Bozulan Philips tıraş makinemi aldığım yer değiştirmeyi reddediyor buna hakkı var mı?

batuhanshn1

Femtopat
Daha fazla  
Bundan birkaç ay önce Trendyol'dan Philips tıraş makinesi aldım sonra bozuldu bende teknik servise götürdüm teknik servis değişim kağıdı vererek aldığım yere göndermemi söyledi bende gönderdim ancak gönderdiğim satıcı elinde ürün olmadığını belirterek değişim yapmadı ve benim aldığım zamanki fiyattan para iadesi yapabileceğini söyledi ama aldığımda 900TL olan makine şu an 2100-2300 civarına satılıyor kısacası yetkili servis değişim kağıdı olmasına rağmen satıcının bunları yapmaya hakkı var mı yoksa değiştirmek zorunda mı?

Bundan birkaç ay önce Trendyol'dan Philips tıraş makinesi aldım sonra bozuldu bende teknik servise götürdüm teknik servis değişim kağıdı vererek aldığım yere göndermemi söyledi bende gönderdim ancak gönderdiğim satıcı elinde ürün olmadığını belirterek değişim yapmadı ve benim aldığım zamanki fiyattan para iadesi yapabileceğini söyledi ama aldığımda 900TL olan makine şu an 2100-2300 civarına satılıyor kısacası yetkili servis değişim kağıdı olmasına rağmen satıcının bunları yapmaya hakkı var mı yoksa değiştirmek zorunda mı?

Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurun madem elinizde teknik servisin değiştirilmesi gerekir yazısı varsa kesinlikle kazanırsınız. Biraz uzun sürebilir ama 4-5-6 ay gibi sanırım.

Üstteki arkadaşın dediğine katılıyorum. Ek olarak satıcıya THH ye başvuracağınızı belirterek pazarlık yapmaya çalışın, ellerinde olan işinizi görecek üst model ürünü fiyat farkının yarısını vererek almaya çalışın.

Para iadesi almak yerine kesinlikle THH'ye başvurun.

Yeni konular

Geri
Yukarı