BTK AKK İçin Anket Başlattı

2016/DK-THD/393 Sayılı Kararname
  • http://www.btk.gov.tr/File/?path=ROOT/1/Documents/Kamuoyu+Görüşü/Taslak+düzenleme.pdf
BTK, AKK hakkında bir anket hazırladı. Anket 10 Ekim 2016 tarihinde sona erecek.
Ankete buradan katılıyorsunuz:

Kamuoyu sonucuna göre, ya AKK büyük oranda iyileştirilecek, ya da kaldırılacak. Ayrıca bu anket AKK kaldırılma tarihinin 31 Aralık 2018'den daha geriye çekilmesinde rol oynayacak. Yani AKK illetinden bezen bu ankete katılsın. Kim AKK kalsın ister ki, ankete kalıyor bu istek.

Son düzenleyen: Moderatör:
2019 yılından sonra ne uyduracaklar bakalım. :mad: Bu arada 2019 yılında kalkmayacak, çalışmalara 2019'da başlanacakmış :mad: Ondan sonrada olmuyor deme ihtimalleri varmış bir de! Bizi oyalıyorlar seninde dediğin gibi. Ülkemize Netflix geldi AKK ile nasıl izlenecekse artık.

Hayır dostum. 2019'un ilk gününde kaldırılması için gereken çalışmalar 2 ay içerisinde firmalar BTK'ya kamuoyu görüşlerini belirtecekler. 2019 da çalışmalara başlanacak diye bir şey yazmıyor.

@win987 @BilgisayarMeraklısı AKN olmadan olmaz. Alt yapının çökmemesi ve sağlıklı işlemesi için.
Ülkemizde düzgün uygulanmıyor ve sorun da bu. Siz boş yere çenenizi ve kendinizi yorup AKN kalksın diye bağırmayın. AKN nin kalkması mümkün değil çünkü ülkemizin alt yapısı buna hazır değil. Düzenlemeler yapılması gerek fakat asıl AKN kalksın demek saçmalıktır.

Peki neden ayin ilk günü çökmüyor

Bir kaç günde çoğu kişinin kotası doluyor ve ilk gün tüm sunucular yük altında oluyor. Ben de çok bayılmıyorum bu uygulamaya ama gerçekler böyle. Çoğu gelişmiş ülke de AKN uygulanıyor fakat daha önce de yazdığım gibi orada adil ve çok daha hafif. Örneğin belirli saatlerde hız düşürme veya P2P hızını kısma gibi. Ülkemizde adil uygulanmadığının farkındayım fakat bir şey diyemeyiz. BTK kendini 2019 yılına kadar sağlama aldı. Ne söylerseniz söyleyin çalışıyoruz diyecekler.

Eğer ki AKK kalkarsa maksimum 1 ay yoğunluk yaşanır. Çünkü millet hiç durmadan oyun indirip film izleyecek değil, 1 veya 2 ay hevesini alır ve kullanim azalır. Altyapi 1-2 ay dayanamayacaksa vay halimize.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir kaç günde çoğu kişinin kotası doluyor ve ilk gün tüm sunucular yük altında oluyor. Ben de çok bayılmıyorum bu uygulamaya ama gerçekler böyle. Çoğu gelişmiş ülke de AKN uygulanıyor fakat daha önce de yazdığım gibi orada adil ve çok daha hafif. Örneğin belirli saatlerde hız düşürme veya P2P hızını kısma gibi. Ülkemizde adil uygulanmadığının farkındayım fakat bir şey diyemeyiz. BTK kendini 2019 yılına kadar sağlama aldı. Ne söylerseniz söyleyin çalışıyoruz diyecekler.
Çoğu gelişmiş ülkede AKK'mi uygulanıyor? Bırakın gelişmiş ülkeri Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkelerde bile AKK yok. DH'deki mesajdan alıntı yapıyorum:
İlk durağımız komşu Gürcistan:

Caucasus Online
Fiber-optic Internet
50 mbps tamamen sınırsız internet ayda 50 Gürcistan Larisi (68 Türk Lirası)

Oradan bir diğer komşumuz Bulgaristan'a yolculuk yapalım:
Mtel
https://www.mtel.bg/mte...mc/overview/ma/index/mf
200 mbps tamamen sınırsız internet ayda 29 Bulgar Levası (49 Türk Lirası)

Şimdi de Bulgaristan'ın komşusu ve yine bir Karadeniz ülkesi olan Romanya'dayız:
RCS & RDS
Internet prin fibra optica Fiberlink
300 mbps tamamen limitsiz internet ayda 28 Romen Leyi (20 Türk Lirası)
1000 mbps tamamen limitsiz internet ayda 45 Romen Leyi (33 Türk Lirası)

