Biyoloji hocası beni azarladı

Öğretmene şikayet etmicek zaten benim bahsettiğim konu hakaret uyuma konusunda zaten kimin suçlu olduğu belli.
Öğretmene şikayet etsin demiyorum. Kanunları falan atıyorsun ya, bir öğretmeni şikayet ederse tüm öğretmenler o öğrenciye karşı tavır alır. Çok ekstrem bir olay olmadıkça öğretmene karşı hiçbir şey yapamazsın.

Hocanın hitap şekillerine bakarsak okuduğun okul bulunduğun yerin normal düzeyde öğrencilerin bulunduğu bir okul değil gibi geldi bana. Dediğim doğru ise profil fotoğrafın da zaten onu destekler nitelikte görünüyor. Eğer öyleyse ben bu durumu normal karşılıyorum. Öğretmene hakaret etme hakkını tabii ki vermez ama baştaki durumun sonucu olması kuvvetle muhtemel. İnsan gibi konuşunca anlamayan öğrenciler oluyor.

Arkadaşlar bu hafta okul değiştirdim. Yeni biyoloji hocamızın akli dengesinin pek yerinde olmadığını düşünüyorum. Son ders uyuyordum kulağıma üfleyerek uyandırdı. Sonra tekrar uyudum dersten attı 5 dakika sonra koridorda yanıma gelip niye özür dileyip derse girmiyorsun diye fırça çekti. Neyse son 2 dakika falan kaldı toparlandım bu sefer de sanki çok şey yaptın da toparlanıyorsun falan dedi.

O tarz olan hocaları hiç sevmem. Öğretmen olmuş diye kendisine saygı bekliyor. (Hocanıza istinaden söylemiyorum, hocanızı tanımıyorum. Genel söylüyorum). Bizim biyoloji hocası ise ilk defa derse girdik ve şunu demişti sen akıllı biri değilsin sen delisin demişti. Ben insanın gözlerinden anlarım deli olup olmadığını demişti. Halen aklımdan çıkartamıyorum o günü. Derste uyumak yerine dersi dinler gibi yapsaydınız. Dinlemek istemiyorsanız.

Son düzenleme:
Hocanın hitap şekillerine bakarsak okuduğun okul bulunduğun yerin normal düzeyde öğrencilerin bulunduğu bir okul değil gibi geldi bana. Dediğim doğru ise profil fotoğrafın da zaten onu destekler nitelikte görünüyor. Eğer öyleyse ben bu durumu normal karşılıyorum. Öğretmene hakaret etme hakkını tabii ki vermez ama baştaki durumun sonucu olması kuvvetle muhtemel. İnsan gibi konuşunca anlamayan öğrenciler oluyor.

Okuduğum okul normal bir Anadolu lisesi.

okul yasini geceli cok oldu o yuzden tek birsey diyim
okulda uyursan ilerde cok uyuturlar seni kaptin kaptin yoksa cok guzel bir gelecek seni bekliyor bence sen aksam erken yat sabah da dinc kalk okuluna gel uyumadan dersleri dinle okulu derece ile bitir ondan sonra da guzel bir ise gir sonra hafta sonu rahat rahat uyursun yoksa ilerde hafta sonu ek is yapmak zorunda kalir uykuyu ararsin cok klasik
cogu genc offff bos yapiyor da diyebilir :)
ama gercekler ne yazikki asla degismez.... yine de sen bilirsin istersen uyuyada bilirsin
birde iyi yanindan bakmak lazim uflemis kalemde sokabilirdi kulagina :)
hocalarda ayri ogrenciler de ayri bir manyaklar zaten hepimiz kafayi yemis durumda takiliyoruz

Geri
Yukarı