Böyle Bir Oyunu Satın Alır Mısınız?

Yürüme sesi biraz kötü olmuş. Ama oyuna daha fazla yaratık :D kılıçlar, silahlar, yetenekler, first person modu gelirse çok daha güzel olur.
Canavara saldırma ve hasar alma olayını notlarıma ekledim teşekkürler :D FPS eklemeyi kesinlikle düşünüyorum.
Genel olarak beğendim, koşma ve düşme biraz daha geliştirilebilir. Canavar yakınlaştıkça daha farklı şeyler eklenebilir.
Evet karakter hareketlerinde biraz sıkıntı var, hepsi aynı yerden gelmediği için. Düşme olayını unuttum. Zıplama ve çömelme de unuttuklarım arasında :D

Slender Man gibi basit bir oyun bile satılıyorsa, bu da satılır zannımca. Slender Man'in ilk oyunundan bahsediyorum.

Oyunu destek amaçlı ben de alırdım. Tabi fiyatı abartı değilse fakat benim anlatmak istediğim farklı bir şey. Böyle bu arkadaş gibi insanların çoğalıp bu sektörü ülkemizde geliştirmesi lazım. Güzel oyunlar çıkarmamız lazım global anlamda da beğenilsin. Ülkemiz de piyasaya girsin.

Ben sana farklı bir senaryo yazayım sabah olsaydı A4 kağıtlarıyla desteklerdim şuan yazabilirim.
Öncelikle oyunu açık dünya yapma. Yorumlardan çıkardığım kadarıyla merdivenin ilk çeyreğindesin hala 🙂 Hem kolay olması hem de geliştirip ileride daha iyilerini tasarlayabilmen için kademeli haritalardan oluşan yani bölüm içeren sınırları belli ve bir konusu olan bir oyun yapmalısın.

Yaklaşık 1 saat kadar uğraşıp bir hikaye buldum. Paint'e aklımdakilerin %20'sini genel olarak çizdim.
Sana ciddi anlamda destek olmaya çalışacağım şimdi bir senaryo ileteceğim. Oku, beğenirsen resimdeki yazılanlar gibi dahasını konuşuruz böylelikle dünyada belki de bir ilk olarak bir oyun fikri bir forum sitesinden çıkmış olur. Düşünsene bu oyun büyüklerin ilgisi alanına giriyor satın falan alıyorlar 😄 Neyse çok uzatmadan resmi sana aktarayım buyur;

Mellon.png

Oyunu destek amaçlı ben de alırdım. Tabi fiyatı abartı değilse fakat benim anlatmak istediğim farklı bir şey. Böyle bu arkadaş gibi insanların çoğalıp bu sektörü ülkemizde geliştirmesi lazım. Güzel oyunlar çıkarmamız lazım global anlamda da beğenilsin. Ülkemiz de piyasaya girsin.

Ben sana farklı bir senaryo yazayım sabah olsaydı A4 kağıtlarıyla desteklerdim şuan yazabilirim.
Öncelikle oyunu açık dünya yapma. Yorumlardan çıkardığım kadarıyla merdivenin ilk çeyreğindesin hala 🙂 Hem kolay olması hem de geliştirip ileride daha iyilerini tasarlayabilmen için kademeli haritalardan oluşan yani bölüm içeren sınırları belli ve bir konusu olan bir oyun yapmalısın.

Yaklaşık 1 saat kadar uğraşıp bir hikaye buldum. Paint'e aklımdakilerin %20'sini genel olarak çizdim.
Sana ciddi anlamda destek olmaya çalışacağım şimdi bir senaryo ileteceğim. Oku, beğenirsen resimdeki yazılanlar gibi dahasını konuşuruz böylelikle dünyada belki de bir ilk olarak bir oyun fikri bir forum sitesinden çıkmış olur. Düşünsene bu oyun büyüklerin ilgisi alanına giriyor satın falan alıyorlar 😄 Neyse çok uzatmadan resmi sana aktarayım buyur;

Eki Görüntüle 431870
Cidden çok güzel :) Tam aradığım hikaye tarzı. Şu kısmı tam çözemedim. Biz gezegene indikten sonra herkese düşman oluyoruz ve sonra bir olay oluyor ve o gezegendekilerin tarafına geçiyoruz. O olayın ne olduğunu merak ettim. Bu kadar uğraşmanızı beklemiyordum cidden :D Yarın mutlaka detaylı konuşalım, bu arada siz oyun geliştirme sektörünün içinde misiniz? Veya içinde olan birilerini tanıyor musunuz? Tekrardan teşekkürler.

Benim ahbap benden daha bilgili oyun sektörünün içinde olan o bu forumu da ondan gördüm zaten. Hikayeyi beğenmene sevindim Piraniler, Mellon ve oyunun detayları hakkında bilgileri buradan gönderiyim o vakit? Yeni konu mu açsak nasıl yapsak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Merhaba, bu tarz bir oyunu satın alır mıydınız, veya oyuna ne eklenirse satın alırdınız?(Online-Hikaye)

Korkardım. Almazdım. :D

Yaratıktan sadece kaçmak yerine çeşitli tuzaklar kurmaya çabalamak ama bunu da belli bir amaç için yapıyor olmalı karakter. Bu tuzakların kurulabilmesi için etraftan materyal toplayıp hatta parçalayıp bunları craft yolu ile tuzak haline getirebilmeli.
Yani bir hikaye olmalı ki bunun üzerinden ilerlenebilsin diye düşünüyorum.

Benim ahbap benden daha bilgili oyun sektörünün içinde olan o bu forumu da ondan gördüm zaten. Hikayeyi beğenmene sevindim Piraniler, Mellon ve oyunun detayları hakkında bilgileri buradan gönderiyim o vakit? Yeni konu mu açsak nasıl yapsak.
Yeni konu olabilir. Bu konudan da çok fazla öneri aldım hepsine bakacağım. Hikaye ve hasar alma-verme olayı üzerine çalışmam lazım.
Yaratıktan sadece kaçmak yerine çeşitli tuzaklar kurmaya çabalamak ama bunu da belli bir amaç için yapıyor olmalı karakter. Bu tuzakların kurulabilmesi için etraftan materyal toplayıp hatta parçalayıp bunları craft yolu ile tuzak haline getirebilmeli.
Yani bir hikaye olmalı ki bunun üzerinden ilerlenebilsin diye düşünüyorum.
Şu videodaki gibi bir saldırı sistemi eklesem nasıl olur sizce?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Merhaba, bu tarz bir oyunu satın alır mıydınız, veya oyuna ne eklenirse satın alırdınız?(Online-Hikaye)
Öncelikle elinize sağlık, oyun daha geliştirme aşamasında olduğu için olumsuz yorum yapmak doğru olmaz bu yüzden size fikirlerimi sunmak isterim. Öncelikle Key Count yazısının geliştirilmesi gerekiyor çok basit duruyor, sen anahtarı topladın olarak gözüküyor ama oyunu oynayan oyuncu bunu kestiremeyebilir, onun haricinde pek gözüme takılan bir şey olmadı. Geliştirilmeye açık bir oyun ellerinize sağlık.

Geri
Yukarı