BMW vs Mercedes vs Audi

Dediğin arabaları koyalım, bir şey değişmez. Anlatmak istediğim aynı.
Anlatmak istediğin şeyi daha düzgün örneklerle anlatsan belki anlardım, kanıtlamaya çalıştığın şey nedir, Mercedes-Benz spor araç yapabiliyor mu demek istiyorsun? A3'ten 1 serisinden bahsedilirken birbirinden saçma derecede farklı sınıf araçlarla örnek verince anlayamadım ne dediğini.

Aynı yıllarda 3 markanında üretmiş olduğu spor arabalar
Bana kalırsa hiç sportif bile değil F10 kasa :D
Eki Görüntüle 1735762

Demek ki neymiş, markalar rekabet için sportif araba çıkartmayı seviyormuş. Mercedes sportif araba yapamaz denir ancak durum öyle değildir. xDrive teknolojisi olan bir BMW veya 4Matic olan bir Mercedes, yol tutuşunda Quattro'yu aratmayacaktır.
Aralarında 3 sene var F10 ile o RS7'nin :D
Ayrıca dış görünüş olarak yorumlarsak Audi zaten hepsinden önde.
Ki ben zaten sportiflik konusunda BMW öndedir dedim ki öyle zaten, Spor arabalarını sadece baz alarak konuşmak saçma olur, Ford'a GT ürettiği için arabaları sportif diyebilir misin, diyemezsin. Bir de dış görünüş ile sportiflik konusunda karar vermek biraz komik olmuş. En iyi spor araba dersek Mercedes delik deşer ikisine de, Nürburgring top listesine bir bakın derim.

Tartışması bile olamaz!

exteriorImage.MQ6.12.20210826150712.jpg

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Sizce hangisi bence yeni modellerde BMW daha önde, eski modellerde zaten Audi yok gibi bir şey hatırı sayılır eski bir arabası yok BMW ile Mercedes'te eşit gibi.
Bu arada karşılaştırmayı benzer modellerde yapın örneğin 3.20i vs C200 veya 5.20i vs E200 gibi benzer segmentleri kıyaslayın.
Başta dediğim gibi ben BMW'nin daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Eski modelden kastın nedir? Bu yeni nesil kasalardan bir önceki kasalarda Audi her segmentte 1.dir. Mercedes ile BMW arasında devasa fark var bu arada. Eşit falan değiller. Mercedes'in gerek teknoloji gerek komfor gerek güvenilirlik ve sağlamlık olarak her türlü önde. Audi ve Mercedes'in eşit desen daha doğru olurdu.

Eski modelden kastın nedir? Bu yeni nesil kasalardan bir önceki kasalarda Audi her segmentte 1.dir. Mercedes ile BMW arasında devasa fark var bu arada. Eşit falan değiller. Mercedes'in gerek teknoloji gerek komfor gerek güvenilirlik ve sağlamlık olarak her türlü önde. Audi ve Mercedes'in eşit desen daha doğru olurdu.
Eski model derken 1990 ve daha öncesi Audi zaten 95 yılına kadar bir hiçti.
Ayrıca yeni model 3.20i'de sunulan çoğu güvenlik önlemi C200'de yok.
Sağlamlık olarak da 3.20i'nin Euroncap kaza puanları C200'den daha yüksek.
Konfor olarak yeni C serisini, 3 serisi ve A4'ü kullandım aralarında en iyisi 3.20i sonra C200 sonra A4.
Teknoloji derken bahsettiğin şey iç mekanda kullanılan ekranlarsa evet C200 daha iyi ama sürtünme katsayısı gibi konularsa 3.20i daha iyi.
İç mekanda kullanılan malzemelere gelecek olursak da 3.20i daha kaliteli.

İnsanlardan duyma bilgilerle yorum yapmayın benim dediklerimin içerisinde konfor harici her şeyi internete yazıp görebilirsin hepsi kanıtlı.

Dediğin arabaları koyalım, bir şey değişmez. Anlatmak istediğim aynı.
Aracın sportifliğini görüntüye göre mi belirliyorsunuz?

Aynı yıllarda 3 markanında üretmiş olduğu spor arabalar
Bana kalırsa hiç sportif bile değil F10 kasa :D
Eki Görüntüle 1735762

Demek ki neymiş, markalar rekabet için sportif araba çıkartmayı seviyormuş. Mercedes sportif araba yapamaz denir ancak durum öyle değildir. xDrive teknolojisi olan bir BMW veya 4Matic olan bir Mercedes, yol tutuşunda Quattro'yu aratmayacaktır.
Görüntüde yeni nesilleri kapıştıracaksak;
1681233088332.png

3-s-tanitildi-iste-tasarimi-ve-ozellikleri153945_0.jpg

arp0mzodsfe9lpfjs0s4.jpg

Biraz eskiye gidersek;
bmw_m3_2010_photos_14.jpg

2008_audi_rs-4_sedan_quattro_fq_oem_2_1600.jpg

merc08_w.jpg

Biraz daha eskiye gidersek;
e39.jpg

dscf8047.png

1990-Audi-Quattro-32K-Mile-2.jpg

BMW'nin en çirkin kasasını (bana göre) Audi'nin en yakışıklı kasalarıyla karşılaştırmak saçma olur. Ayrıca attığınız arabaların biri biriyle alakası yok.
Bence genel olarak karşılaştırırsak BMW daha önde.

Eski model derken 1990 ve daha öncesi Audi zaten 95 yılına kadar bir hiçti.
Ayrıca yeni model 3.20ı'de sunulan çoğu güvenlik önlemi C200'de yok.
Sağlamlık olarak da 3.20ı'nin euroncap kaza puanları C200'den daha yüksek.
Konfor olarak yeni C serisini, 3 serisi ve a4'ü kullandım aralarında en iyisi 3.20i sonra C200 sonra a4.
Teknoloji derken bahsettiğin şey iç mekanda kullanılan ekranlarsa evet C200 daha iyi ama sürtünme katsayısı gibi konularsa 3.20i daha iyi.
İç mekanda kullanılan malzemelere gelecek olursak da 3.20i daha kaliteli.

İnsanlardan duyma bilgilerle yorum yapmayın benim dediklerimin içerisinde konfor harici her şeyi internete yazıp görebilirsin hepsi kanıtlı.

Aracın sportifliğini görüntüye göre mi belirliyorsunuz?

Görüntüde yeni nesilleri kapıştıracaksak;
Eki Görüntüle 1736466
Eki Görüntüle 1736474
Eki Görüntüle 1736475
Biraz eskiye gidersek;
Eki Görüntüle 1736476
Eki Görüntüle 1736477
Eki Görüntüle 1736478
Biraz daha eskiye gidersek;
Eki Görüntüle 1736479
Eki Görüntüle 1736480
Eki Görüntüle 1736481

BMW'nin en çirkin kasasını (bana göre) Audi'nin en yakışıklı kasalarıyla karşılaştırmak saçma olur. Ayrıca attığınız arabaların biri biriyle alakası yok.
Bence genel olarak karşılaştırırsak BMW daha önde.

Daha yüksek puanlar derken sanki tüm kategorilerde daha yüksek almış gibi algı yapmışsınız, öyle değil. Ayrıca BMW'de opsiyonel olarak bile sunulmayan güvenlik opsiyonları Mercedes'te opsiyonel, yani bu olmadığı anlamına gelmiyor. C segmenti arabaları karşılaştıracak olursak da hala a3'ün malzeme kalitesi, yol tutuş, motor performansı ve yakıt tasarrufu olarak daha üstün olduğunu düşünüyorum. Malzeme kalitesi ve konfor olarak D segmentine yorum yapamam ancak E segmentinde Mercedes daha konforlu diyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı