BMW vs Mercedes vs Audi

MB_190E_2_5_Evolution_2_31.jpg

1990 model: Mercedes-Benz 190E 2.5-16 Evo II

95911.jpg

1985 model

Konfor kalite Mercedes, sportiflik BMW, yol tutuş ise Audi.

+1. gençseniz arabanın biraz arkası atsın diyorsanız BMW. Şatafat lüks diyorsanız Mercedes(tabii dandik modelleri de var). Audi'yi bilemiyorum tüm modellerde quatro çekiş yok ne de olsa yol tutuşu ona vermek ne kadar doğru.

BMW 318ti (E46) VS Mercedes CLC 160

Mercedes, tasarım, kalite, duruş, klaslık, rahatlık. Motor en son baktığım şey.
Motor hepsinde var zaten. C63 olsun M5 olsun rs6 rs8 olsun hepsi sağlam arabalar güç olarak.

Audi Quattro S1 ile ralli parkullarını darma duman etmiştir
Mercedes 190e cosworth ile pistleri
BMW ise E30 M3 dtm ile pistlere korku salmıştır.

Sizce hangisi bence yeni modellerde BMW daha önde, eski modellerde zaten Audi yok gibi bir şey hatırı sayılır eski bir arabası yok BMW ile Mercedes'te eşit gibi.
Bu arada karşılaştırmayı benzer modellerde yapın örneğin 3.20i vs C200 veya 5.20i vs E200 gibi benzer segmentleri kıyaslayın.
Başta dediğim gibi ben BMW'nin daha iyi olduğunu düşünüyorum.
Audi deler hocam :)

Anneme ufak yaşlarda Mercedes GLE 63 alacağım sana ileride diye bir sözüm var. Gerçekleştiremeyecek bile olsam, annemin o an ki yüz ifadesi ve mutluluğu aklımdan yıllardır silinmez. Annem ve benim eskilerden beri hep Mercedes hayalimiz vardır. Bundan dolayı Mercedes diyorum. O dönem Mercedes W123 aracımız vardı. Restoran işletiyordu ailem. İflas ettikten sonra satmak zorunda kalmıştık. Şuan Ford Tourneo Connect 2008 kasa aracımız var. Bu 3 seçenek arasında olmasaydı eğer, kesinlikle cevabım Ford olurdu. Çok memnunum ve yeni Focus modelleri çok hoşuma gidiyor.

Üç aracın benzer segmentlerini ve üst segmentlerini deneyimlemiş biri olarak sanırım oyumu audiden yana kullanırım. Parça sağlamlığı konusunda bindiğiniz her modelinde size kendini gösteriyor. Üç aracında sahibine sunduğu sürüş profili çok farklıdır. Mercedes en rahatıdır, en çok o yakar. BMW en serisidir, en çok sorunu o üretir, Audi en sağlamıdır, en ufak masrafı cep deler.

Quattro sistemi bir farklı gerçekten. xDrive bu 3 model arasından en zayıfı diye biliyorum. Quattro>4Matic>xDrive diye gider yüksek ihtimalle.
Sende 1 kasa BMW'ye sportif diyemezsin.
2016 öncesi 1 kasalar baya sportif bu arada. Özellikle M paketler. Kuzenimde vardı 118i M Plus paket. Yazılımla beraber 180 beygirin üstündeydi araç. HB ve arkadan itişli bir araçtı. Birkaç resmini atayım hatta. Ha tabii A3'te de sportback vardır ama bence M paketler kadar sportif durmuyor.
InkedWhatsApp Image 2023-04-14 at 9.44.01 PM.jpg
InkedWhatsApp Image 2023-04-14 at 9.44.02 PM.jpg
WhatsApp Image 2023-04-14 at 9.44.01 PM (1).jpeg

Geri
Yukarı