Boss Bilişim güvenli mi?

@Hielaph tamam ama bir konu içerisine Boss Bilişim linki birakirsaniz ceza alırsınız.

Kendilerini N11 üzerinden, Türkiye içerisinden alamayacağım veya fiyat farkı 150 değil de 1500 olursa düşünebilirim.

Malum siteden zamanında alışveriş yaptım ve 2 günde gelmişti belki onun özgüveni vardır.

Dostum bu siteyi kimsenin önermemesinin sebebi stoklarında olmayan ürünü stokta gibi gösterip satmaları.. Tedarik süresi, kargo süresi diyince 1-2 aya ürün elinde oluyor. Bunu bilmeyen insanlar da müşteri hizmetlerini arıyor fakat müşteri hizmetlerinde herhangi bir kişi telefonu bile açmıyor. Ürün iadesi de yapılmıyor. Çok garip bi' şirket bana göre.

Boss Bilişim güvenli mi? Evet.
Alışveriş yapmalı mıyım? Kısmen, Evet. Kısmen hayır...

Sosyal mecralar da E-ticaret alanın da Boss Bilişim'in ismi oldukca yerin dibine gömülmüş durumda. Hatta bu site de bile yasaklı. Ben alışveriş yaparken bu bilgilere sahip değildim, ama ufak bir açıklama yapma ihtiyacı duyuyorum süreç ile ilgili.

Öncelikle Bu siteyi Nano Katalog diye bir site var sanırım 'dolandırıcı olan' orası ile eş değer görenler var, yok orası batmışmış da burası da onun isim değiştirmiş haliymiş vs. vs... Bunları bir kenara bırakıyorum cünkü doğruluk payı 0 olduğunu düşünüyorum, düşünmesem bile ben bir dolandırıcılık görmedim. Boss Bilişim'in web sitesine baktığımız da Etbis'e kayıtlı bir web sitesi olduğunu görüyoruz. Yani bu demek oluyor ki, bu iş yeri devlet tarafından denetlenen vergi numarası olan bir işletme.

Web sitenin Şikayet var gibi sitelere baktığınız da bir sürü konu görebiliyorsunuz, ama her birinin de hemen hemen cözüme ulaştığını görüyorsunuz. Ya para iadesi yapılmış oluyor, ya da ürün teslim edilmiş oluyor. İkinci seceneğe pek rastlamadım. Ama cözüm var.

Gelelim üçüncü kısıma; Site ile iletişim nasıl.
İletişim: 10/8. Bugün en kral Bilgisayar toplayan web siteler ile bir saat için de bile iletişim kuramıyorsunuz. Telesekreter de bekletiyor. Ben Boss Bilişim ile maksimum 10 dk bekliyordum geçerse eğer kapatıp yarım saat sonra iletişim kurabiliyordum. Ve Call Center Ekibi de çok nazik bir kaç kişi den oluşuyor belki de sahipleridir bilemem, ellerinden geldikçe de durumu izah etmeye çalışıyorlar.

Siparişim ne zaman geldi? İki sipariş(Anakart, eSports 34 duo soğutucu) 5 gün ara ile, 06/11 Haziran 2020'de verdim.
17 Tem 2020'de Anakart siparişini iptal edip, daha uygun fiyatlı ve hali hazır'da TR üzerinden geleceği için hızlı olacağından dolayı iptal ettim ve iademi 3 gün içinde aldım. (1250 TL) İade konusunda bir sorun yaşamadım, İkna edilmeye de çalışılmadım zaten sürekli iletişimde olduğumdan artık onlar da her şeyin farkında. :)

Sipariş vermeli miyim? Boss Bilişim ürünlerini Yurt dışındaki anlaşmalı olduğunu söylediği bazı aracılarından alıyor. Bu yüzden ucuz oldugunu söylüyor, ürün yurt dışından geldiği için hatta ve hatta şu sıralar pandemi süreci olduğu için çok geç ürünlerin eline geçme ihtimali oldu. Benim ürünüm neredeyse belki 20 gün falan gümrük'den cıkamadı. Benden sonra gelen sevkiyat bile cıktı ama benim ürünün bulunduğu sevkiyat cıkmadı yani gümrük'de işler biraz karışıyor ve yavaşlıyor. Ürünler tek tek kontrol işleminden geçiyor sanırım.

Ürün sanırım bundan 2-3 gün önce elime geldi. (Soğutucu.) Anakart siparişi de iptal etmeseydim aynı zaman da geleceği için yaklaşık olarak tam 50 gün sonra ürünüm gelmiş oldu. Sipariş T: 06.06.2020 Geldiği T: 28.07.2020
Eğer benim çelik gibi sinirlerim var, "iki ayda da gelse ürünüm olur beklerim sorun olmaz, zaten çok da acelesi yok" diyebilecek iseniz. 100 TL, 200 TL ucuz olsun da istiyorsanız sipariş verebilirsiniz. Ama bunlara katlanamayacaksanız hiç bulaşmayın derim. Çünkü süreç uzadıkca canınız sıkılır, İade etmek istersiniz. Kötü yorumları gördükce delirebilirsiniz. :) Bende bir kısmını yaşadım delirmek hariç. =)

Kimse de yanlış anlamasın özellikle genç kardeşlerimiz firmanın reklamcısı felan değilim sadece yaşadığım şu süreci dile getirmek istedim. Çok beklemek istemiyorsanız aceleniz de var ise 100 150 TL fazla verip TR üzerinden alabilirler. Ayrıca N11 üzerinde de sayfaları var, stokta olan ürünleri hızlı bir şekilde temin edebilirsiniz. Sitelerinde yazan Sipariş süresi 9 (dokuz gün) olayı biraz hikaye..

Ürünüm fotoğraflarını aşağıya bırakıyorum;
Eki Görüntüle 627477 Eki Görüntüle 627476 Eki Görüntüle 627479

Ayrıca şu arkadaşları da bilgilendireyim nacizane;

Geldi. =)
Bekleyen derviş, muradına erermiş 😜
Ayrıca, Technopat'ın bu konu da site üzerinde verdiği yasak kararı bir şeyi değiştirmez. Technopat bir denetleyici kurum değildir. Sadece bir teknoloji formudur.
Boss Bilişim çalışanısın.

Eskiden, Nanokatalog firmasında, içerik yöneticiliği yapmış biri olarak, açıklama yapma gereği duyuyorum. Boss bilişim firması, Nanokatalog adlı firmanın deva mıdır, aynısıdır. Ürün kategorizeleştirilmesinden, tükenmiş ürünlerdeki tükendi logosuna kadar, kopyala yapıştır mantığı ile kurulmuş bir site. İletişim kısmı Nanokatalog firmasının iletişim kısmı ile birebir aynıdır. Ürün çeşitliliği Nanokatalog'daki ürünler ile birebir aynıdır. Çalışma mantığı, parayı işlet, ürünleri aylar sonra gönder şeklindedir.

Geri
Yukarı