Biz Neden BIOS Güncelleyemiyoruz?

Makaleler
1
Yer
/
Doğru yere mi açtım bilmem ama uzun süredir kafamı karıştıran bir konuydu ve hemen açmalıydım.

Tapatalk kullanıyorum ve öne çıkanlar başlığı altında ne zaman gezsem 4 konu içinde en az 2 tanesi BIOS güncellerken ortaya çıkan sorunlar hakkında konu var. Technopat Ekibi ne güzel, takıyor USB belleği 2 dakikada güncelliyor. Neyi yanlış yapıyoruz?

Yanlış anlama olmasın, haftaya bende sistemimi toplayacağım ve BIOS güncellemesi yapmak zorundayım. Ama bu konuların fazla olduğunu görmek beni korkutuyor. Recep Ağabeyim yapıyor da bişey olmuyor, biz yapınca neden ekrana görüntü gelmiyor? Biz de, o ne yaparsa onu yapıyoruz. Ama hep bir sıkıntı.

BIOS ile ilgili problemi olupta çözen arkadaşların duygularını ve tabi ki de @Recep Baltaş Ağabeyimin fikirlerini gerçekten can kulağı ile dinlemek istiyorum.[emoji4]

2 dakikalık bir iş. Korkarsan yapamazsın. Fakat BIOS güncellemesi sırasında elektrik kesintisi gibi bir durum ortaya çıkarsa. Sistem pert olabilir.

Ben Windows 8.1 konusunda çok korkuyordum ve yapmak istemiyordum sonradan bilgisayar bozulduğu için mecburen formata gidecekti bende şansımı deneyerek Windows 8.1 format atim dedim ve rahatça attım.Yani korkarsan hiç birşey yapamazsın.
@gvgod seninle özel olarak konuşabileceğim bir adres verebilirmisin.

Anakart marka - model - sürüm bilgilerini girersen, harici olarak isteyeceğimiz bilgileri verirsen doğru BIOS dosyanı bulmandan tut güncelleme işlemine kadar yardımcı oluruz.

Bilinçlice yapıldığı taktirce sorun olmayacaktır. Ayrıca güncel çoğu anakartta Dual-Bıos yani yedekte bir adet CMOS yongası bulunur.

Elektrik kesintisi gibi durumlarda diğer yonga ile yola devam edilebilir.

Ben ilk deneyimim de biraz korkarak güncellemiştim, çok basit bir işlem aslında hiç korkmama da değmedi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı