BMW M3 GTR satılıyor mu?

• Konuyu başlatan Roux
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 65B
Bu bahsettiğiniz M3 GTR ile aynı mı? Aynı ise neden E36 M3 GT deniyor? Bahsettiğim bu;
images (1).jpeg

M3 gtr satın alınabilir mi?

Normal m3, CS ve Csl'in Gtr'dan fark Gtr'ın daha hafif olması ve birkaç bodykit değişikli olması.
Örneğin: CS'lerde çoğu şey normal M3 ile aynı ufak farklar var (çok ufak)
Csl'de ise biraz daha fark artıyor.
Daha set süspansiyon daha güçlü fren bagaj tavan kaput alüminyum ne klima ne açılan cam vs.
gtr'da ise hiçbir şey yok. Üstteki arkadaşın dediği gibi düz pist aracı o yüzden gündelik kullanılamaz.

E46 GTR'ın sadece 10 tane mi ne sokak versiyonu var zamanında satılmış homologasyon için, aynı 4 litre V8'i kullanıyor ve doğrudan GT3 süspansiyonlu falan. Bulursan al, ama sağlam "melyonlar" ödersin.

Sıradan bir M3'den farkı çok az üretilmiş olması. Alınabilecek tek değerli versiyon M3 CSL'dir.

M3 GTR CSL'den kat kat daha iyi sende fazla abarttın M3 GTR yola çıkabilen piste en yakın M3 modeli E46 kasasında dünyalar kadar fark var hafifliğinden bodykitinden motorundan çok fazla parça değişik ve cslden de kat kat daha değerli.

Resimdeki E46 M3 GTR . Benim dediğim E36 M3 GT daha eski bir araba Google'a yaz bakıyım.
Bahsettiğiniz o araç Driven34'ün sahibi Can abide. Çok özel araçlardan biridir. Ayrıca o araç direkt bayiden sipariş edilmedi. Gümrük girişli o araç. Hatta Can abinin arkadaşındaymış gümrüğe girdiğinden beri. Hatta o zamanlar kendisinde 318is Coupe varmış o zamanlar beraber gezerlermiş caddede araçlarıyla. Sonradan başka bir arkadaşına geçmiş ve 2-3 defa bana sat diye ısrar etmiş ama satmamış. En son 2-3 sene önce arkadaşı Kıbrıs'a yerleştiği için aracını satmak durumunda kalmış ve Can abi o aracı almış. Ancak aldığında iç döşemelerinin biraz kötü olduğu ve yürüyen kısmında ufak sıkıntıları vardı. Sonra bunları halletti. Eski plakası 34 GT 323'tü. Şimdi plakası 34 E 0356'dır. Bu araç 1995 yılında sadece 356 adet üretildi. Yanlış hatırlamıyorsam 356 araçtan 179. araçtı. KM'si 154.000 civarındaydı. Carbon Airbox takılacak yakın zamanda. Kendisinin çok güzel araçları vardır.

Asıl konumuza gelirsek Hayır, satılmıyor ülkemizde. Çünkü TR'de E46 M3 GTR yok. Ayrıca Yurtdışından da almaya kalksanız imkansız gibi bir şey. Çünkü E46 M3 GTR yarış için üretilmiştir. Yanlış hatırlamıyorsam Trafiğe çıkabilen homologasyon olarak 6 ya da 10 adet var. Ayrıca E46 M3 GTR'dan sonra en nadir E46 M3 CSL'den bile daha değerlidir. Değeri 250.000 $'dan daha fazladır. Temiz bir M3 CSL'in fiyatı yaklaşık 120.000€ civarındadır.
Normal m3, CS ve Csl'in Gtr'dan fark Gtr'ın daha hafif olması ve birkaç bodykit değişikli olması.
Örneğin: CS'lerde çoğu şey normal M3 ile aynı ufak farklar var (çok ufak)
Csl'de ise biraz daha fark artıyor.
Daha set süspansiyon daha güçlü fren bagaj tavan kaput alüminyum ne klima ne açılan cam vs.
gtr'da ise hiçbir şey yok. Üstteki arkadaşın dediği gibi düz pist aracı o yüzden gündelik kullanılamaz.
Ekleme yapayım. E46 M3 CS'in normal E46 M3'ten farkı İçinin Alcantara döşeme, CSL direksiyon ve CSL jantlarıyla gelmesi. Türkiye'de 1 adet vardı E46 M3 CS'ten. Ayrıca TR'ye son gelen 3 E46 M3'ten biri ve Son satılan E46 M3'tür. Yalnız o araç harcandı diye biliyorum. 2. Sahibi turbo kit yaptırmış motor kırılmış. Sonra 3. sahibi Bir salaklık yapıp iç döşemeyi o güzelim alcantara döşemeyi söküp nappa deri yapmış. Üstüne bununla kalmayıp rengini İnterlagos Mavisi'nden (E60 M5 mavisidir.) sarıya çevirmiş. 4. sahibinde ise satın aldığında kaza yapmış. Aracın önü ve alt yürüyeni mahvetmiş. 5. Sahibi de toparlamaya çalışmış ama proje yarım kaldığı için o da satmak durumunda kalmış.

Bahsettiğiniz o araç driven34'ün sahibi can abide. Çok özel araçlardan biridir. Ayrıca o araç direkt bayiden sipariş edilmedi. Gümrük girişli o araç. Hatta can abinin arkadaşındaymış gümrüğe girdiğinden beri. Hatta o zamanlar kendisinde 318is coupe varmış o zamanlar beraber gezerler miş caddede araçlarıyla. Sonradan başka bir arkadaşına geçmiş ve 2-3 defa bana sat diye ısrar etmiş ama satmamış. En son 2-3 sene önce arkadaşı Kıbrıs'a yerleştiği için aracını satmak durumunda kalmış ve can abi o aracı almış. Ancak aldığında iç döşemelerinin biraz kötü olduğu ve yürüyen kısmında ufak sıkıntıları vardı. Sonra bunları halletti. Eski plakası 34 GT 323'tü. Şimdi plakası 34'e 0356'dır. Bu araç 1995 yılında sadece 356 adet üretildi. Yanlış hatırlamıyorsam 356 araçtan 179. araçtı. Km'si 154.000 civarındaydı. Carbon airbox takılacak yakın zamanda. Kendisinin çok güzel araçları vardır.

Asıl konumuza gelirsek hayır, satılmıyor ülkemizde. Çünkü TR'de E46 M3 gtr yok. Ayrıca yurtdışından da almaya kalksanız imkansız gibi bir şey. Çünkü E46 M3 gtr yarış için üretilmiştir. Yanlış hatırlamıyorsam trafiğe çıkabilen homologasyon olarak 6 ya da 10 adet var. Ayrıca E46 M3 Gtr'dan sonra en nadir E46 M3 Csl'den bile daha değerlidir. Değeri 250.000 $'dan daha fazladır. Temiz bir M3 Csl'in fiyatı yaklaşık 120.000€ civarındadır.

Ekleme yapayım. E46 M3 CS'in normal E46 m3'ten farkı içinin alcantara döşeme, csl direksiyon ve csl jantlarıyla gelmesi. Türkiye'de 1 adet vardı E46 M3 CS'ten. Ayrıca TR'ye son gelen 3 E46 m3'ten biri ve son satılan E46 m3'tür. Yalnız o araç harcandı diye biliyorum. 2. sahibi Turbo kit yaptırmış motor kırılmış. Sonra 3. sahibi bir salaklık yapıp iç döşemeyi o güzelim alcantara döşemeyi söküp nappa deri yapmış. Üstüne bununla kalmayıp rengini interlagos Mavisi'nden (E60 M5 mavisidir.) Sarıya çevirmiş. 4. sahibinde ise satın aldığında kaza yapmış. Aracın önü ve alt yürüyeni mahvetmiş. 5. sahibi de toparlamaya çalışmış ama proje yarım kaldığı için o da satmak durumunda kalmış.

Bilgisizliğimden soruyorum E46 M3 modellerinde en güçlü gtr'mı? Şu NFS mw oyununda olan araçtan bahsediyorum.

E46 GTR'ın sadece 10 tane mi ne sokak versiyonu var zamanında satılmış homologasyon için, aynı 4 litre V8'i kullanıyor ve doğrudan GT3 süspansiyonlu falan. Bulursan al, ama sağlam "melyonlar" ödersin.
benim bildiğime göre 10 hedefleniyor ama 3-6 tane mi ney yapılıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı