Bisikletim aniden yavaşladı

Bisikleti 2 3 aydır kullanmıyorum bugün kullandığımda bisiklet çok yavaştı hatta kendim normal koşsam bisikletten daha hızlı olurum ve bisikletin vitesi bozuk galiba. Vites değiştirince değişik sesler çıkıyor. Bisikletin hızı başka bir şey yüzünden mi yavaş ya da vitesi yüzünden mi? Bilen varsa yazarsa sevinirim.

Lastik havasına bak. Kampana yani pabuçlu fren kullanıyorsan frenlerin lastiğe çarpmadığına emin ol. Vites için zinciri yağla biraz.

Disk frenin sistemi çok sıkıysa sürtünme yapabilir. Bu da hızı keser.
Arka teker göbek ve mil sağlam mı onu kontrol et.
Tekeri sağa sola kaydırmaya çalış yukarıdan tutarak. Eğer sallanıyorsa göbek, mil de sıkıntı vardır bu da hızını bayağı keser. Ya da en masum düşünce; kullanmaya kullanmaya kasların güçsüzleşti. 😃

Bisikleti 2 3 aydır kullanmıyorum bugün kullandığımda bisiklet çok yavaştı hatta kendim normal koşsam bisikletten daha hızlı olurum ve bisikletin vitesi bozuk galiba. Vites değiştirince değişik sesler çıkıyor. Bisikletin hızı başka bir şey yüzünden mi yavaş ya da vitesi yüzünden mi? Bilen varsa yazarsa sevinirim.

Zincirleri küçük tuvalet fırçası gibi bir şey ile temizle sonra bir güzel yağla bisiklet v fren ise sürtüyor olabilir belki.

V fren ise pabuçlar janta biraz fazla bastırıyor olabilir. Benim bisikletim mekanik disk fren kaliperleri değiştirince takılı kalmaya başladı kaliperler. Ben würth ün genel temizleme spreyi (üstünde fren resmi var) sıktım dönen kısmın arasındaki boşluğa biraz da hava üfleyince pompayla sıvı güç kaybı falan yaşatmadı.

Yok hocam ekran kartı(RTX 4090)çok büyük olduğu için ağırlık yapıyor bisiklet gitmiyor. Lütfen forumu bozmayalım.

Frenleri ve fren telini kontrol et, zincir yağında önerim biraz farklı ve şaka gibi gelebilir :)

10W-40 motor yağı ile zincirlerini yağlarsan zamanla katılaşma yaşamazsın ve normal yağlardan daha fazla zincirlere tutunur.

Bilye kontrol et yağla frenlere bak lastik hava basıncını kontrol et

Arka teker 8 çizip demire vuruyor mu? Benim şu an öyle ağırlık verince sürmek imkansıza yakın oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı