Blackshark V2 deneyimim

nokaEXE

Hectopat
3 yıllık Cloud 2 kullanıcısıyım. Ses kalitesinden çok memnunum ancak artık rahat gelmediği için farklı bir modele geçmek istedim. Hemen hemen sadece FPS oyunları oynamaktayım. Son 1 haftadır araştırma yapıyorum ve en son Blackshark V2 modelinde karar kıldım. Kulaklık bugün elime ulaştı. CS:GO ve Hunt: Showdown oyunlarında test edebilme fırsatı buldum.

THX kapalıyken ses seviyesi gerçekten az. Sıradan bir kulaklık gibi oluyor. Ancak THX aktifken gerçekten ses seviyesi artıyor. Yazılımı üzerinden gerekli ayarları yaparsanız farkı anlayacaksınız.

CS:GO ile denedim ve Cloud 2'ye göre THX aktifken ve gerekli ayarları yaparsanız gerçekten ses seviyesi net daha fazla. Arada bayağı fark var hem de. Ses seviyesi inanılmaz derecede artıyor ancak ses kalitesini de etkiliyor bu. Bazen seslerin nereden geldiğini gerçekten anlayamadım. Belki de alışmak gerekiyordur bilmiyorum.

Aşağıda kendimce Cloud 2'ye göre artı özelliklerini yazacağım.

Cloud 2 modeline göre artıları;

Daha konforlu bir kulaklık, kesinlikle çok rahat (Cloud 2'den 88gr daha hafif)
Mikrofonu daha iyi. Yazılım üzerinden gerekli ayarlar yapıldığında net olarak daha iyi.
Yazılımı gayet basit ve başarılı.
Müzik konusunda da yazılım üzerinden gereken ayarlar yapıldığında net daha iyi

Benim bu kulaklığı beğenmeme sebebi mi açıklayayım. Aşağıdaki yazacağım sebepten dolayı iade edeceğim ya da satacağım kulaklığı.

Öncelikle şunu belirteyim ben bilir kişi değilim sadece kendi tecrübelerimi yazmak istedim. 10 yıldır FPS oyunları oynamaktayım. Aktif olarak sadece Hunt: Showdown oynuyorum ve yaklaşık 1000 saat kadar oynama sürem var. Gerçekten bu kadar fazla oynadığım oyunda ve iyi de olduğum bu oyunda bu kulaklıkla ciddi anlamda ses kasamadım. Ayak seslerinin nereden geldiği gerçekten kafamı karıştırdı. Hunt: Showdown'ın kendi ses motoru mevcut bundan dolayı stereo oynamak gerekiyor oyun yapımcıları da bunu öneriyor. Ancak bu kulaklığın stereo performansı yeterli değil. Ek olarak her türlü ayarı denedim. THX açtım, kapadım, diğer ayarlar ile denedim. Game mode denedim. Sadece stereo ile denedim. Ancak istediğim oyun performansını bulamadım. Belki R6, Valorant, CoD, Apex performansları çok iyidir bilemiyorum. Ancak ben şu an sadece Hunt: Showdown oynuyorum ve bu kulaklığın Hunt: Showdown performansından memnun kalmadım.

Son olarak ise Hunt: Showdown oynayan kişilere bu kulaklığı kesinlikle önermiyorum. Onun dışında gerçekten CS:GO oynadığımda da bunu gördüm Cloud 2'ye göre ses seviyesi inanılmaz derecede fazla. Büyük ihtimal R6, Valorant, PUBG, CoD, Apex gibi oyunlarda memnun kalırsınız.
@121228 @xbea

Son düzenleme:
Pro olanını kullanıyorum. R6 Siege ve BF5'te çok iyi. Senin gibi sürekli oynadığım oyunlarda beni tatmin etmeseydi ben de iade ederdim. Umarım daha iyi bir kulaklık bulursun. Bu aralar Creative kulaklıklar dikkatimi çekiyor. Onları da araştırmanı tavsiye ederim.

Pro olanını kullanıyorum. R6 Siege ve BF5'te çok iyi. Senin gibi sürekli oynadığım oyunlarda beni tatmin etmeseydi ben de iade ederdim. Umarım daha iyi bir kulaklık bulursun. Bu aralar Creative kulaklıklar dikkatimi çekiyor. Onları da araştırmanı tavsiye ederim.
CS:GO ve Valorant için de denediyseniz bilgilendirir misiniz?

CS:GO ve Valorant için de denediyseniz bilgilendirir misiniz?
Malesef o iki oyunu hiç oynamadım. Warzone, BF1, BF5, R6 Siege, Shadow of The Tomb Raider, Days Gone yüklü. Warzone'da pek bir ses kasamadım. O oyunu zaten arkadaşlarla zoraki oynamak için yüklediğimden ve Plunder modu oynadığımızdan pek bir şey anlıyamadım. Hardcore Search&Destroy modunda denemedim. Asıl orda ses kasma başarımı belli olur. Diğer oyunlarda başarılı. Özellikle R6 ses motoru çok şaşırtabiliyor insanı ve o oyunda çok başarılı.

Teşekkürler hocam bakalım şu anlık Cloud 2 devam edeceğim sanırım. Değiştirecek olursam CM MH752 - Cloud Alpha ve Alpha S modellerine de bakacağım.

Sound Normalization diye ayar var yazılımda onu açarak ses kasmayı deneyin, alt frekanslardaki sesi daha yüksek veriyor. 50-100 arası kullanmaya çalışın derim.

Sound Normalization diye ayar var yazılımda onu açarak ses kasmayı deneyin, alt frekanslardaki sesi daha yüksek veriyor. 50-100 arası kullanmaya çalışın derim.
Geniş alanlı oyunlarda işe yarıyor. Uzaklardaki sesi güzel kasıyorsun o ayar ile ama R6 Siege'de küçük alanlarda ve çok kapılı/koridorlu yerlerde mesafe tayininde şaşırtıyor beni. Yanlış kapı veya koridorun yanlış çıkışına bakıyorum.

Geniş alanlı oyunlarda işe yarıyor. Uzaklardaki sesi güzel kasıyorsun o ayar ile ama R6 Siege'de küçük alanlarda ve çok kapılı/koridorlu yerlerde mesafe tayininde şaşırtıyor beni. Yanlış kapı veya koridorun yanlış çıkışına bakıyorum.
Oyundan oyuna göre değişiyor demekki ama etkili ayar bence, ayarı düşük tutarak deneyin derim belki ideale ulaşabilirsiniz. Apex gibi oyunlar da işe yarıyordu ki ben o ayarı açık tutuyorum müzikte bile yüzde 30-35 civarı tutuyorum her türlü hoşuma gidiyor ses bozmadan yaptığı için.

Denedim. Arkaplan seslerini yükseltiyor fakat ayak sesleri için etkili olduğunu düşünmüyorum. Hatta ses kasma açısından açılmaması gereken bir ayar bence.

Denedim. Arkaplan seslerini yükseltiyor fakat ayak sesleri için etkili olduğunu düşünmüyorum. Hatta ses kasma açısından açılmaması gereken bir ayar bence.
İlginç ben tam tersi ses kasmak için bu ayarı açıyordum, tercih meselesi herkesin kulağı farklı demekki.
Satana kadar iyi şekilde kullanmanız dileğiyle o zaman.
Bunu açıp THX Competitive modunu açarsanız dediğiniz gibi olabilir ben bazı oyunlarda kapatıp o ayarı açıyordum.

Geri
Yukarı