Borsaya girişte bilinmesi gerekenler nedir?

Mr.ery

Hectopat
Borsaya başlamak istiyorum. Hisse senedi vs bununla ilgili izlemem gereken birkaç önemli bilgi verebilir misiniz? Bir de 1000 TL ile başlamayı düşünüyorum. Başlamaya değer mi 1000 TL ile?

Son düzenleyen: Moderatör:
Borsaya başlamak istiyorum. Hisse senedi vs bununla ilgili izlemem gereken birkaç önemli bilgi verebilir misiniz? Bir de 1000 TL ile başlamayı düşünüyorum. Başlamaya değer mi 1000 TL ile?

Hocam her bütçe ile başlanabilir işi çok iyi bilmeden girmek riskli olacaktır.

Borsaya girerken bilinmesi gereken ilk kural, borsa işlemlerini bilmiyorsanız gerçek parayla girmemeniz.
Çoğu borsa sitesinde demo hesabı var, orada bütçeniz oluyor oyun oynar gibi gerçek borsa değerleri üzerinde işlem yapıyorsunuz deneyin başarılı oluyorsanız gerçek parayla girersiniz. Örn: GCMForex

Hocam her bütçe ile başlanabilir işi çok iyi bilmeden girmek riskli olacaktır.

Sizce nereden öğrenebilirim?

Instagram'daki girişimci yatırımcı cart curt sayfalarını kesinlikle dikkate alma. Kaybedersen sana koymayacak bir parayla işlem yap. Kendi başına öğrenerek yapmalısın.

Zaten dikkate almamaya çalışıyorum kimse babasının hayrına. Bedava bilgi vermiyor.

Gireceğin para miktarını kaybetmeye göze almalısın. Bu para senin birikimin, ihtiyacın olan miktar olmamalı. Kaybetsen bile üzlmeyeceğin miktar olmalı.

Bunu dikkate alacağım teşekkür ederim.

Borsaya kumar gözüyle bakmayin, yatırım yapıyorum diye girin ve kendinizi geliştirmeye bakın.

Geri
Yukarı