Bluetooth kulaklıkta oyunlarda ses bozulması

İşletim sistemi
Windows 11

Barış Turan

Hectopat
Bluetooth ile bilgisayara bağladığım ses cihazlarıyla Forza, Warzone gibi oyunlara girince ses bozuluyor, baslar yok oluyor, kalite yok oluyor, cızırtı oluyor. Hiçbir ses iyileştirme ayarı açık değil. AirPods Pro ile denedim. JBL clip 3 ile de aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de dün aynı sorunu yaşamıştım JBL Tune 510BT kullanıyorum. Denetim Masası'ndan ses ayarlarına girip ardından kayıt kısmına gel. Kayıt kısmından kendi kulaklığını bul ve hands Free yazdığından emin ol. Onu gördükten sonra onu devre dışı bırak de. Kayıttan yürüt kısmına geldiğinde kendi kulaklığının stereo olduğunu göreceksin, bu da düzeldi demektir.

Ben de dün aynı sorunu yaşamıştım JBL Tune 510BT kullanıyorum. Denetim Masası'ndan ses ayarlarına girip ardından kayıt kısmına gel. Kayıt kısmından kendi kulaklığını bul ve hands Free yazdığından emin ol. Onu gördükten sonra onu devre dışı bırak de. Kayıttan yürüt kısmına geldiğinde kendi kulaklığının stereo olduğunu göreceksin, bu da düzeldi demektir.

Bu bölümden mi bahsediyorsunuz hands Free olanını göremedim.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    25 KB · Görüntüleme: 411
Kayıttan yürüt kısmının da ekran görüntüsünü atabilir misiniz?
Buyurun hocam

Kayıttan yürüt kısmının da ekran görüntüsünü atabilir misiniz?

Ayrıca şöyle bir sorun buldum örneğin Valorant oynarken mikrofonu da kulaklığınkini seçince bozuluyor. Laptopun mikrofonunu seçince ses normal fakat her oyunda böyle düzelmiyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    25,4 KB · Görüntüleme: 447

Yeni konular

Geri
Yukarı