Bölüm seçimlerim mantıklı mı?

rafetsunal

Hectopat
Makaleler
1
Bilgisayar programcılığı olarak girip hem çalışıp hem okuyup 2 sene sonra DGS veya polislik sınavına gireceğim hedefim bu şekilde.

Dosya Ekleri

• 1658936131637.png
    1658936131637.png
    48,9 KB · Görüntüleme: 58
  • 1658936140597.png
    1658936140597.png
    10,2 KB · Görüntüleme: 62
Mantıksız. İki iş arasında dağlar var. Hedefinizi net belirleyin. Eğer net bir hedef olmazsa dağılırsınız. DGS kolay bir sınav değil. Sanılanın aksine kontenjandan dolayı ekmek aslanın ağzındadır. Sıkı bir çalışma ile kazanabilirsiniz. Polislik istiyorsanız örgün eğitim şartı var mı bilmiyorum ama yoksa boşuna masraf yapıp farklı ile gitmeyin. Evinizde çalışıp, hem yazılım öğrenip, hem açıktan okulu bitirip ardından polisliği düşünebilirsiniz. Yani bileğimde bir bileziğim olsun modu çok mantıklı gelmiyor bana, hedef olsun, o yönde ilerleyin.

Ayrıca 751K'ya o bölümler gelmez, listenin tamamı oysa açıkta kalırsınız bilginiz olsun.

Mantıksız. İki iş arasında dağlar var. Hedefinizi net belirleyin. Eğer net bir hedef olmazsa dağılırsınız. DGS kolay bir sınav değil. Sanılanın aksine kontenjandan dolayı ekmek aslanın ağzındadır. Sıkı bir çalışma ile kazanabilirsiniz. Polislik istiyorsanız örgün eğitim şartı var mı bilmiyorum ama yoksa boşuna masraf yapıp farklı ile gitmeyin. Evinizde çalışıp, hem yazılım öğrenip, hem açıktan okulu bitirip ardından polisliği düşünebilirsiniz. Yani bileğimde bir bileziğim olsun modu çok mantıklı gelmiyor bana, hedef olsun, o yönde ilerleyin.

Ayrıca 751K'ya o bölümler gelmez, listenin tamamı oysa açıkta kalırsınız bilginiz olsun.

Ben ilçede yaşıyorum etrafımda 1 üniversite var ona da hayatta gitmem. Listenin tamamı o. Başka hangi üniversite önerirsiniz bilgisayar programcılığı olan.

Üstteki bağlantıdan kendiniz görebilirsiniz. Bölüm kısmına bilgisayar programcılığı yazın ve en sağ sütunda yer alan TBS verilerine göre kendi sıralamanızın denk geldiği üniversitelere bakın. Üzülerek söylemek istiyorum, bu sıralamalarda örgün olarak nerede eğitim gördüğünüzün bir önemi yok. Listeden beğendiklerinizi yazın. Lakin sizin yaptıklarınızın gelme şansı yok. 350K'dan kapatmış sizin yazdıklarınız hemen hemen.

Üstteki bağlantıdan kendiniz görebilirsiniz. Bölüm kısmına bilgisayar programcılığı yazın ve en sağ sütunda yer alan tbs verilerine göre kendi sıralamanızın denk geldiği üniversitelere bakın. Üzülerek söylemek istiyorum, bu sıralamalarda örgün olarak nerede eğitim gördüğünüzün bir önemi yok. Listeden beğendiklerinizi yazın. Lakin sizin yaptıklarınızın gelme şansı yok. 350K'den kapatmış sizin yazdıklarınız hemen hemen.

Peki ya pmyo başvurup aynı zamanda üniversiteye başvurma durumu oluyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı