Bozuk SSD'ye bir şey yapılabilir mi?

Sistem açıldı çok garip bir şekile ve SSD'nin içinde eski Windows halen kurulu hocam wtf?

Ve hiçbir problem yok şu anda olursa söyleyeceğim.

@Emrepkr

Hocam aynı SSD bende de var aldıktan 1 ay sonra haftada 1 SSD içindeki Windows dosyaları kendi kendine siliniyordu her hafta format atıyordum ve hatta sağlığı %90 seviyelerinde olmasına rağmen kendim bunun hakkında konu açmıştım profilden bulabilirsiniz. Servise gönderecek zamanım olmadığından birkaç ay maalesef öyle kullandım ve servise gönderdim ürünün sıkıntılı olduğunu söyleyip bana yenisini verdiler. Yaklaşık 1.5 yıldır kullanıyordum sıkıntı yoktu ancak son 2 aydır yine sıkıntılar başladı sağlık testine baktım SSD sağlığı 2022 Kasım'da 85 iken 2023 Mart'ta sağlık yüzde 69 idi şaka gibi muhtemelen SSD kronik olarak problemli ben sıkıntı yaratmaması için internetten bozuk sektörleri ayırmak için birkaç video izleyip kodlar yazmıştım CMD'ye (ne olduğu hakkında bilgim yok) o gündür sıkıntı olmadı ama SSD'in ömrü gün gün azalıyor. Hard Disk Sentinel üzerinden her gün bakıyorum :D. Sonuç olarak eğer sık sık sıkıntı yaşarsanız hocam garantisi varsa göndermenizi kesinlikle tavsiye ederim.

Hocam aynı SSD bende de var aldıktan 1 ay sonra haftada 1 SSD içindeki Windows dosyaları kendi kendine siliniyordu her hafta format atıyordum ve hatta sağlığı %90 seviyelerinde olmasına rağmen kendim bunun hakkında konu açmıştım profilden bulabilirsiniz. Servise gönderecek zamanım olmadığından birkaç ay maalesef öyle kullandım ve servise gönderdim ürünün sıkıntılı olduğunu söyleyip bana yenisini verdiler. Yaklaşık 1.5 yıldır kullanıyordum sıkıntı yoktu ancak son 2 aydır yine sıkıntılar başladı sağlık testine baktım SSD sağlığı 2022 Kasım'da 85 iken 2023 Mart'ta sağlık yüzde 69 idi şaka gibi muhtemelen SSD kronik olarak problemli ben sıkıntı yaratmaması için internetten bozuk sektörleri ayırmak için birkaç video izleyip kodlar yazmıştım CMD'ye (ne olduğu hakkında bilgim yok) o gündür sıkıntı olmadı ama SSD'in ömrü gün gün azalıyor. Hard Disk Sentinel üzerinden her gün bakıyorum :D. Sonuç olarak eğer sık sık sıkıntı yaşarsanız hocam garantisi varsa göndermenizi kesinlikle tavsiye ederim.

Hocam yeni gördüm kusura bakmayın kasanın neredeyse halıya kadar ulaşan organlarını toplamaya çalışıyordum bugün bittim gerçekten. Sorunlu bir SSD oluğu her halinden belli ilk Kingston ürünümdü ve sanırım son olacak. Kesinlikle iyi ürünleri vardır buna lafım yok fakat benim gözümde daha ilk ürünümden problem yaşayınca artık bu markadan daha da ürün tercih etmem gibi +olarak birazdan sağlığına bakacağım 87 demiştim fakat yanlış hatırlıyor olabilirim bakalım 2 senede sağlık ne durumda artı olarakdan şu an düzeldi diye aşırı mutluyum kasada 2TB HDD 240GB SSD 250GB M.2 oldu ve bu beni aşırı rahatlatacak, en azından depolama sorunu çekmeyeceğim. Sağ olun tekrardan güzel yorumunuz için. Şimdi sağlığa bakayım hemen.

şu ssd nin depolamalarınıda birleştireyim bari fazladan yer kaplamasın

crystal disk üzerinden ssd'yi buldum iyi diyor fakat % liğini nereden bakabilirim? @crassh0 biliyormusunuz hocam?

Sentinel üzerinden baktım, benim 1TB Toshiba HDD gg olmuş zaten benim değildi teyzemlerin laptopundan çıkan HDD bu sadece depolama olarak kullanırım her neyse, SSD'de %80 diyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    8 KB · Görüntüleme: 25
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    67,1 KB · Görüntüleme: 14
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    2,4 KB · Görüntüleme: 17
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    2,6 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Hocam yeni gördüm kusura bakmayın kasanın neredeyse halıya kadar ulaşan organlarını toplamaya çalışıyordum bugün bittim gerçekten. Sorunlu bir SSD oluğu her halinden belli ilk Kingston ürünümdü ve sanırım son olacak. Kesinlikle iyi ürünleri vardır buna lafım yok fakat benim gözümde daha ilk ürünümden problem yaşayınca artık bu markadan daha da ürün tercih etmem gibi +olarak birazdan sağlığına bakacağım 87 demiştim fakat yanlış hatırlıyor olabilirim bakalım 2 senede sağlık ne durumda artı olarakdan şu an düzeldi diye aşırı mutluyum kasada 2TB HDD 240GB SSD 250GB M.2 oldu ve bu beni aşırı rahatlatacak, en azından depolama sorunu çekmeyeceğim. Sağ olun tekrardan güzel yorumunuz için. Şimdi sağlığa bakayım hemen.

Şu SSD'nin depolamalarınıda birleştireyim bari fazladan yer kaplamasın.

Crystal disk üzerinden SSD'yi buldum iyi diyor fakat % liğini nereden bakabilirim? @crassh0 biliyor musunuz hocam?

Sentinel üzerinden baktım, benim 1TB Toshiba HDD gg olmuş zaten benim değildi teyzemlerin laptopundan çıkan HDD bu sadece depolama olarak kullanırım her neyse, SSD'de %80 diyor.

Hocam Crystal disk % liğine bakmayı maalesef bende bilmiyorum :D

Hocam SSD sağlığı gayet iyi bence bence o SSD'nin içerisinde Windows kurulu olmadığı sürece sizi çok zora sokacağını sanmıyorum ancak çok sık problem çıkarırsa garantiye göndermenizi tavsiye ederim.

Hocam Crystal disk % liğine bakmayı maalesef bende bilmiyorum :D

Hocam SSD sağlığı gayet iyi bence bence o SSD'nin içerisinde Windows kurulu olmadığı sürece sizi çok zora sokacağını sanmıyorum ancak çok sık problem çıkarırsa garantiye göndermenizi tavsiye ederim.

Aynen şu an halen kullanmaya devam ediyorum ve sıkıntı yok çok şükür. Hatta çok oynadığım 2 oyunu M.2'ye indirmiştim onları da SATA SSD'ye geçirdim M.2'de sadece Windows kaldı. sanırım mantıklı olanı yaptım. :) bu arada 2 yıl oldu vatandan almıştım garanti bitti.

Hocam HyperX SSD'lerin adı güzel ama kendi fos. SandForce gibi bana göre kalitesiz kontroöcüöer kullanıyorlar ve hata toplama yapamadıkları için kontrolcü zamanla fişi çekiyor. Gördüğünüz üzere daha CrystalDiskInfo'da sağlık bilgisi yok.

Diskinizin hayata dönmesine sevindim. Eğer ileriki dönemde tamamen fişi çekerse bu tip diskleri arkadaşım alarak NAND'ları ile flash bellek üretiyor. Örneğin o bunu para verip alabilir. Ama başka işe yarayacağını sanmam. Umarım uzun bir süre daha kullanırsınız.

@Wheeler Man aynen hocam şimdi PC'yi açtım direkt bilgisayar diski görmüyor bile zortlamış ya bu SSD çıkarıp satacağım parça niyetine o kadar da oyunu geçirmiştim şimdi tekrardan indirmek zorunda kalacağım Allah kahretsin böyle SSD'yi sinirlendim ya :) @Emrepkr @B 52 Stratofortress evet arkadaşlar 480 GB SSD önerisi itina ile alınır diyormuşum löalödasöldlasö moralim düştü ya.

Hocam HyperX SSD'lerin adı güzel ama kendi fos. Sandforce gibi bana göre kalitesiz kontroöcüöer kullanıyorlar ve hata toplama yapamadıkları için kontrolcü zamanla fişi çekiyor. Gördüğünüz üzere daha CrystalDiskInfo'da sağlık bilgisi yok.

Diskinizin hayata dönmesine sevindim. Eğer ileriki dönemde tamamen fişi çekerse bu tip diskleri arkadaşım alarak NAND'ları ile flash bellek üretiyor. Örneğin o bunu para verip alabilir. Ama başka işe yarayacağını sanmam. Umarım uzun bir süre daha kullanırsınız.

Hocam direkt açıyorum ilan sahibindende asdşlföçalşsf.

@ZA12AIMBOT ilan paylaşırsanız arkadaşım bu tip diskleri satın alıp USB'ye çeviriyor. Almak isteyebilir.

Hocam %100 diskin rahmetli olduğuna emin olduğum an sizinle paylaşacağım ilan linkini anlayan birine göstermek istiyorum açıkçası dolar falan malumunuz kolay değil yenisini almak dönüş yapacağım hocam 👍

Geri
Yukarı