BTK AKK İçin Anket Başlattı

2016/DK-THD/393 Sayılı Kararname
  • http://www.btk.gov.tr/File/?path=ROOT/1/Documents/Kamuoyu+Görüşü/Taslak+düzenleme.pdf
BTK, AKK hakkında bir anket hazırladı. Anket 10 Ekim 2016 tarihinde sona erecek.
Ankete buradan katılıyorsunuz:

Kamuoyu sonucuna göre, ya AKK büyük oranda iyileştirilecek, ya da kaldırılacak. Ayrıca bu anket AKK kaldırılma tarihinin 31 Aralık 2018'den daha geriye çekilmesinde rol oynayacak. Yani AKK illetinden bezen bu ankete katılsın. Kim AKK kalsın ister ki, ankete kalıyor bu istek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gören de Datacenter sahibi sanacak...
Buyurun:
5660936149.png
:
5660943373.png

Türkiye üzerinden yapılan isteklerde ağırlaşma ve paket kaybı yaşandı. Türkiye üzerinde kullandığım sunucularda da aynı problemler yaşandı. Tamam çok abartı aman ölüyoruz değil ama yük yüktür. Umarım 2019 a kadar yapılacak araştırmadan iyi sonuç çıkar ve kotalar yükselir.

Son düzenleme:
@Boris7503, komiksiniz desem kızar mısınız bilmiyorum ama komiksiniz. İlk olarak hizmet aldığınız firmanın kendi sunucularını kendileri barındırıyorsa yapılan testlere göre hız kavramı kesinlikle değişebilir. Çünkü kullanım yoğunluğuna göre trafik, bant limiti anlık olarak değişiyor. Eğer ki tanıdık bir sunucu barındırma yapan arkadaşınız vs. varsa bir konuşmanızı tavsiye ederim, biraz bilgi edinirsiniz. Çünkü fiber ağın ne kadar hizmeti kaldırabileceği hakkında bilginiz yok sanırım. Herhangi bir telekomünikasyon hizmetinde çalışan birisine sorabilirsiniz. En basitinden TurkTelekom altyapılarını özel firmalara kiralıyor ve bu fiber ağın, kabloların limitleri çok yüksek, kapasitesi aşırı düzeyde yüksek. Bunlar ay başı olarak size gelsin. Bursa DGN. Yüksek ihtimalle şaşıracak kişiler olacak, o şehir ve sunucudan o kadar hız nasıl çıkıyor diye... Bu ay başı testleri...
upload_2016-9-25_13-58-32.png

upload_2016-9-25_13-58-41.png

upload_2016-9-25_13-58-52.png

upload_2016-9-25_13-59-2.png

upload_2016-9-25_14-0-20.png

ISP merak eden olursa: DGN Teknoloji Datacenter, Servis Sağlayıcı, ISP, Türkiye Bursa Datacenter

Kısacası vergiler engel oluyor, şahsi fikrim bu.

@Erkan Çevik Sanırım fotoğrafları neden attığımı anlayamadınız. Gören de DC sahibi sanacak denildiği için attım. DC sahibi değilim ama kullanıcıyım. Fotoğrafta da saat belirtildiği gibi testler anlık ve bu fotoğrafları da cevap olsun diye attım. Sorunun Türkiye bölgesinde hiçbir yük yapmadığını söyleyerek AKN uygulamasının komple kalkmasını bekliyorlar. Böyle bir şeyin yakın zamanda mümkün olmasını idrak etmek istemiyorlar. Alt yapının bir yalan olduğunun herkes gibi farkındayım ama tamamen AKN uygulamasının kalkmasını beklemek biraz hayal dünyasında yaşamak gibi. Ben böyle yazınca da beni AKN meraklısı olarak görüp topa tutuyorlar. Sanki AKN uygulamasını çok seviyorum ve savunuyorum gibi bir görünüm yaratıyor. İyi sosyaller.

@Boris7503, denilenden sonra o testleri atmanız açıkçası ben DC sahibiyim mantığına gittiği ve bu konuda biraz bilgisiz gördüğüm için mesaj yazma gereği duydum. Açıkçası sizlerin de bir ISP şirketiniz olsa burada AKK gibi bir limitleme getirmek zorunda kalırdınız diye düşünüyorum, Türkiye için, bunu herkese diyorum. Çünkü verilen vergiler falan derken zaten kazançlı bir olmaktan çıkıp zarara götürüyor insanı. Ek olarak bir bilgilendirici video atayım, isteyen izlesin.
Dakika 2.20, 2.30 arası ve devamını izlerseniz açıkça denilen gece saatlerinde daha yüksek hız aldığı. Türkiye için böyle bir adım atılsa gece niye hızım artıyor da gündüzleri yavaş diye TurkTelekom ve SO gibi firmaları Türk vatandaşları rahatsız edecektir ve artık firma AKN kaldırdığı için gene pişman olacaktır gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buyurun:
Eki Görüntüle 190912:
Eki Görüntüle 190914
Türkiye üzerinden yapılan isteklerde ağırlaşma ve paket kaybı yaşandı. Türkiye üzerinde kullandığım sunucularda da aynı problemler yaşandı. Tamam çok abartı aman ölüyoruz değil ama yük yüktür. Umarım 2019 a kadar yapılacak araştırmadan iyi sonuç çıkar ve kotalar yükselir.

Hangisi Türkiye testi? En baştakini diyorsanız kolayca Hollanda lokasyonlu olduğunu anladım.

@Boris7503, denilenden sonra o testleri atmanız açıkçası ben DC sahibiyim mantığına gittiği ve bu konuda biraz bilgisiz gördüğüm için mesaj yazma gereği duydum. Açıkçası sizlerin de bir ISP şirketiniz olsa burada AKK gibi bir limitleme getirmek zorunda kalırdınız diye düşünüyorum, Türkiye için, bunu herkese diyorum. Çünkü verilen vergiler falan derken zaten kazançlı bir olmaktan çıkıp zarara götürüyor insanı. Ek olarak bir bilgilendirici video atayım, isteyen izlesin.
Dakika 2.20, 2.30 arası ve devamını izlerseniz açıkça denilen gece saatlerinde daha yüksek hız aldığı. Türkiye için böyle bir adım atılsa gece niye hızım artıyor da gündüzleri yavaş diye TurkTelekom ve SO gibi firmaları Türk vatandaşları rahatsız edecektir ve artık firma AKN kaldırdığı için gene pişman olacaktır gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Her türlü 2019 yılına kadar mahkumuz hocam. Dediğim gibi AKN nin kom
Hangisi Türkiye testi? En baştakini diyorsanız kolayca Hollanda lokasyonlu olduğunu anladım.
En baştaki demedim. Erişmeye çalışanlar sıkıntı yaşıyor dedim. Siz olayı anlayamamışsınız. İyi sosyaller.

@win987 @BilgisayarMeraklısı AKN olmadan olmaz. Alt yapının çökmemesi ve sağlıklı işlemesi için.
Ülkemizde düzgün uygulanmıyor ve sorun da bu. Siz boş yere çenenizi ve kendinizi yorup AKN kalksın diye bağırmayın. AKN nin kalkması mümkün değil çünkü ülkemizin alt yapısı buna hazır değil. Düzenlemeler yapılması gerek fakat asıl AKN kalksın demek saçmalıktır.
Anlamadığım ay başında herkesin kotası yenilendiğinde alt yapı sıkıntı çıkarmıyor da daha sonra mı sıkıntı çıkartıyor ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı