Öğrenciler, KYK yurdundaki internet kotasının kaldırılması için Hashtag başlattı

Makaleler
52
Yer
KKTC
Daha fazla  
Merhabalar,
Biliyorsunuz ki KYK yurtlarında internet için kota bulunmakta. Bu kotanın aşılması durumunda da internete erişim sağlanmıyor. Aylık 16 GB'lik bir kota bulunmakta, bu kota da günlük 500 MB gibi bir rakama denk geliyor.

Bu uygulamaya 2019 Eylül ayında başlanmıştı, öğrenciler kotanın kaldırılması için Twitter üzerinden Hashtag başlattı. Atılan Hashtaglara bir göz atalım. Kota bilgisi resmi mahluklar.com.tr'den alınmıştır.

1634443463719.png

1634443487041.png

1634443525374.png

1634443552219.png

Öğrenciler haklı da diyebilirim. İnternet çağındayız ve 16 GB tamamıyla yetersiz. YouTube üzerinden bir müzik dinlemek bile 20-30 MB alıyordur zaten.
Bu öğrencilerin eğlenme hakkı, eğitim hakkı vb. olsun birçok şeyleri var. Biliyorsunuz birçok dersler de uzaktan yapılıyor, öğrencilerin online derse katılması gerekmekte. En kısa süre içerisinde gereken adımlar umarım atılır diyelim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üniversitede birkaç arkadaşım yurtta kalıyor ve hem yurt interneti hızından şikayetçiler hem de kotadan. Önlerinde daha 1 hafta boyunca canlı ders varken şimdiden kota dolmuş ve mobil verilerini kullanacaklarını belirttiler. Umarım gerçekten de bu uygulamaya yönelik bir şey yaparlar.

16 GB cidden abez bir değermiş, cep telefonlarımız bile 100 GB'den başlıyor aylık kullanımı. Ben olsa idim çıldırmıştım, umarım değişir bu uygulama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Umarım 512K Internet Service yazan hızını temsil etmiyordur o da ayrı bir rezillik.

Bizim zamanımızda(2017-2018) yoktu böyle saçma bir durum. Ne bu böyle?
İnternet çağında 16 GB interneti ballandıra ballandıra anlatmaları hele, o daha sinir bozucu oluyor.

Ben de yurtta kalıyorum, gerçekten kota uygulaması çok saçma. Kotanın yenilenmesine 14 15 gün var ama kalan 3GB'tan bile az... Hız konusunda genellikle kimsenin olmadığı saatlerde girdiğim için çok sorun olmuyor ama o saatlerde bile hızlı değil, diğer türlü sayfa yüklenemiyor noktasına geliyor.

Geri
Yukarı