BitDefender antivirüs güvenilir mi?

Zamanında Kaspersky Total Security kullanırken nette surf yaparken yanlışlıkla tıkladığım sponsorlu siteden 3 dosya yüklemesi başladı tabii Kaspersky nerede? Yok! 3'ünden ikisini engelledi 1'i indi o da mining virüsüydü ekran kartı %99 civarıydı sonra dedim tarama yaparım bulur ne de olsa o kadar para vermişim değil mi bir de üstüne bir de tarama küfreder gibi yüzüme temiz diyor sonra Kaspersky'ı kaldırıp McAfee+ESET+ IObit malwarefighter kurup hepsini temizlemiştim. Şimdi Kaspersky Scorpion bulsa ne yazar!

Hızlı mı tam tarama mı yaptınız? Ve madem BitDefender iyi diyorsunuz o virüsü BitDefender'le silmediniz belki BitDefender veritabanında da yoktu o virüs?

Zamanında Kaspersky Total Security kullanırken nette surf yaparken yanlışlıkla tıkladığım sponsorlu siteden 3 dosya yüklemesi başladı tabii Kaspersky nerede? Yok! 3'ünden ikisini engelledi 1'i indi o da mining virüsüydü ekran kartı %99 civarıydı sonra dedim tarama yaparım bulur ne de olsa o kadar para vermişim değil mi bir de üstüne bir de tarama küfreder gibi yüzüme temiz diyor sonra Kaspersky'ı kaldırıp McAfee+ESET+ IObit malwarefighter kurup hepsini temizlemiştim. Şimdi Kaspersky Scorpion bulsa ne yazar!

McAfee 'aralarındaki' en iyi web koruması sunan antivirüs, ESET aralarından en düşük sistemde en iyi çalışanı, BitDefender ise en iyi dosya koruması sağlayan antivirüs Kaspersky'da aralarından en çok reklamı yapılan ama içi fos olan antivirüs.

Bende şunu yaşadım Avast miner virüsünü bulamadı Kaspersky buldu o yüzden avasta karşıyım ama Kaspersky zaten tek kullanılmaz BitDefender'de öyle bir de yardımcı yazılım kullanmak gerekli.

Hızlı mı tam tarama mı yaptınız? Ve madem BitDefender iyi diyorsunuz o virüsü BitDefender'le silmediniz belki BitDefender veritabanında da yoktu o virüs?

Tam tarama tabii ki de.

McAfee ile sildim virüsleri diğerleri ile teyit ettim BitDefender'a gerek kalmadı.

Tam tarama tabii ki de.

McAfee ile sildim virüsleri diğerleri ile teyit ettim BitDefender'a gerek kalmadı.

Peki madem size yardımcı oldu onları kullanın ben bunu yaşadım bunu kullanıyorum siz onu yaşamışsınız Kaspersky sizi korumasız bırakmış bitdefender kullanın:).

Tam tarama tabii ki de.

1 antivirüs için kavgaya ne gerek var.

Tam tarama tabii ki de.

İstersen chomar kullan:). Hatta dur abi linkini atim.

Peki madem size yardımcı oldu onları kullanın ben bunu yaşadım bunu kullanıyorum siz onu yaşamışsınız Kaspersky sizi korumasız bırakmış BitDefender kullanın:).

1 antivirüs için kavgaya ne gerek var.

İstersen chomar kullan:). Hatta dur abi linkini atim.

Şu an günlük kullanım olarak McAfee kullanıyorum hem fiyatı uygun hem sistemimi yormuyor(ESET'e param yetmedi 😅)

Yani Kaspersky kullanmayalı 1.5 yıldan falan oldu belki şu an iyidir ama ben bir de o zaman yeni laptop almıştım o virüsün yarattığı korkuyu unutamıyorum istesem de kullanırken tedirgin olurum.

Şu an günlük kullanım olarak McAfee kullanıyorum hem fiyatı uygun hem sistemimi yormuyor(ESET'e param yetmedi 😅)

Yani Kaspersky kullanmayalı 1.5 yıldan falan oldu belki şu an iyidir ama ben bir de o zaman yeni laptop almıştım o virüsün yarattığı korkuyu unutamıyorum istesem de kullanırken tedirgin olurum.

Aynen korkarak yaşamaktansa ya Kaspersky bir daha bulamazsa demektense işine yarayan antivirüs en azından psikolojik güven sağlayacaktır. İyi Sosyaller.

@Mucize Kartal Test için oluşturulan dosyaları bulup bulamamasına göre mi iyi-kötü yapılıyor? Bunlara göre bir kanıya varılmaz. Bunlar yerine test sonuçlarına baksanız keşke. Günlük olaylara bakılırsa Kaspersky kullanan bir kullanıcının sistemini zararlı dümdüz ediyor. Duygusallıkla değil mantıkla bakın.

Konu buradaki gibi. AV-Comparitives ve AV-TEST'e bakmanızı öneriririm :).

@Mucize Kartal Test için oluşturulan dosyaları bulup bulamamasına göre mi iyi-kötü yapılıyor? Bunlara göre bir kanıya varılmaz. Bunlar yerine test sonuçlarına baksanız keşke. Günlük olaylara bakılırsa Kaspersky kullanan bir kullanıcının sistemini zararlı dümdüz ediyor. Duygusallıkla değil mantıkla bakın.

Konu buradaki gibi. AV-Comparitives ve AV-TEST'e bakmanızı öneriririm :).

Dip tarama yapmıyor BitDefender. Neden dosyaların hepsini taramadı?

Dip tarama yapmıyor BitDefender. Neden dosyaların hepsini taramadı?
Dip taramadan kastın ve neyi tarıyor?

1689790940029.png

"Sistem Tarama" ile tam tarama yapılabiliyor, farklı seçenekleri de var.

Geri
Yukarı