Boks mu vücut geliştirme mi?

seffabullut

Centipat
Daha fazla  
Fazla kilom var. Atletik, plaj vücudu diyebileceğim bir vücudum olsun istiyorum. Geçenlerde Ağır sağlam, Yuke Aesthetics ve Ege Fitness'ın vücutlarını gördüm. Benim için fazla kütleli insanlardan daha güzel ve estetik geliyor. Bu tarz bir vücut için normal bir spor salonuna gitmektense boksa gitmek mantıklı olur mu? Boks yapmayı çok isterim ama hem bu tarz bir vücut hem de boks yapılabilir mi yoksa birinden feragat mı etmem gerekli?

Son düzenleyen: Moderatör:
Boks kardiyo olarak yapılabiliyor. İkisine birden gidebilirsiniz. Boks ile kilo verebilirsiniz ancak plaj vücudu pek yakalamayabilirsiniz. Tercihim ikisine de gitmeniz.

Boks kardiyo olarak yapılabiliyor. İkisine birden gidebilirsiniz. Boks ile kilo verebilirsiniz ancak plaj vücudu pek yakalamayabilirsiniz. Tercihim ikisine de gitmeniz.
Çok cılız olanları da gördüm, aksine çok kütleli boksörler de gördüm ama kim doğal kim değil bilmediğim için emin olamamıştım. Doğal olarak ilerlemek istiyorum. Teşekkür ederim.

Fazla kilom var. Atletik, plaj vücudu diyebileceğim bir vücudum olsun istiyorum. Geçenlerde Ağır sağlam, Yuke Aesthetics ve Ege Fitness'ın vücutlarını gördüm. Benim için fazla kütleli insanlardan daha güzel ve estetik geliyor. Bu tarz bir vücut için normal bir spor salonuna gitmektense boksa gitmek mantıklı olur mu? Boks yapmayı çok isterim ama hem bu tarz bir vücut hem de boks yapılabilir mi yoksa birinden feragat mı etmem gerekli?
Öyle Ege Fitness gibi Yuke gibi olmak için en az 3 4 yılını sağlam vermen gerekiyor. Öyle zınk diye olan bir şey değil.

Öyle Ege Fitness gibi Yuke gibi olmak için en az 3 4 yılını sağlam vermen gerekiyor. Öyle zınk diye olan bir şey değil.
Onları referans göstermek için söylemiştim. Tabii ki onlar gibi olmak isterim ama öncelikli hedefim sporu hayatıma entegre etmek ve bir parçası yapmak. Daha önce spor salonu tecrübelerim oldu ama bir noktadan sonra sıkılıyordum. Fazla kilo vermek gerektiği için hoca fazla kardiyo yaptırıyordu. Şimdi ise boksu denemek istiyorum. Çok ilgimi çekiyor. Teşekkür ederim.

Boks vücut yapmana değil, hızlı bir şekilde kilo vermene yardımcı olur. Eğer beslenmene dikkat edip antrenmanlarını aksatmadan yaparsan hem zayıflarsın hem de kendini savunabilecek yeterliliğe ulaşırsın. Ancak hem boks yapıp hem vücut geliştirme ile ilgilenmek seni çok yorar. Ancak dayanabilirsen çok güzel bir vücuda kavuşursun.

@Dantes07 @enes_yldrm_1 @Crexyyy
@44shell
Gidip hocayla konuştum ve ikisinin beraber yürümesinin zor olduğunu, boksun sıkılaştırsa da asla vücutçular kadar olamayacağını belirtti. Çok fazla serbest ağırlık kaldırmak yerine farklı idmanlar yaptıklarını belirtti.
İstediğim maksimum vücut dediğim gibi Ağır Sağlam falan tarzı bir vücut. O kadar olmasa da boksla parçalı bir vücuda sahip olabilir miyim?

@Dantes07 @enes_yldrm_1 @Crexyyy
@44shell
Gidip hocayla konuştum ve ikisinin beraber yürümesinin zor olduğunu, boksun sıkılaştırsa da asla vücutçular kadar olamayacağını belirtti. Çok fazla serbest ağırlık kaldırmak yerine farklı idmanlar yaptıklarını belirtti.
İstediğim maksimum vücut dediğim gibi Ağır Sağlam falan tarzı bir vücut. O kadar olmasa da boksla parçalı bir vücuda sahip olabilir miyim?
Yani vücut sıkılığı demek daha belirgin kaslar demek. Parçalı gözükürsün ama vücuduna az da olsa kas kütlesi koyman lazım bence.

Geri
Yukarı