Boy uzatma yöntemleri

Epifiz plağı uzmanı sağlar. Hem genetikdir. Hem de kendin çabalayarak geliştirebileceğin bir şey. Ama büyüme çağından çıkmaman gerek. Çünkü ergenlik bittiği anda büyüme durur. Anabolizma ve katabolizma eşitlenir.

Hemen gidip şimdi gidip anne ben süt içcem diyip 4 litre süt içiyorsunuz. Ondan sonra uyuyun sabah 4 metre olacaksınız. Kendim denedim işe yaradı.

Hocam doktora gidip ve bileğinizin orda bir kapak var epifiz plağı deniyor oraya baktırmanız gerek eğer açık ise uzamaya devam edersiniz kapalı ise daha fazla uzamazsınız

Boyunuzu hesaplamak için bir yöntem var
Anne Boyu+ Baba boyu +13/2 yaklaşık olarak boyunuzu verir

Alakası bile yok ve her basketbolcu uzun değil basket oynamanın boy uzattığına dair bir kanıt yok.

Summary​

Height is largely determined by DNA. However, environmental factors such as nutrition and exercise can affect growth during development.

Özet
Yükseklik büyük ölçüde DNA tarafından belirlenir. Ancak beslenme ve egzersiz gibi çevresel faktörler gelişim sırasında büyümeyi etkileyebilir.

Basit bir internet araştırmasıyla onlarca bilimsel kaynak bulabilirsin.

summary​

Height is largely determined by DNA. However, environmental factors such as nutrition and exercise can affect growth during development.

Özet.
Yükseklik büyük ölçüde DNA tarafından belirlenir. Ancak beslenme ve egzersiz gibi çevresel faktörler gelişim sırasında büyümeyi etkileyebilir.

Basit bir internet araştırmasıyla onlarca bilimsel kaynak bulabilirsin.

Kardeşim basketbol oynayarak uzayacağına inanıyorsan en fazla 1-2 santim oynama yapar çünkü daha iyi bir posturün olur dik durabilirsin beslenme ve egzersizlerin zaten önemi çok büyük anlatmaya gerek yok çevresel faktörler zaten uzamayı etkiler

Ve hala basketbol oynamanın boyu uzattığına dair bir kanıt yok tamamen düzenli ve iyi beslenme ile alakalı genetiğinde yazan boyun en fazla 2-3 santim üstüne çıkarsın.

Kardeşim basketbol oynayarak uzayacağına inanıyorsan en fazla 1-2 santim oynama yapar çünkü daha iyi bir posturün olur dik durabilirsin beslenme ve egzersizlerin zaten önemi çok büyük anlatmaya gerek yok çevresel faktörler zaten uzamayı etkiler

Ve hala basketbol oynamanın boyu uzattığına dair bir kanıt yok tamamen düzenli ve iyi beslenme ile alakalı genetiğinde yazan boyun en fazla 2-3 santim üstüne çıkarsın.
Dostum okuduğunu anlamıyor musun?
"Beslenme ve egzersiz gibi çevresel faktörler gelişim sırasında büyümeyi etkileyebilir."

Ayrıca hem çevresel faktörlerin önemi çok büyük onu anlatmaya gerek yok diyorsun hem de basketbol oynamak etkilemez vs. diyorsun. Kendinle çelişiyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı