine daha fazla çekmeye başladı. Yaşım 28 boy 1.73 kilo 87 bisikleti en son 12-13 yıl önce sürmüşümdür. Şimdi yaşadığım şehir sahil kenarı ve bisiklet yolları olması sebebiyle sürüşlere uygun. Bulunduğum şehirde Salcano bisiklet bayisi var sanırım bu markayı alacağım, önerir misiniz? Dağ bisikleti almayı düşünüyorum bunu şehirde düz asfalt yolda da sürebilir miyim? Dağ bisikleti tercih etmemin sebebi ileride kendimi geliştirirsem dağ yollarına köy yollarına da çıkma isteğimden dolayı.

Salcano sağlam markadır genelde bisiklet süremek unutlmaz ama ilk deneyişde yanınızda biri olsun en azından düşerseniz yaralanmanızı önleyecek. Dağ bisikleti tercih edebilirsiniz gayet güzel kullanılıyor.

Hocam ben de dağ bisikleti kullanıyordum. Biraz daha yavaş gidiyorsunuz yol bisikletine göre. Bilgisi olan arkadaşlar varsa farklı bir olayı da olabilir ama açıkçası gayette kullanıyordum yollarda.

Yok zaten unutmadım arada sırada sürmüşlüğüm oldu ama. Ortaokul çağlarında devamlı sürüyorduk. Şimdi merak saldım. Zaten memur olduğum için haftada en fazla 3-4 gün sürebilirim. @armas Salcano markası hakkında ne düşünürsünüz?

Almadan önce çok iyi araştırın. Ön amortisör eğer ileride araziye çıkacaksanız çok önemli. Dağ bisikleti alıp yol lastiği takabilirsiniz. Şehir içinde biraz daha rahat sürmenizi sağlar yol lastiği. Vites aksamı Shimano olsun. Ama Shimano diyip geçmeyin onun da dandik modelleri var.

Keyifli sürüşler olsun. İlk başlarda biraz yorucu olabilir. Düşük viteslerde dizlerinizi zorlamadan bol kadans ile sürüş yapmaya çalışın. Boyunuza göre kilo durumunuz biraz fazla. Zamanla gereksiz yağlarıda bu şekilde yakmaya başlayabilirsiniz. Belirli aralıklarla yudum yudum su almayı ihmal etmeyin :)

Keyifli sürüşler olsun. İlk başlarda biraz yorucu olabilir. Düşük viteslerde dizlerinizi zorlamadan bol kadans ile sürüş yapmaya çalışın. Boyunuza göre kilo durumunuz biraz fazla. Zamanla gereksiz yağları da bu şekilde yakmaya başlayabilirsiniz. Belirli aralıklarla yudum yudum su almayı ihmal etmeyin :)

Evet asıl merak ettiğim düzenli bisiklet sürerek fazla kilolarımdan kurtulabilir miyim?
NG750 26 HD - Salcano Dağ Bisikleti @AidenPearce bunu almayı düşünüyorum ancak başlangıç için fazla mı bilemedim?

Yeni konular

Geri
Yukarı