Boy uzatmak için öneri

3-4 defa iğne olarak vuruldum. Yanlış hatırlamıyorsam 2 gün arayla falan vurulmuştum. Yaklaşık 3.5 sene önce olduğu için tam olarak nereden vurulduğumu hatırlamıyorum lakin büyük ihtimal kalça bölgesindendir. Bel fıtığı sonuçta.
Bu kadar kısa süreli kortizon tedavisinin boyunuza kalıcı hasar vermesi pek olası değil bence. Genelde kısa süreli etki edip fıtık bölgesindeki ödem ve inflamasyonu azaltmak için kullanılıyorlar. Boy uzamasını olumsuz etkilemesi için yüksek dozlarda aylarca kullanmak gerekir diye tahmin ediyorum.

Doktora gideceğim demiştiniz, gidip röntgen çektirme fırsatınız oldu mu?

Bu kadar kısa süreli kortizon tedavisinin boyunuza kalıcı hasar vermesi pek olası değil bence. Genelde kısa süreli etki edip fıtık bölgesindeki ödem ve inflamasyonu azaltmak için kullanılıyorlar. Boy uzamasını olumsuz etkilemesi için yüksek dozlarda aylarca kullanmak gerekir diye tahmin ediyorum.

Doktora gideceğim demiştiniz, gidip röntgen çektirme fırsatınız oldu mu?
Birkaç test yaptırdım ve pazartesi gelin demişti. Pazartesi belli olacak.
Arkadaşlar büyüme hormonu testi yaptırmadım ama bazı vitaminlerim eksikmiş. Özellikle D vitamini çok azmış. D vitamini takviyesi alacağım. Birkaç ay sonra tekrar yazarım. Oturduğum bölgede korona yüzünden endokrinoloji kapalı olduğu için çocuk hastalıklarına gittim. 18 yaş altı herkes gidebilir.

Son düzenleme:
Birkaç test yaptırdım ve pazartesi gelin demişti. Pazartesi belli olacak.
Arkadaşlar büyüme hormonu testi yaptırmadım ama bazı vitaminlerim eksikmiş. Özellikle D vitamini çok azmış. D vitamini takviyesi alacağım. Birkaç ay sonra tekrar yazarım. Oturduğum bölgede korona yüzünden endokrinoloji kapalı olduğu için çocuk hastalıklarına gittim. 18 yaş altı herkes gidebilir.

Tıpatıp aynı durumda olduğum için merak ettim, bir gelişme var mı kardeşim?

Senin gibi birisinin konusundan post falan kasmam. Boş boş boy uzaması konusu açan sensin. Technopat'tan aldığın bir mesaj tavsiyesi ile uzayamazsın. Genetiğinde nasılsa o kadar olur ama bir yöntem hariç basketbol.

Dostum 3600 mesajı nasıl yaptığın belli oluyor güzel forumlar:)

17 yaşındayım, 173-174 arası bir boyum var. 180 olmak istiyorum. 17 yaşlarında 173-174 cm olup birden 180 olan arkadaşlarımız var mı? Şu an spora gidiyorum, birkaç ay ara vermiştim. Şu an tekrar başladım. Bir çok konuya baktım ama buna benzer bir konu bulamadım.

Liseye geçinceye dek normal bir boya sahiptim. Şu an 180 üstü olan arkadaşlarım ile ortaokulda aynı boya sahiptim. Liseye geçtiğim yaz kortizon iğnesi vuruldum sebebi ise bel fıtığı olmamdı. 3-4 defa kortizon aldıktan sonra boyum neredeyse hiç uzamadı diyebilirim. Yaşıtlarım o dönemde 10-15 cm boy attı lakin ben en fazla 3 cm falan attım. Liseye gelinceye dek çok iyi bir uzama kaydediyordum. Sizce kortizonun bir etkisi olabilir mi? Bir de kola gibi sağlıksız içecekleri ve ürünleri çok tüketiyordum. Birkaç haftadır içmiyorum. Sağlıklı beslenmeye özen gösteriyorum. Amacım 180 olmak daha fazlası önemli değil.

Not: Geçen yaz ortopediye gittim. Yanlış hatırlamıyorsam omuzlarımdan röntgen çektirdi. Boyumun uzamasının durmadığını söyledi ve devam edeceğini söyledi. Doktorun boyu 180 ve üstüydü. Adam benim boyuma gelirsin dedi lakin benim boyda çok bir değişiklik yok. Liseye geçtikten sonra yıllık 1 2 cm anca uzadım. Hormonlarla alakalı bir sıkıntı olabilir mi?
Knk boyun kac suan

Yeni konular

Geri
Yukarı