BM800 mikrofon ile MSI B450 Tomahawk Max çalışır mı?

rigor_mortis

Femtopat
Kondenser bir mikrofon olduğu için 48V bir ses kartı gereklidir deniyor. Bu anakartın üzerindeki ses kartı, buna uyumlu mu yoksa yeni bir ses kartı almak gerekiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
BM800 mikrofonlarda 3.5 mm jack desteği var. Yani anakartın ses kartı destekler sorun olmaz. Ben çok çok eski anakartım ile dahi sıkıntısız kullandım. Harici bir ses kartı kullanmadan şu an ise Trust GXT 232 USB mikrofon kullanıyorum. Eğer yayın için düşünüyorsanız BM800'den uygun ve sizi bu konuda yarı yolda bırakmaz diye düşünüyorum.

Elbette ki çalışır fakat mikrofondan tam olarak performans alamazsın condenser bir mikrofon olduğu için 48V phantom Power ile besleyerek çok çok daha iyi verim alabilirsin mikrofondan. Aklına takılan başka konular varsa mikrofon ile ilgili cevaplayabilirim.

Ben aldım 2 gün önce elime geçti Yonka'dan, içinde kendi ses kartı çıktı. Ama 48V ile daha performanslı olur diyorlar. Çıkan ses kartı benim için yeterli gayet güzel ses veriyor.

Ben aldım 2 gün önce elime geçti Yonka'dan, içinde kendi ses kartı çıktı. Ama 48V ile daha performanslı olur diyorlar. Çıkan ses kartı benim için yeterli gayet güzel ses veriyor.
Açıkçası ürünü podcast ve yayın için düşünüyorum. Yorumlara göre gayet yeterli görünüyor. 350 TL'ye mi aldınız hocam standı ile birlikte?

Açıkçası ürünü podcast ve yayın için düşünüyorum. Yorumlara göre gayet yeterli görünüyor. 350 TL'ye mi aldınız hocam standı ile birlikte?

Standlısını almadım hocam aldığım ürün şuydu:

Podcast ve yayın için şimdilik yeterli olacaktır diye düşünüyorum ancak ileride 48V Phantom almanız yararınıza, çünkü ses kartını taktıktan sonra mikrofon ayarlarından AGC açmayınca ses çok az gidiyor. Açınca da arkadan cızırtı sesi gibi bir şey oluyor, Örnek ses dosyası: BM800 SES. O cızırtı konuşmanıza hiçbir etki etmiyor konuşurken bayağı azalıyor, belki yardımcı programlarla azaltılabilir, nasıl bilmiyorum.

Standlısını almadım hocam aldığım ürün şuydu:

Podcast ve yayın için şimdilik yeterli olacaktır diye düşünüyorum ancak ileride 48V Phantom almanız yararınıza, çünkü ses kartını taktıktan sonra mikrofon ayarlarından AGC açmayınca ses çok az gidiyor. Açınca da arkadan cızırtı sesi gibi bir şey oluyor, Örnek ses dosyası: BM800 SES. O cızırtı konuşmanıza hiçbir etki etmiyor konuşurken bayağı azalıyor, belki yardımcı programlarla azaltılabilir, nasıl bilmiyorum.
Direkt olarak bu seti alsam 7.1 dönüştürücüye zaten gerek kalmıyor değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı