Bluetooth kulaklık bilgisayara bağlanınca cızırtı yapıyor

racooss

Hectopat
Merhaba. Elimde 3 farklı Bluetooth kulaklık var. AirPods tarzı Lenovo, JBL kafa üstü ve bir de kablolu Bluetooth kulaklık var. Üçü de telefonda sorunsuz çalışıyor fakat bilgisayara bağlayınca ses sanki çizik bir CD gibi geliyor. Hani CD'nin çizik yerlerinde kulak inciten o ses gelir ya, işte o ses geliyor. Driver güncelleme önerdiler. Driver güncelledim zannedersem. Tam olarak hangi Driver'ı da yükleyeceğimi bilmiyorum. Acer ve Lenovo sitelerinden birer farklı driver indirip kurdum. Daha sonra sürücüler listesinde bu 3 elemanı gördüm. Bunların üçünü de deneyip bilgisayarı yeniden başlattım ama sorun halen devam ediyor. Sorun aygıtta mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Net çözümü söylüyorum. Denetim Masası > Aygıtlar ve Yazıcılar > Sorunlu donanım hangisiyse sağ tık > Özellikler > Hizmetler > Ses Havuzu seçeneği dışındakilerin tikini kaldırın, sadece Ses Havuzu seçeneği işaretli kalsın.

Net çözümü söylüyorum. Denetim Masası > Aygıtlar ve Yazıcılar > Sorunlu donanım hangisiyse sağ tık > Özellikler > Hizmetler > Ses Havuzu seçeneği dışındakilerin tikini kaldırın, sadece Ses Havuzu seçeneği işaretli kalsın.
Sanırım işe yaradı. Fakat bu hizmetleri neden kapatmam gerekiyor? Telefonda hiçbir sorun olmuyorken bilgisayarda neden böyle bir sorun yaşıyoruz?

Son düzenleme:
Bende de JBL'in bluetooth kulaküstü kulaklığı mevcut, bunun hands-free (kulaklık ve mikrofonunun aynı anda çalışması) olayından kaynaklandığını düşünüyorum, biz sadece kulaklık hizmetini açık bırakınca düzeliyor.

Bende de JBL'in Bluetooth kulak üstü kulaklığı mevcut, bunun hands-Free (kulaklık ve mikrofonunun aynı anda çalışması) olayından kaynaklandığını düşünüyorum, biz sadece kulaklık hizmetini açık bırakınca düzeliyor.

Ama eskiden böyle değildi. Yani 3 ay önce kadar hiç böyle bir sorun yaşamıyordum. Şimdilerde böyle bir problem ile karşılaştım ve 3 farklı marka, farklı tür kulaklıkla denedim. Driver falan da güncelledim. Acaba Bluetooth aygıtı hasar almış olabilir mi?

Merhaba konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın. Aynı problemden dolayı sizin yönteminiz ile sorunu çözdüm ancak şöyle bir problem var. Mikrofonu kullanabilmek için Tekrar bu hizmeti aktif etmek istediğimde hizmet hatası uyarısı veriyor ve aktifleşmiyor. Bu sorundan dolayı Pcyi geri yükleme noktasına götürdüm. Bildiğiniz çözüm var mı acaba?

Bunları yaptım ses düzeldi ancak bilgisayar kulaklığı görmüyor artık .

Yeni konular

Geri
Yukarı