Boeing, 737 MAX Üretmeye Devam Etmeye Başladı

Makaleler
24
Yer
İstanbul
Ocak ayında üretimi durdurulan 737 MAX için tekrar üretime geçilmesi konusunda düğmeye basıldı. Boeing, FAA ve küresel düzenleyiciler ile ortak çalışmalarını yürüttüğünü açıkladı.

Boeing; 2019'u 639 milyon dolar zarar ile kapattı ve tarihindeki en büyük zararlardan birini yaşadı.

Ne düşünüyorsunuz? Boeing inatlaşacak ve vazgeçmeyecek tabii ki. :D Boeing olmak bunu gerektirir.

K: Havarenamedya.

Boeing responds to grounding of its 737 Max - CNN

3.png

Son düzenleme:
Resme bakınca hızlı ve öfkelide ki arabalarla uçak düşürme sahnesi geldi aklıma altısına karşı sayamadığım arabalar.
Hocam konu dışı ama pilotluk isteyen meraklı birisi ben, şimdiden bunlarla birazcık ilgilenmeli miyim yoksa derslere odaklanıp yoluma devam mı etmeliyim? Az çok merak ve ilgim var çocukluk hayalim.

Özellikle babama askeriyeden verilen takvimlere bakardım o savaş uçakları resimlerine ağzımın suyunu akıta akıta hayal kurardım bende bir gün bunlardan kullanabilir miyim diye nasip işi.

@Yararsız Üye Kronik sorunlu bir modelin duzeltilip tekrar piyasaya sunulmasında bir sorun yok. Xbox 360 veya sorunlu uçak motorlarının revizyondan geçerek düzenlenmesi örneğini verebilirim.

Asıl soru, bu yeni üretilecek uçaklarda uygulanacak yenilikler ve güncellemeler bu uçağın sorunları çözecek mi olacaktır. Bu uçağa sahip şirketler de patır patır seferleri açacaklar ve gerekirse yolcuyla uçak modelini, yolcu uçağı görene kadar (Aaa ''İyırbas'' bu, 3 motorlu 🤪) paylaşmayacak. Aciliyeti olan da paşa paşa binecek valla. :D Bir de biletleri iptal etmezlerse görürsün şenliği. :D

Milyon dolarlar zaten kaybettiler, bir miktar daha milyon kaybetmek isteyeceklerini hiç sanmıyorum. Pandemi de tuzu biberi olacak.

Kronik sorunlu bir modelin duzeltilip tekrar piyasaya sunulmasında bir sorun yok. Xbox 360 veya sorunlu uçak motorlarının revizyondan geçerek düzenlenmesi örneğini verebilirim.
Bunu bana açıklama zorunluluğu hissetmen üzdü.

Asıl soru, bu yeni üretilecek uçaklarda uygulanacak yenilikler ve güncellemeler bu uçağın sorunları çözecek mi olacaktır.
Hatırlarsan daha önceki konuşmamızda yazılımsal çözüme gözümüz kapalı güvenilmeyeceği ve zamanla bunun belli olacağı konusunda hemfikirdik.

Bu uçağa sahip şirketler de patır patır seferleri açacaklar ve gerekirse yolcuyla uçak modelini, yolcu uçağı görene kadar (Aaa ''İyırbas'' bu, 3 motorlu 🤪) paylaşmayacak.
Hiç üşenmem, davamı açarım. Şeffaf ve hassas olunması gereken bir bilgiyi yolcudan gizlemekten dolayı zaten suçlu durumdalar. Kaç yıl sürdüğünün önemi yok, çok pis uğraşırım. Daha önce pis uğraştığım çok bilinen bir şirket var, tecrübeliyim. :D

Bunu bana açıklama zorunluluğu hissetmen üzdü.
Mesajlarım genel geçer oluyor, sana özel yazmadım. Bunu sana açıklayacağımı düşünmen de beni üzdü. :D
Hatırlarsan daha önceki konuşmamızda yazılımsal çözüme gözümüz kapalı güvenilmeyeceği ve zamanla bunun belli olacağı konusunda hemfikirdik.
Eğer weight balance sorunları yoksa uçağın ve sadece yazılımsal ise iş Boeing'in yazılımcılarına kalıyor. Sorun yazılımsa daha şanslılar zira üretilen uçaklarda da güncellemek çok kolay olacaktır. Boeing'in yazılımcı masrafını düşürmek için bayağı kıstığını okumuştum yabancı bir kaynakta, provokasyon amaçlı değilse üzücü.
Hiç üşenmem, davamı açarım. Şeffaf ve hassas olunması gereken bir bilgiyi yolcudan gizlemekten dolayı zaten suçlu durumdalar. Kaç yıl sürdüğünün önemi yok, çok pis uğraşırım. Daha önce pis uğraştığım çok bilinen bir şirket var, tecrübeliyim. :D
Hayırlısı. :) O uçak kalkar ama, çok da düşünmemek lazım.

Geri
Yukarı