Bitcoin şifresi unutulunca ne olur?

Benker

Kilopat
Yer
Adana, Turkey
Daha fazla  
Geçen hafta milyonlarca dolarlık Bitcoin hesabının şifresini kaybedip 10 deneme hakkının sekizinde yanılan Stefan Thomas isimli yazılımcı, kalan iki denemesinde de doğruyu bulamazsa ne olacak? Bankada unutulan hesapların aktarıldığı gibi bir fona mı aktarılır, yoksa yastık altında saklanan paraların yangında kül olması ile aynı akibet mi paylaşılır?

Geçen hafta milyonlarca dolarlık Bitcoin hesabının şifresini kaybedip 10 deneme hakkının sekizinde yanılan Stefan Thomas isimli yazılımcı, kalan iki denemesinde de doğruyu bulamazsa ne olacak? Bankada unutulan hesapların aktarıldığı gibi bir fona mı aktarılır, yoksa yastık altında saklanan paraların yangında kül olması ile aynı akibet mi paylaşılır?
Hacker tutsun bir tane. O kadar zibilyoner adamsın.

Yanlış bilmiyorsam bu para kontrol edilmeyen bir para. O yüzden şifreyi unutursa parası yanar.

Haberi ben de okudum. 220 milyon doları yanacakmış. Ben olsam ödül koyarım, şifreyi kırana yarısını veririm. Diğer türlü hepsi gidecek.

Kırmanın kolay olacağını düşünmüyorum. Genellikle o şifreleri siz belirlemiyorsunuz, cüzdan kendisi belirliyor. a92jd0kdslaha7s9ss gibi ama daha uzun random şeyler oluyordu sanırım. Kolay değil o yüzden.

Şifreyi denemeyin çünkü rastgele yazdım :D

Kırmanın kolay olacağını düşünmüyorum. Genellikle o şifreleri siz belirlemiyorsunuz, cüzdan kendisi belirliyor. a92jd0kdslaha7s9ss gibi ama daha uzun random şeyler oluyordu sanırım. Kolay değil o yüzden.

Şifreyi denemeyin çünkü rastgele yazdım :D
Evet yüksek bit'li şifreler tek bir PC ile kırılmıyor. Büyük bir Botnet'le belki olabilir.

Geri
Yukarı