Çözüldü Boşta işlemci sıcaklığı çok yüksek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

umt81

Kilopat
Daha fazla  
R5 3600 kullanıyorum stock fan ile birlikte.
Discord ve Google açıkken yani boştayken 80 - 85 arası sıcaklığa ulaşıyor. Neden kaynaklanıyor olabilir?
Not: Diğer parçaların sıcaklık değerleri normal sadece işlemci çok yüksek.

Çözüm
Bilgisayarcıya bıraktım sorunum çözüldüğü zaman neden olduğunu buraya yazarım başına gelen arkadaşlar için.
Arkadaşlar ekran kartımdan dolayı oluyormuş yeni aldığım kart arızalı çıktı 70 dereceyi geldiği gibi resetliyor bilgisayarı salı günü garantiye göndericem teşekkürler yorumlarınız için.
bunları yaptırdığım zaman sorunlarım çözülecek mi?
montajında sorun olmadığını düşünüyorum açıp baktım çünkü normaldi gayet.

Ben full yükte 65 dereceleri görüyorum en fazla. Montaj yaptırın ve soğutucu alın. İşlemci yanmasa bile ömrü gider. Montaj normal gibi gözükebilir ama oturmamış olabilir. Montaj lazım bilgisayarcıda.

az önce bilgisayarı biraz salladım bilgisayar kendini resetledi işlemci fanı düzgün oturmadığından olabilir mi bunlar? şuan boşta 50 - 60 derece arası çalışıyor fakat bu ara sıra 80 85 dereceye çıkıyor.
Ben full yükte 65 dereceleri görüyorum en fazla. Montaj yaptırın ve soğutucu alın. İşlemci yanmasa bile ömrü gider. Montaj normal gibi gözükebilir ama oturmamış olabilir. Montaj lazım bilgisayarcıda.
bu soğutucu intel için değil mi soket 1150 falan diyor r5 3600 am4 sokete bu kullanılır mı?

Bilgisayar resetlenmesi fanın tam oturmadığından dolayı olabilir mi? az önce kasayı salladığımda da resetledi kendini çünkü sallamadığım zaman resetlendiğinde görüntü donuyordu bir kaç saniye sonra kapanıp tekrar açılıyordu hatta bazen windows mavi ekran veriyordu yeniden başlattığımda sorunsuz açılıyordu.

Bilgisayar resetlenmesi fanın tam oturmadığından dolayı olabilir mi? az önce kasayı salladığımda da resetledi kendini çünkü sallamadığım zaman resetlendiğinde görüntü donuyordu bir kaç saniye sonra kapanıp tekrar açılıyordu hatta bazen windows mavi ekran veriyordu yeniden başlattığımda sorunsuz açılıyordu.
kasa içinden bir fotoğraf çekmen mümkün mü ?

Kasanın içi bu şekilde

Dosya Ekleri

• 59B4D584-8287-44A1-AD18-4559D6E4537A.jpeg
    59B4D584-8287-44A1-AD18-4559D6E4537A.jpeg
    328,8 KB · Görüntüleme: 54
Resetlemesinin sebebi işlemcinin daha yukarı sıcaklıklara çıkıyor olması olabilir. PSU'dan kaynaklı değil büyük bir ihtimal. Eğer soğutucuyu çıkarıp kontrol etmezseniz daha büyük sorun olur. Bozmanız çok da mümkün değil zaten. İnternetten videolar izleyerek yapabilirsiniz.

O fanı sökmesi ve takması kolay zaten ama çok korkuyorsan bir bilgisayarcıya götür. Montajda sıkıntı varsa iki tane vida sıkacaklar zaten basit bir işi var, 10 dakika sürmez. Hatta sistemi Vatan'dan falan aldıysan oraya götür orada da hallederler. Yükte olsa bile 80-85 derece sıcaklık yüksek geliyor bana. Boşta o sıcaklıkları görmen normal değil.

Eğer montajda sıkıntı yoksa işlemcinin Core Performance Boost özelliğini kapatmayı dene. Başka bir sitede Ryzen 3600 kullanıp, oyun oynarken 100 dereceleri gören birisi bu özelliği kapatarak sıcaklığı 65 dereceye kadar çekmişti belki seninki de ondan kaynaklanıyordur ama sanmıyorum.

Bilgisayarcıya bıraktım sorunum çözüldüğü zaman neden olduğunu buraya yazarım başına gelen arkadaşlar için.
Arkadaşlar ekran kartımdan dolayı oluyormuş yeni aldığım kart arızalı çıktı 70 dereceyi geldiği gibi resetliyor bilgisayarı salı günü garantiye göndericem teşekkürler yorumlarınız için.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı