Biz neden böyleyiz?

Sensation

Hectopat
Eğlenmek için havaya ateş edip birbirini vuranlar, yol kesen düğün konvoyları, yerlere tüküren-sümkürenler, pikniğe gidip yer tarafı çöplük yapanlar, ellerine ne geçerse denize-derelere atanlar, kaldırımlara park edenler, teybin sesini sonun kadar açıp mahalleyi ayağa kaldıranlar, kadın dövenler, şehir içi yüksek sürat yapanlar vs. vs. vs. liste uzar gider.

Biz neden böyleyiz?

Eğlenmek için havaya ateş edip birbirini vuranlar, yol kesen düğün konvoyları, yerlere tüküren-sümkürenler, pikniğe gidip yer tarafı çöplük yapanlar, ellerine ne geçerse denize-derelere atanlar, kaldırımlara park edenler, teybin sesini sonun kadar açıp mahalleyi ayağa kaldıranlar, kadın dövenler, şehir içi yüksek sürat yapanlar vs. vs. vs. liste uzar gider.

Biz neden böyleyiz?

Eğitim eksikliği.

Biz neden böyleyiz?

Eğitim eksikliği, @Yusuf64'un dediği gibi.

Üniversite mevzunu, yüksek lisans, doktora yapmış doktor ya da avukat olmuş ama karısını dövenler var.

Eğitim eksikliği yine. Bunları yapmayı öğretirken, insanlara nasıl iyi bir birey olacağını öğretmiyorlar ama.

Kapital sistem. Her çeşit insan, topluluk yetiştirir.
Baskılar sonucu insanların birbirine nefreti artarsa bu tür sıkılgan davranışlar meydana gelir..
Klasik olacak. Sorunu ahlak olarak görmüyorum ben artık.. Altaki para basan adamların samanlıktan su yürütürek insanların birbirini yemesini sağlıyor..
hack.jpg

Geri
Yukarı