Hazır Romanya'ya gelmişken komşusu Moldova'ya da bir uğrayalım:
StarNet
https://www.starnet.md/...ocativ/net-standard-sl/
100 mbps tamamen sınırsız internet ayda 190 Moldova Leyi (28 Türk Lirası)
Madem eski Doğu Bloku ülkelerinde seyahat ediyoruz, Polonya'ya da uğramadan olmaz:
UPC
Szybki internet stacjonarny bez limitu - dostawca internetu | UPC Polska
120 mbps tamamen sınırsız internet ayda 59 Polonya Zlotisi (45 Türk Lirası)

Biraz da Estonya havası alalım:

Telia
Interneti püsiühendus ja koduinternet - Telia
500 mbps tamamen sınırsız internet ayda 16 Euro (53 Türk Lirası)

''Ülkemizde adil uygulanmadığının farkındayım fakat bir şey diyemeyiz.''
Yıl olmuş 2017 hala 3 Mbit internet kullanıyoruz ve siz hala birşey diyemeyiz diyorsun. Sizin gibi insanlar yüzünden kalkmıyor zaten AKK. Siz susmaya ve sömürülmeye devam edin o zaman.

Çoğu gelişmiş ülkede AKK'mi uygulanıyor? Bırakın gelişmiş ülkeri Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkelerde bile AKK yok. DH'deki mesajdan alıntı yapıyorum:
İlk durağımız komşu Gürcistan:

Caucasus Online
Fiber-optic Internet
50 mbps tamamen sınırsız internet ayda 50 Gürcistan Larisi (68 Türk Lirası)

Oradan bir diğer komşumuz Bulgaristan'a yolculuk yapalım:
Mtel
https://www.mtel.bg/mte...mc/overview/ma/index/mf
200 mbps tamamen sınırsız internet ayda 29 Bulgar Levası (49 Türk Lirası)

Şimdi de Bulgaristan'ın komşusu ve yine bir Karadeniz ülkesi olan Romanya'dayız:
RCS & RDS
Internet prin fibra optica Fiberlink
300 mbps tamamen limitsiz internet ayda 28 Romen Leyi (20 Türk Lirası)
1000 mbps tamamen limitsiz internet ayda 45 Romen Leyi (33 Türk Lirası)

Hazır Romanya'ya gelmişken komşusu Moldova'ya da bir uğrayalım:
StarNet
https://www.starnet.md/...ocativ/net-standard-sl/
100 mbps tamamen sınırsız internet ayda 190 Moldova Leyi (28 Türk Lirası)
Madem eski Doğu Bloku ülkelerinde seyahat ediyoruz, Polonya'ya da uğramadan olmaz:
UPC
Szybki internet stacjonarny bez limitu - dostawca internetu | UPC Polska
120 mbps tamamen sınırsız internet ayda 59 Polonya Zlotisi (45 Türk Lirası)

Biraz da Estonya havası alalım:

Telia
Interneti püsiühendus ja koduinternet - Telia
500 mbps tamamen sınırsız internet ayda 16 Euro (53 Türk Lirası)

''Ülkemizde adil uygulanmadığının farkındayım fakat bir şey diyemeyiz.''
Yıl olmuş 2017 hala 3 Mbit internet kullanıyoruz ve siz hala birşey diyemeyiz diyorsun. Sizin gibi insanlar yüzünden kalkmıyor zaten AKK. Siz susmaya ve sömürülmeye devam edin o zaman.
Çoğu dediğim de ne anladığınıza bağlı. Dil anlatım dersinin önemini burada görmüş oluyoruz. Sırf gerçekleri yazıyorum diye beni AKN meraklısı sanmayın. Ve yazılan tüm mesajları okumadan cevap vermeyin. İyi sosyaller.

Çoğu dediğim de ne anladığınıza bağlı. Dil anlatım dersinin önemini burada görmüş oluyoruz. Sırf gerçekleri yazıyorum diye beni AKN meraklısı sanmayın. Ve yazılan tüm mesajları okumadan cevap vermeyin. İyi sosyaller.
Yahu ben ne diyorum sen ne diyorsun? Sen gelişmiş ülkelerde AKK var diyorsun da, Gürcistan, Estonya gibi ülkelerde bile AKK yok. Bir diğer mesajında altyapıdan bahsetmişsin. TTnet'in bahanesi hazır zaten. Neymiş yeterli altyapı yokmuş. Yeterli altyapı yok diyeceğine git de Ronaldoya milyon dolarlar vermek yerine altyapıya yatırım yap. Altyapı bahaneside palavra zaten. Bunun birsürü örneği var. 4-5 sene önce AKK falan yoktu. Çöküyormuydu? 15 Temmuz'dan sonra yaklaşık 15 gün AKK yoktu. Kimin interneti çöktü? Ay başında kimin interneti çöküyor?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı