Böcek korkumu nasıl yenerim?

Yanımdan bir tane minik örümcek geçti hiç korkmadım direk öldürcektim peçete aldım ama öldürmeye korktum nedense öldüremedim ve kaçtı, şimdi çok pişmanım, bıktım artık. Böcek korkumu nasıl yeneceğim?
Kendini örümceklere mazur bırakman lazım. Maruz bırakma terapisi olarakta geçiyor. Korkmanın sebebi doğamızda yatıyor, normal bir şey yani örümceklerden korkmak.

Doğa adamı olmama rağmen benim de fazla fobim vardı, sürüngenlere karşı özellikle.
Afrika'ya gittim her yerden çıkan (kıyafet dolabının içinde bile :D) 6 ay kertenkele, yılanlar ve böcekler ile iç içe yaşadım. Korkudan eser kalmadı. Korkunun, tiksintinin üzerine gidince gerçekten yeniliyor. (SAT'lar tiksinmeme eğitimlerinden birinde ağızlarında canlı kurbağa, solucan tutarak eğitilirler mesela.)

Arkadaşlar sorun yok bir daha öldüreceğim, ama tiksinme gibi bir durum yok sanırım psikolojik bir daha çıkarsa öldüreceğim.

Hocam RAID tabletler işime yarar mı sizce yazın kullanmak için şimdi minik böcekler çıkıyor. Bundan 1 ay önce de minik kertenkele gibi bir şey duvardaydı ama çok minik kertenkeleye göre şimdiden bunlar çıkıyorsa yazın neler çıkacak korkuyorum yeni taşındık. 2 kere böcek gözüme çarptı şimdiki örümcekle beraber belki de benim şansıma gözüme görünmüyorlar. Diğer böceği ben öldürmedim korktum gene.

Cevap yazarmısınız, raid tablet işime yarar mı yazın. Sivrisineklere karşı etkili deniyor.
RAID tablet kullanmadım, bilmiyorum.

Geri
Yukarı