Boy uzatma yöntemleri

Dostum okuduğunu anlamıyor musun?
"Beslenme ve egzersiz gibi çevresel faktörler gelişim sırasında büyümeyi etkileyebilir."

Ayrıca hem çevresel faktörlerin önemi çok büyük onu anlatmaya gerek yok diyorsun hem de basketbol oynamak etkilemez vs. diyorsun. Kendinle çelişiyorsun.

Sen okuduğunu anlamıyorsun asıl makaleyi açıp okur musun egzersiz yapmak daha düzgün bir postüre sahip olmanı sağlar daha dik durarsın uzun görünürsün basket oynamak boyu uzatmaz diyorum makaleyi açıp oku eğer basket boyu uzatsaydı herkes elinde basket topu ile gezerdi zaten.

Boy sadece genetiktir diye bir şey yok. Genetiğin etkisi elbette var ama özellikle basketbol oynamak boy uzunluğunu arttırabilir. Henüz yaşın iyi ve gelişim aşamasındasın. Üç dört yıl sonra dersen bir katkısı olmaz, şimdi başlamanın katkısı elbette olacaktır.

Sen okuduğunu anlamıyorsun asıl makaleyi açıp okur musun egzersiz yapmak daha düzgün bir postüre sahip olmanı sağlar daha dik durarsın uzun görünürsün basket oynamak boyu uzatmaz diyorum makaleyi açıp oku eğer basket boyu uzatsaydı herkes elinde basket topu ile gezerdi zaten.

Zaten boyun "sırf" bir şey yaptığın için özellikle uzamaz. Sen boy uzamasına katkı sağlamak ile boy uzatmaya aynı yaklaşıyorsun. Ne söylersek söyleyelim katkı sağlamak yerine 'uzatmak' olarak algılıyorsun.

Uyku düzeni, beslenme ve egzersiz/spor katkı sağlayan şeylerdir. Boy uzamasında genetiklerin %60-80 oranı vardır. Kimisinde genetikleri daha baskın çıkar pek faydası dokunmaz kimisinde çok işe yarar her insan aynı değildir o yüzden her yöntem her insana aynı katkıyı yapmayabilir.

"When practiced right, preferably under adult or professional supervision, and routinely, basketball, through its shoots, rebounds, jumps, and running, indeed increases HGH production."

Doğru uygulandığında, tercihen yetişkin veya profesyonel gözetim altında ve rutin olarak basketbol, şutlar, ribaundlar, zıplamalar ve koşular yoluyla HGH üretimini arttırır.
HGH (İnsan büyüme hormonu)
Other sports can that help you grow taller: Swimming, volleyball, soccer.

eğer basket boyu uzatsaydı herkes elinde basket topu ile gezerdi zaten.
"It is known that playing basketball helps you gain height. In order to get full height gain benefits of the Basketball game, you should actively participate in the sport which means playing the actual game, not just shooting and dribbling the ball."

Basketbol oynamanın boy almanıza yardımcı olduğu biliniyor. Basketbolun tam boy kazanım avantajlarını elde etmek için, spora aktif olarak katılmalısınız, bu da sadece topu atmak veya sürmek değil, oyunu cidden oynamak anlamına gelir.

Genetik diyenlere bakma barfiks çekerek veya basketbol oynayarak boyunu uzatabilirsin.
Genetiğin elbette önemli payı var fakat herkes 1.75cm boyun olacaksa ne yaparsan yap 1.76cm yapamazsın gibi konuşuyor.

Zaten yaşın çok yüksek değil vücudun en yoğun gelişim zamanlarında. Eğer sen tavsiye edilen şeyleri uzun süreler yaparsan boyunun uzamasına çok önemli derecede katkı sağlayabilirsin. 20cm ekstra uzamayı bekleme tabi 😄

Ek: Beslenme şeklinin de çok faydası olabilir ona da dikkat et. Ayrıca her tavsiyeyi internette araştır sonra uygula lütfen. Sırf biz öneriyoruz diye doğru kabul edip yapma. 😇

İçim süt içerek her gün 5 CM garanti. Boy bu, tabii ki de genetik. Tamam basketbol falan oynasın boya elbet katkısı var da, 2-3 gün basketbol oyunca 5 cm atlayacağını düşünmüyoruz değil mi? Zamanla olur böyle şeyler.

İçim süt içerek her gün 5 CM garanti. Boy bu, tabii ki de genetik. Tamam basketbol falan oynasın boya elbet katkısı var da, 2-3 gün basketbol oyunca 5 cm atlayacağını düşünmüyoruz değil mi? Zamanla olur böyle şeyler.

2-3 gün basketbol oynayınca öyle olacağını söyledim de haberim mi yok anlamadım? Nerden çıkarttınız şimdi bunu.

Potansiyel olarak boy uzamasına katkı sağlayabilecek şeyleri denemekten zarar gelmez. Kimisine az faydası olur kimisine çok olur kimisine hiç olmaz. Boyunun daha uzun olmasını hayal eden insanlar oturup genlerine küfür edeceğine en azından çıkıp bir şeyler yapmayı deneyebilir.

Dostum boyunun babandan veya annenden uzun olmasını zaten genetik belirliyor senin babanın uzun olması senin ondan uzun olamayacağın anlamına gelmez.

Ben şunu demek istedim bazıları dediki boyun genetiğinden yani babandan en fazla 1-2 cm uzun olursun diyorlar bende dedimki boy çok genetiğe bağlı bir şey değil yani babanla aranda fazla boy farkı olabilir.
14 yaşıma 3 ay sonra gireceğim yaşıtlarımdan biraz kısayım. Bildiğiniz boyu uzatmaya katkı sağlayan yöntemler var mı?

14 yaşıma 3 ay sonra gireceğim yaşıtlarımdan biraz kısayım. Bildiğiniz boyu uzatmaya katkı sağlayan yöntemler var mı?

Zaten günde 3 bardak süt içiyorum evde yukarı doğru günde 50-60 kere zıplıyorum bildiğiniz hareketler kür falan var mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı